Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van 35-40 kilos szuka nj...

Ha van 35-40 kilos szuka nj es 46-50 kilos kan nj, akkor ez alapjan van 52 kilos szuka roti es 56-60 kilos kan roti?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 14:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

"Csak azert kerdeztem, mert nekem ami a kedvenc fajtam, a roti, ez az illeto lenezi en meg az nj-ket nem tartom annyira nagyra, mint o."

A szintetek megüti az óvodás vetélkedés nívóját.

2023. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 mantis religiosa ***** válasza:
52%
25-30 éve az egyik járőrtársamnak volt egy gyönyörű 65kg-os munkavizsgás rotweiler kanja. Azon semmi súlyfelesleg nem volt, nagyon szépen kidolgozott izomzata volt.
2023. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha túl van etetve, akkor bármelyik kutya lehet sokkal-sokkal a standard felett.
2023. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%
Ha neked van 50 kg-os német juhászod, abból 10-15 kg biztos, hogy csak fölösleges háj rajta.
2023. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

Nevetve szoktam olvasni az ilyen eltúlzott tömegű kutyákról szóló kommenteket, hogy 65kilós roti, meg 90kilós kau, stb... Mindenkinek van egy ilyen ismerőse, haverja, akinek vannak ilyen saccra becsült kutyái. Aztán amikor mérlegre állnak, mindegyik 20-30kilóval kevesebb.

65kiló még kaukázusiban is méretesnek számít, nemhogy rotiban.


Ez egy elég tanulságos videó, a hozzá tartozó leírást belinkelem, mert az emberek hajlamosak nem elolvasni a youtube-on.

https://www.youtube.com/watch?v=DRkOXSwTeMA


"Ezt a videót azért szerkesztettem, hogy bemutassam, mennyire könnyű ilyen kamu videót készíteni. Még csak photoshopolni se kellett a képeket (leszámítva az arcok kitakarását). Sőt még csak nem is ezzel a szándékkal készültek a képek. Ha megnézed a horizontvonalat, a fényképezőgép sehol sincsen 80 cm alatt. Egyszerűen leguggoltam, ahogy egy normális kutyafotóhoz illik. Nem úgy, mint egyesek, akik 30-40 cm magasságból, kutya-hasvonalból fotóztatják a kutyáikat, hogy a fotón nagyobbnak tűnjenek.

Amúgy ez a komondor a videón, valóban hatalmas volt. Egészen pontosan, szigorúan bottal mérve, lenyomva a szőrét 79,5 és 81,5 cm közötti eredményeket kaptam, attól függően, hogy épp hogy állt meg. Két lábon valójában sose mértem, de egy 180 cm-es férfinél magasabb volt. A tömege teljes szőrben 73, megnyírva 64-66 kg volt.

Az a probléma ezekkel a mérésekkel, hogy szinte mindenki nagyobbnak akarja beállítani a kutyáját, mint amekkora valójában. Ilyenkor rendszerint hozzámérik a szőrt is (azt le kellene nyomni csontig), ami egy kaukázusi esetén 10 cm-nél is több lehet. Ráadásul nem bottal mérik, hanem valami szalaggal, amit lehet lazán tartani, esetleg a kutya oldalán ívben felvezetni a mar közepe felé, és máris még többet mutat.

Amikor az ópusztaszeri rendezvényeket szerveztük sorra jöttek a 80-85 cm-esnek, 80 kg-osnak tartott kutyák, amiket, ha mi mértünk, derékszögű tolómérőbottal, és rendesen beállított „mázsálóval”, egyből „összementek” 70-75 cm-esre, és 50-60 kg-osra.

Néhány év után készítettem egy statisztikát (kb. 50-60 egyed alapján.)

A KÁJ kanok átlaga: 56,6 kg. A legkönnyebb kan 46, a legnehezebb 66 kg volt.

A KÁJ szukák átlaga: 48, 8 kg. A legkönnyebb szuka 40, a legnehezebb 57 kg volt.

Ugyanígy kigyűjtöttem a 2003-2005-ös szibériai bajnokságok statisztikáiban szereplő több mint 100 kutya (zömében KÁJ-ok és néhány KAU) adatait:

A nevezett kutyák (szinte mind kan!) túlnyomó többsége 45-55 kg körüli volt. 100-ból mindössze 14 érte el a 60 kg-ot, 3 a 70 kg-ot! A legkönnyebb 38, a legnehezebb 74 kg volt!

Eredeti munkakörnyezetben dolgozó kutyákról, a leghozzáférhetőbb, hiteles adatokat Pilsikov gyűjtötte közép-ázsiai expedícióján.

Ezek szerint a Kazahsztánban regisztrált 100 legjobb kutya adatai az alábbiakat mutatják:

Kanok: 65-74 cm, 40-50 kg.

Szukák: 60-70 cm, 31-36 kg."

2023. jan. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy itt értetlenkedek, de melyik kutyafajta rövidítése a KáJ? Hallottam már de most nem jut eszembe a fajta. Köszi aki segít!
2023. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Közép-Ázsiai juhász.
2023. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Köszi
2023. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 mantis religiosa ***** válasza:
79%
#15! Mivel egy nívós biztonsági cégnél dolgoztunk, rendszeres állatorvosi kontroll is volt, ott lett mérve. Az Én 38-40 kg- os németjuhász kanomra is mondták, hogy etessem jobban, mert kiképzésen elég girhes benyomást tett a " kollégái " mellett időnként.
2023. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem. Csupán volt rajta minimum 10kg súlyfelesleg. Vagy valóban egy guinness rekorder kutya volt. :) Mármint a roti.

Én sok rotit ismertem és ismerek. Elvétve akad olyan, ami valóban jó kondiban 50kg felett van.

2023. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!