Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is kénytelen napi 8-10...

Más is kénytelen napi 8-10 órára magára hagyni a kutyáját?

Figyelt kérdés

Nem tudok mit csinálni, kutyust egyedül kell hagyni míg dolgozom. Körülbelül napi tíz óra távollét, beleszámolva ebbe az utazási időt.

Sajnos nem nagyon van akit megkérjek vigyázzon rá. Maximum ilyen hetente 1x maximum 2x valamikor a nap felénél, hogy valaki levigye, de ugye ez meg bizalmi dolog, a lakáskulcs végett...

Azt se tudom mennyit szokás adni egy óra kutyasétáltatásért...



2023. jan. 16. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerencsére párom 3 műszakban dolgozik, nekem pedig nem kell minden nap bejárni a munkahelyre, ezért nem sokszor vannak olyan sok időre egyedül hagyva.

De mikor úgy jön ki, hogy párom 6-tól 18-ig dolgozik, én meg 8-tól 16-ig, akkor bizony 7-től 17-ig egyedül vannak. De legalább ketten vannak, ott vannak egymásnak. Csak addig senki nem tudja kiengedni sem őket a házból. Nem merem őket felügyelet nélkül kint hagyni az udvaron, mert sajnos van a környéken pár kóbor kutya, akik be tudnak jönni valahogy.

2023. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Merrefelé laksz? Segítség miatt kérdezem, ingyen vigyáznék rá.
2023. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Szegény nem bírná ki, de szerencsés vagyok, mert a szomszéd vagy a párom tud vele foglalkozni nap közben.
2023. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Nálam 9-17 vagy 18:00 ig vannak általában.


Ha valaki a családból itthon is van nem viszi le senki őket,csak én.


Egyébként nálunk alvás van napközben szóval tök mindegy ha én vagyok éppen hétköznap itthon akkor is feljövünk a sétából még jönnek mennek,de aztán mennek a helyükre aludni. Szóval nem igazán oszt szoroz,hogy itthon van e valaki.


Ezt szokták meg.


Reggel leviszem őket 40-45 percet lent vagyunk ebből 30 perc szabadon levős séta,ha találkozunk kutyákkal akkor megy a jaték ha nem akkor labdázok velük.


Aztán haza érek akkor 1-1,5 órát lent vagyok velük. Meg lefekvés előtt még egy 10 percre leszaladok velük.


Hétvégén meg a séták hossza sokkal több,kirándulni járunk.


Nem szedik szét a lakást teljesen jól elvannak.


Esetleg heti 1-2 alkalommal add be kutyanapközibe és akkor ha úgy veszed kevesebbet kell egyedül lennie.

2023. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Hat azert nem tokmindegy egeszsegugyi szempontbol. Az en kutyam is alszik napkozben, de en anno rakerdeztem erre az allatorvosnal es o azon az allasponton van, hogy maximum 6 orat kene hagyni a kutyat urites nelkul. Tehat emiatt is eleg bajos a 9-10 ora egyedul, seta nelkul.

Persze altalaban amugy a kutyak visszatartjak, nem szeretnek bepisilni,de nem egeszseges.

En direkt nem is vallaltam addig kutyat, amig lakasban es egyedul eltem,mert en is dolgozom.

Helyette lett benti macskam :D

Aztan amiota kertesbe koltoztunk a ferjemmel, azota van kutyusunk is, aki inkabb benti, de napkozben ki tud menni pisilni egyedul is, van kutyaajto.

Ugy dolgozunk,hogy kb napi 7 orat van egyedul igy is, de legalabb van lehetosege pisilni. Es ezt ki is hasznalja, kb ketszer ki szokott menni ezalatt az ido alatt, szoval megfordult a fejemben, hogy lakasban szegeny ezt hogy birna ki.

Igen, most tuti le leszek pontozva, de vallalom. En lakasban csak akkor tartanek kutyat egyedul, ha otthonrol dolgozom 🙈

2023. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Fél nyolctól kettőig van egyedül.
2023. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Más is kénytelen, sőt..

Én olyan szomszédokkal vagyok körülvéve, akik otthon vannak egész nap, az egyik azért, mert nincs munkája, a másik azért, mert nyugdíjas, a harmadiknak van munkája, de ennek ellenére olyanok mindannyian, mint akik nincsenek otthon soha, mert nem törődnek a kutyáikkal, levegőnek, dísznek tekintik őket.

