Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításokon, versenyeken...

Kiállításokon, versenyeken nem kérnek oltási könyvet?

Figyelt kérdés

Egy kutyás csoportban egy tenyésztő (tényleg az, bejegyzett, törzskönyves kutyái vannak) azt írta, hogy idézem: "... igaz, nem is oktatók csak 3 évente..." A kutyairol van szó, nyilván. alapból nem 100-as szerintem, nagy megmondóember akar lenni, de lehetséges, hogy ez tényleg így van? Sehol nem kérnek oltási könyvet? Nagy versenyeken sem?

(kisebb versenyen tőlem nem kérték, kiállításon még nem jártam)



2022. dec. 27. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:
*Oktatók helyett oltatok szeretett volna lenni
2022. dec. 27. 12:33
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiállításon elég általában a visszaigazolás, agility versenyen meg ritkán szokták a kutya életkorát ellenőrizni, többi sportról nem tudok nyilatkozni. Gondolom feltételezik az emberekről, hogy nem fog egy oltáson spórolni, ami kb annyiba kerül, mint a nevezés.

Nagyobb agility versenyeken van állatorvosi vizsgálat is, ami az adott országban kötelező oltások meglétét vizsgálja, meg kicsit megtapogatják a kutyát.

2022. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha a lovakbol indulok ki akkor kérnek ha nem akkor nem. Sztem kérdezz meg egy versenyzőt
2022. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudom ki az akiről írtad a kérdést :D Boxeres?


Elkérhetik. Bár lehet az is elég vhol ha csak felmutatod és bele sem néznek. De amelyik kutyát viszi kiállításra tuti be van oltva,főleg ha külföldre megy ott még szigorúbban veszik. Nem hiszem,hogy bárki kockáztatja,hogy vissza fordítják, hiszen akkor bukja a nevezési díjat is,plusz a felesleges uti ktg,szállás esetleg..

2022. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Annyit fűznek hozzá előzőkhöz hogy sztem ha nincs fertőző betegsege akkor OK. Meg melyik az a gazdi akinek a kutyája kiállításra jár de nincs beoltva?
2022. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Úgy rémlik, nem kértek BH-n és IGP-n sem.

Nagyobb versenyeken van állatorvosi ellenőrzés, de az már VB szint

2022. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem tudom ki az akiről írtad a kérdést :D Boxeres?



Igen-igen :D


Köszi amúgy a válaszokat.

2022. dec. 27. 23:56
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Kisebb versenyeken is kérnek, de ez gondolom függ az állatorvos hozzáállásától. A mi állatorvosunk hatósági feladatokat is ellát és a városi kutyakiállításon ő volt a hatósági állatorvos. Ő elkérte mindenkitől és azon volt kiakadva, hogy sok tenyésztő csak a kötelező veszettség elleni oltást adatja be, a kombinált oltásra már sajnálja a pénzt.
2022. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!