Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egyedül laksz, nincsen...

Ha egyedül laksz, nincsen senkid és kórházba kerülsz 2 hétre, mi lesz a kutyáddal?

Figyelt kérdés
Az egyik szomszéddal nem vagyok jóban, hagyná elpusztulni. A másik túl idős és beteg, hogy etesse. Még odakap. Hová lehet elvitetni (ha hagyja magát), vagy kit lehet megbízni, hogy etesse? Ha nem vagy cselekvőképes, telefonálni sem tudsz, hivatalból küldenek állatvédőt, aki rendőr jelenlétében feltöri a zárat, elviszi a kutyát menhelyre? Tudnék készíteni olyan gépet, ami naponta kibont egy kis konzervkaját, megmelegíti, és ha ehető hőfokú, kitálalja a kutyának. Végtelen mennyiségű konzervet nem tudok felhalmozni. Ha meg elakad a gép, éhen hal a kutyám. Ez nem 100%-os. Mi a hivatalos eljárás?

2023. jan. 14. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha én lennék ennyire elzárkózott/magányos, már jóelőre bemennék a számomra legszimpatikusabb állatvédő szervezethez és fixálnám velük, hogy ha bármi lesz velem, ők veszik gondozásukba (esetleg új gazdát keresnek, ha meghalok). Esetleg tartanék valahol egy pótkulcsot, melynek helyét megadnám a veszély esetén értesítendő “rovatban”.
2023. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát vagy vidd el egy kutyaszállóba addig vagy próbálj meg valami ismeröst vagy családtagot keríteni, aki tényleg be tud menni hozzátok foglalkozni vele. Egyedül ne hagyd magára, kaja, víz, sétáltatás meg társaság nélkül nem fogja jól érezni magát, de túlélni se biztos.
2023. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha a kutya neveletlen és elhanyagolt, senkitől sem lehet elvárni, hogy gondozza. Akkor marad a gyepi.

Egyébként meg minden normális embernek vannak barátai, jó ismerősei (a családtagok mellett). De én a kutyáim tenyésztőire is számíthatnék.

2023. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Teszel egy kis cetlit a személyid mellé. Ráírod, hogy kutya van a lakásodban és nincs kire bízni.

Remélhetőleg, aki megnézi a személyidet, intézkedik. Rendőr és Bp-en az Illatos út elviszi.

2023. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Kutya panzió, vagy menhely. De nem veszik a menhelyi kutyák kozé és rakják ki gazdikeresőnek, csak gondozzák amíg a gazda nem tud jönni érte.
2023. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy milyen fajtájú a kutyád?
2023. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha tervezett műtét, akkor érdemes felkutatni egy barátot, vagy kedvesebb kollégát, ismerőst, aki segíthet. De ha ennyire magadnak való vagy, akkor kutyapanzió is megoldás (és minimum egy terápia, mert ha valakinek ennyire nincs senkije, az nem okés).

Ha csak biztosra szeretnél menni, akkor vannak már nyomtatható kis kártyák "a kutyám egyedül van otthon" és hasonló szöveggel. Egy ismerősöm a telefonja tokjába is rakott egyet, és a tárcájában is van. Ha bármi baleset érné, akkor felhívják rajta a telefonszámot, ami egy családtagjáé vagy barátjáé és ők gondját viselik a kutyájának.

2023. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kártyácska jó lesz, csak a pótkulcstól félek. Kiköltöztetnek a brazilok, mire hazamegyek. Talán egy kollégát megkérhetek, de kb 15 éve nem hívtam meg havert, a kutyám 11 éves. Minden idegennek nekimegy. 2 nyugdíjas rokonom van, egyik gondozásra szorul, másik távol lakik, családom nincs, munka és tanulás vitte el a fiatalságom, mondanom sem kell, hogy nem jutottam semmire ezekkel. Pedig azzal foglalkoztam mindig, amit szeretek, és jól éreztem magam. Emiatt még irigy emberekkel is tele vagyok, akiknek csak nyűg volt a munka vagy a suli, és fújnak rám.
2023. jan. 29. 15:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!