A kutyák rendszeresen meg is támadták a saját társukat, neveletlenek az összes szomszédnál, pedig mind a háromnál másfajta volt mindig is.

Olyan is volt az egyik szomszédnál, hogy úgy összevesztek a kutyák, hogy az egyik utána már nem bírt felkelni, a szomszéd meg elkezdte ásni a gödröt, amikor még élt a kutya.

Olyan kutyájuk is volt, akire azt mondták, hogy télen megfázott a hidegben és belehalt.

Olyat csináltak már, hogy elajándékozták az egyik kutyájukat, hogy itt ne legyen marakodás, vagyis nem álltak neki normálisan nevelni.

Akkor is volt náluk marakodás, amikor csak lány kutyákat tartottak, mert velük sem foglalkoztak.

Amikor pedig volt fiú is, lány is, akkor nem tudták kitalálni, hogy mitől terhes a kutya.

Olyan is volt, hogy 3 kutya ugatta egymást, aztán megtámadták egymást.

Olyan szomszéd is van aki rendszeresen kiengedte az utcára a harapós kutyát azért, hogy ne hangoskodjon és ne támadja meg a hozzá érkező vendégeket. Nem is figyelte, hogy merre van a kutya, mert a vendégekkel volt rendszeresen elfoglalva bent a házban.

Egyik alkalommal 2 kutya is átmászott a kerítésen és megtámadták anyukámat.

Borzasztó dolgok történtek és sohasem kaptak büntetést. Egyik szomszéd sem.

2023. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

7-es, szomorú, hogy bárki tarthat kutyát, és a többség mennyire rosszul bánik velük.


Nemrég költöztünk családi házba, az összes szomszédban van kutya, de pont abban a szomszédban, ami a legközelebb esik telken lévő házhoz és ahova a legjobban átlátni, ott vegetál egy kicsi, bichon jellegű kutya - mint megtudtuk 7 éve már - egy icipici kennelben, szerintem a hosszabbik oldala sincs meg 2 méter. A gazdája egy öreg néni, aki elmondása szerint fél a kutyáktól, még a sajátjától is. A nénit soha nem látni kint, maximum akkor megy ki a házból, ha hozzák neki a napi menüt, de a kutyára rá se néz. Van egy rokona, aki párnaponta jön hozzá, ő eteti a kutyát is, egyébként más foglalkozást nem kap, ki sincs takarítva alóla, ott áll a vastag réteg kutyaszarban. Mondjuk a kutyát se nagyon látni, van neki egy viszonylag egész normális háza (legalább ennyit kapott), ott fekszik bent egész nap. Na de mikor besötétedik és a néni felkapcsolja bent a lámpát a szobában, szerencsétlen kutya elkezd vinnyogni, örjöngeni, bömbölni (ezért kapta a Bömbi nevet a nénitől...), sír az ablaknak, ahogy látja a nénit mászkálni. Egészen addig nyomja a nyekergést, akár órákon keresztül, amíg a néni le nem fekszik aludni és leoltja a lámpát. Egyértelmű, hogy azért visít, hogy kimenjen hozzá a néni, de a néni füle botját sem mozdítja. Nem tudom elképzelni amúgy, hogy nem idegesíti, miért nem megy ki hozzá, miért nem szól rá vagy legalább ajándékozza akkor el, ha ennyire nem jelent neki semmit a kutya. Borzalmas ezt hallgatni, a szívem szakad meg, már nem sok hiányzik, hogy indulatosan átmenjek a nénihez és kiosszam, mert ez nem állapot.

2023. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Sosem gondoltam volna, hogy ez probléma lenne. Csak olyan tart kutyát, aki háztartásbeli vagy mi? Vagy mindenki megválik a kutyájától, aki munkát vált és más lesz az időbeosztása?
2023. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

Hasonlo problemank volt. Jo allast kaptunk,csak mi is egyedul kellett hagyjuk a kutyust sokszor egy egesz napra (reggel7tol estig)

Az volt a legjobb megoldas,hogy bar nagyon szerettuk,de felvettuk a kapcsolatot Anyosekkal es elkoltozott a kutyus a balatoni csaladihazba. Kert, fak, futkoshat amennyit akar. Spaniel egyebkent. Imadjak azota is.

2023. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!