Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Már régóta kéne egy kutya.

Fontos lenne, hogy játékos legyen, szeresse a gyerekeket.

Tökmindegy a külleme.

Ha kell házban is tudnám tartani.

Előnyös lenne ha kezdő kutyásnak alkalmas lenne, bár nem vagyok kezdő kutyatartó, de még 100%-ban saját kutyám nem volt.

Nekem eddig tetszenek a pumik, mudik, labradorok.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2023. jan. 10. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Golden retriever. Könnyen tanítható, nem egy nehéz kutyafajta.


De mi ez a 'régóta kéne egy kutya'

meg 'tökmindegy a külleme' hozzáállás?

Mire kellene?

Tudod e biztosítani a szükségleteit?


Inkább azt mondom ne legyen kutyája ilyen embernek.

2023. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Labrador, golden, igazi csaladi kutyák, elsőnek is jók. DE mozgatni KELL és nevelni! Minimum 2 órát rászánni a kutyára, vagy rombolni fog
2023. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Doberman, rotweiler, vagyvalami kutya a mi hason lít
2023. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Maradjunk a magyar fajtáknál, őket segítsük. Labradorból van elég a világon.

Magyar vizslát vagy mudit javaslok.

https://www.youtube.com/watch?v=4iN8SdlwJmA

2023. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Én pl. egy örökbefogadott bullterrier keverékkel nagyon megszívtam… Megesett rajta a szívem, és nem kellett senkinek, imádom, de nagyon nagyon nehéz vele.


Szerintem mindenképpen kerüld azokat a fajtákat, amelyekről csak hírből is azt hallottad hogy nehezen kezelhetők…


Én az óriás uszkárt, a berni pásztort és az újfundlandit, esetleg a bernáthegyit tudom nagyon ajánlani… Utóbbi három nagyon szelíd és barátságos a gyerekekkel, és nincs nagy mozgásigényük, lusták. Nyáron viszont jól esik nekik ha bent lehetnek a légkondinál, ha van… A meleget nem igazán bírják.

Az uszkár meg tényleg nagyon nagyon okos és bár nagyobb a mozgásigénye, az ennyire okos kutyafajtákhoz képest (border collie, ausztrál Juhász, stb) sokkal könnyebben kezelhető.

2023. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2023. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Én ezeket a magyar terelő kutyákat nem ajánlom, főleg nem gyerek mellé… Szépnek szépek, de ismerek egy csomót és mindegyik csipkod. Pedig pl. a mudinak, a birka terelés miatt tilos lenne belecsípni az állatba…
2023. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

Állítólag az összes magyar fajta közül a vizsla a legnépszerűbb. Hát, nem csodálkozom rajta.


https://www.youtube.com/watch?v=ZbI2fGMxa5c

2023. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Uszkár, goldi, labi, magyar vizsla, angol vagy ír szetter akár. Mozgatni, foglalkozni mindegyikkel kell, a labin és a vizslán kívül pedig ezeknek a fajtáknak a szőrük is rendszeres ápolást, kozmetikát igényel. De nagyon jó családi kutyák, okosak, barátságosak, remek társak a mindennapokban, sportolni, túrázni is mehetsz velük...

Ha szóba jöhet a szetter írj rám nyugodtan, tudok ajánlani megbízható tenyésztőket és szívesen mesélek egyéni tapasztalatokról.

2023. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!