Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom mancsán lehorzsolód...

A kutyusom mancsán lehorzsolódott a bőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hirtelen segítséget szeretnék kérni,nemrég történt a dolog:(

Apukám szeret a kutyusommal kerékpározni járni és eddig ebből semmi probléma nem volt..viszont ma megijedt valamitől és ahogy hirtelen megakart állni apukám olyan gyorsan nem tudta lereagálni…ennek következménye az lett hogy a két első mancsán horzsolás lett…tudtok mondani így estére gyors segítséget hogyan tudnám picit enyhíteni a fájdalmát?

Holnap mindenképpen elviszem dokihoz vele csak hogy addig is hátha van valami?:(

Köszönöm előre a válaszokat.❤️



#kutya #Mancsseb #Mittudoktenni
2022. dec. 27. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
[link] talán segít
2022. dec. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Se aranyos vagy, hogy egy horzsolás miatt is orvoshoz viszed. :)


Betadin ha van otthon azzal lekezelheted, majd óvatosan mosd le a vetadint, hogy le ne nyalja. Ha nagyon durva mély a seb, a betadin akkor is jó megoldás, de mosd le. Egyébbként a outyus magának el látja, nyalja a sebet.

Ha leviszed pisilni, kakilni, utána ismét betadinos vízzel mosd le.


Pár nap alatt begyógyul ha nemnagyon mély, és valóban csak horzsolás.


Gondolj arra, hogy gyerkőcök is elesnek, lehorzsolják a térdüket pl, de ennyivel ugye nem szaladunk orvoshoz.


Persze nem lebeszélni akarlak, ha meg nyugtat vidd el, de szerintem felesleges. Otthon is eltudod látni.

2022. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
2022. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy ahogy előttem, írták a seb kezelésre jó a betadin is igen.Nekem is volt benött köröm miatt "harcom" az ebel, ott betadin volt fertőtlenítésre. Kamilás borogatás enyhítette amikor a darazsakkal, keveredet "harcba" és bedagatt a sok csípéstől a pofija.
2022. dec. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Tettem rá neki kamillás borogatást és úgy tűnik valamivel jobb neki azóta🥰❤️

Dokihoz lehet így nem viszem el de hirtelen teljesen megijedtem édesem úgy fájlalta.🥺

2022. dec. 28. 00:17
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
A Betadin jó fertőtlenítésre, minden séta után alaposan mossátok meg tiszta vízzel és kezeljétek le vele. Kamilla nem a legjobb, szárít. Inkább állatpatikában kérj hámosító kenőcsöt, nekünk olyat ajánlott a patikus, ami fertőtlenít plusz segíti a sebgyógyulást, hasznos bármilyen kisebb felületi sérülés esetén. Ezzel állatorvoshoz vinni valóban felesleges. :)
2022. dec. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Kutya-kesztyű: nekem ezt javasolták.

[link]

2022. dec. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Betadine, kéklukács napi többször és nyílván jó lenne, ha a kezelések után feküdne a kutyus, hogy hatni is tudjon a cucc. Pár napig legyen pihi, hogy ne szakadjon fel újra és újra a seb.


Azt viszont nem egészen értem, hogy pontosan hogy történt az eset, ha apukád átment a mancsán, akkor lehet, hogy el is tört.

2022. dec. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem venném én sem félvállról. Ha annyira fájlalta a kutyus, akkor biztosan fájt neki. Lehet, hogy jó lenne, ha megnézné az állatorvos, hogy repedés vagy törés nincs-e.

Rááll rendesen azóta? A horzsolás milyen, felszíni vagy mélyebb?

Hogy van azóta a kutyus?

2022. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!