Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kiirtani a bolhat...

Hogy lehet kiirtani a bolhat a lakasbol?

Figyelt kérdés

Hetfon kerult hozzank a fel eves rosszasag es szerdan mikor orvoshoz mentunk kiderult, hogy tele van bolhaval.

2 masik tacsi melle jott, akik rendszeresen kapjak a bravecto tablettat.

A kicsi is kapott most szerdan bravectot es este mar lattuk is, hogy pattognak ki belole a foldre amerre jart.

Volt ami kijott belole, de a foldon meg vergodott. Ezek meg eletkepesek lehetnek?

Ami moshato 60fokon azt kimostuk . A szonyeget es kanapet nem tudjuk kimosni. Erre van valami hazi csodamodszer?

Mivel es hogy tudnank teljesen bolhamentesse tenni a lakast?

A bravecto tegnaprol mara az osszes bolhat megolte vajon a bundajan?

Ez utan a kutyat csak alaposan meg kell furdetni? Es megoldodik a problema?

Segitsetek kerlek mit szukseges tenni ilyenkor? Elegge meg vagyok ijedve, hogy ne legyen tele bolhaval a lakas.



2023. jan. 5. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Bravecto tabletta jó! De ha már van bolha, akkor kell egy fürdetés is. Bolhasamponnal.


Szívósak a bolhák nagyon, de én inkább attól tartanék, hogy olyan is potyogott ki amelyik nem szívott vért! Az nem fog meghalni, a bolhapeték évekig is életben maradhatnak a padló repedéseiben!


A 60 fokos mosás jó. A szőnyeget és kanapét MINDENKÉPP ki kell mosnotok. Ha nincs olyan porszívótok, ami tud vízzel tisztítani, akkor béreljetek egyet egy délutánra mindenképpen! De ennyi kutyinál már érdemes beruházni egy "kutyás" porszívóra/tisztítógépre. Nekem Thomas Pet & Family Aqua porszívóm van, nagyon tudom ajánlani. Van hozzá 6 különböző fej, tudsz vizesen is tisztítani.


Mindenképp porszívózzatok fel alaposan, a padló repedéseire külön odafigyeléssel, majd nagyon erős tisztítószerrel mossatok fel!

2023. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor mondom, hogy mit hasznalj, aminek ertelme is lesz:

Neostomosan, ezzel kell befujni. lemosni, felmosni mindent, amit lehet. Nem hagy foltot semmin, de figyelni kell a megfelelo higitasi aranyra asszem.


A kutyat megfurdetheted, csak ugy, hogy kimosd belole a koszt, de a tabletta melle mar nem kell bolhairot sampon, megteszi a sima is.

2023. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Napi kétszer porszívózz fel mindent és töröld a port legalább két hétig. Nekem ez bőven elég volt. Én nem használtam vegyszert a takarításhoz, csak a szokásos fertőtlenítőszereket. A macskát pedig csak cseppentettem. Pedig annyira sok bolha volt, hogy bementél a szobába és már ugrottak is a lábszáradra, brr. De két hét alatt eltűntek szerencsére :).
2023. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül kiirtani,kijönnek a kártevő irtók és befújják a lakást. Nálunk eddig 1x volt erre szükség. Semmiféle vegyszer,felmosás,porszívózás nem használt, az alapból is bolhairtott macskánkban nem volt bolha, fogalmunk sincs,hogy lett olyan az egész lakás. De befújás után rögtön megszűnt a probléma.
2023. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Veszel Reslin kiűzőszert, valamint szintetikus pretroid tartalmú idegmérget, amivel körbe permetezed a lakást.
2023. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!