Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez? Csípés, pattanás,...

Mi lehet ez? Csípés, pattanás, daganat?

Figyelt kérdés

Először is mindenképp állatorvoshoz megyünk, de csak holnap délután van rendelés. Nagyon aggódunk érte, ezért akinek volt már hasonló, esetleg állatorvos és tudja mi lehet ez, az kérem írjon.


Ma felfedeztem az 1 éves Beagle kiskutyámon egy furcsa duzzanatot. Közvetlenül a puncija mellett található, pattanás szerű gennyes körrel a tetején. A duzzanat lassan kétszer akkora mint a nemiszerve. :S Ma délután vettük észre, nem igazá nőtt, viszont nem engedi, hogy alaposabban szemügyre vegyem. Legutóbb úgy láttam a gennyes pattanás szerű rész, elkülönülve áll a duzzanattól. :S Délután piros volt, most már inkább lilás színű. Sikerült is lefényképeznem nagy nehezen... az egyik képen jól látható, hogy a duzzanat és a "pattanás" elkülönül.


[link]

[link]



A válaszokat előre is nagyon köszönöm.


Azt még elfelejtettem leírni, hogy tapintásra nem csomós, nem kemény.


2010. okt. 3. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Képről és amit leírtál szerintem tályog lesz. Ami egy ilyen gennyes váladékkal teli duzzanat és elég kellemetlen az állatnak! A cicámnak nemrég volt, csak neki a nyaka körül. Fel nyitotta neki az orvos, ki nyomkodta, ki fertőtlenítette, és kenegetnem kellett Betadinnal. Ha az lesz, akkor ne aggódj nem olyan vészes, de oda kell figyelni a tisztítására majd!

Jobbulást a kutyinak!:)

2010. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is tályognak tűnik. Egy ismerősöm kutyájának volt nemrég, bár ő az ellés után 8 kölyköt szoptatott, valószínűleg amiatt alakult ki.

Csak olyan helyen hagyd, hogy kitisztítsák, ami megbízható.

Mert ennek a szerencsétlen kutyának 2 hétig 2 naponta vágták föl, pedig egy rendes állatorvos 1 alkalommal is ki tudja tisztítani.

Valószínűleg be van gennyesedve.


Majd írd meg, hogy mit mondott az állatorvos!

2010. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Reggelre kifakadt, most délutánra már el is múlt.


Köszönöm a válaszokat, nagyon aggódtunk érte. Az állatorvos szerint túl gyorsan telik meg a bűmirigye, így sűrűbben kell kinyomatni.


Mégegyszer nagyon köszönöm. Nagyon aggódunk érte, ha egy kis elváltozás is keletkezik rajta, nagyon féltjük. és ilyenkor az a pár óra tudatlanság, maga az őrület...

2010. okt. 4. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


örülök, hogy jól van a kutyi!:) Vigyázzatok rá!:)

2010. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!