Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyának szalagos...

Nagytestű kutyának szalagos flexi póráz?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek? Elég erős hogy megtartsa a kutyát?

Inkább középtermetű, keverék kutya.

Nem húz, de ha valamiért hirtelen megrántaná vagy valami?



2023. jan. 19. 00:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem az a kerdes, hogy a szalag eleg eros-e, mert gondolom sulyban jot fogsz valasztani, hiszen rajuk van irva a sulyhatar.

Az a kerdes, te eleg eros vagy-e ahhoz, hogy ne dobd el azt a kenyelmetlen, nagy muanyag porazveget, ha a kutya hirtelen a semmibol nagyot rant rajta :D

2023. jan. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Inkabb vegyel hosszu osszecsatolva rovidithdto kikepzoporazt!

Kinyitva 4 meter. Felbehajtva 2 . Ha meg behajtod a fogganytyunak,akkor 1,5 meter kb.

2023. jan. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes fölé menni a ráírt súlyhatárnak. Mi közepes testű (~30 kilós) kutyával szerettük, sokkal szabadabban lehet vele sétálni, de az első pár évben - pedig ugye akkor még kölyök volt kisebb testtel - két vagy három pórázt is kinyírtunk azzal, hogy megrántotta, eltört benne a rugó, visszatekerő, stb. Utána besokalltam, vettünk egy olyat, ami kilóban nála nagyobb kutyáknak való - na, azt már használtuk sok éven át. :)
2023. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Neki is kinyitható kiképzőpóráza van, és már nagyon a végét járja...van nekem egy ilyen szalagos, de nem tudom mekkora kutyusnak való, mert régen vettük még az előző kutyámnak aki kicsi volt.
2023. jan. 19. 09:05
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ilyenünk van:

[link]


29 kilós vizsla használja. Annyira még nem bízok benne, hogy póráz nélkül jöjjön, ez viszont kényelmesebb, mint a hosszú póráz. Utóbbi sárban, esősebb időben szörnyű, arról nem is beszélve, ha véletlenül lepisili/lekakilja, esetleg más kutya által otthagyott csomagon húzza végig. Az eggyel kisebb ebből 25 kiloig jó, azt én kicsinek iteltem meg.

Van még a flexi giant is, azt is sokan dicsérik.

2023. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
Én 15kg felett nem bíznék meg semmilyen flexi pórázban. Simán kiakasztja az egész szerkezetet vagy nem tudod időben lefixálni, ha a kutya megugrik. Másik eset amit fentebb írtak, hogy kitépi a kezedből, mert azt a műanyag markolatot nem olyan egyszerű megtartani. Nekem 8 kilós tacskó keverékem van, hámban sétál, egyszer megugrott talán egy sikló után a Balaton parton és hatalmasat kattant a szerkezet, nem volt túl biztató. 15 kilóig való 5 méteres flexi póráz, csak nyaraláskor használjuk, hogy be tudjon menni a vízbe, ha akar és ne kelljen bemásznom nekem is. Erre jó, de azért nem a legmegbízhatóbb szerkezet szerintem. Városban, erdőben, parkban nem is használom. Ott fix 120 centis póráz vagy 2 méteres állítható kiképző póráz van használatban.
2023. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
2023. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Használtam Flexit német dognál, a megfelelő súlyhatárra figyelj a póráznál, illetve nem ajánlanám mindennapi használatra. Mi csak olyan helyzetekben használtuk amikor olyan helyen sétáltunk, hogy 99%-ban biztos voltam benne semmilyen más állat nem keresztezi az utunkat és nincsenek házak. Lakóövezetben nem használnék flexit nagytestű kutyánál.
2023. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha vissza kell erővel tartani a kutyát, akkor nem biztos, hogy a flexi a legjobb megoldás. A szerkezet maga elég erős, azzal több, mint valószínű, hogy nem lenne gond.

Nekem 27-30 kilós juhászkutyám van, rajta csak azért van flexi, mert valamit kötelező rátenni, de a szavaimmal és kézjelekkel irányítom, sokszor hetek telnek el 2 gombnyomás között. Így erre, nekem tökéletes a flexi, ha nem ilyen megfelelni és dolgozni vágyó kutyám lenne, nem hiszem, hogy flexit használnék.

2023. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 19. 13:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!