Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérzik a kutyám (szuka),...

Vérzik a kutyám (szuka), pedig már elvégeztek rajta egy ivartalanítást, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A doki szerint rendben zajlott a műtét (már 2 éve volt), mégis néha vérzik a kutyusom. Valakinek van ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata?
2023. jan. 27. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Az állatorvos mit mondott?
2023. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerinte minden rendben zajlott és nem tudja, hogy mi lehet. Egy másik doki szerint a műtét el lett rontva.
2023. jan. 27. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha ivartalanítás ellenére is tüzel, akkor csak el lett kötve, ami nem mindig maradandó. Rendesen ivartalanítatni kellene.
2023. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Olyan is előfordult már nem egyszer, hogy nem sikerült kivenni teljesen a petefészkeket, bent maradt egy kis darab. Amitől ugyan úgy tüzelt tovább a kutya.
2023. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Ismertem egy szukát, amelyik ivartalanítva volt, de betüzelt. Mint utóbb kiderült, bent maradt a petefészekből egy darab, így fordulhatott elő.
2023. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, egy bent maradt petefészek darab valóban tudja folytatni a hormontermelést
2023. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Másik állatotvos, kivizsgálás és új, rendes ivartalanítás
2023. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Egy ismerősöm kutyája is így járt, sajnos nem vették ki a mehet. Így viszont vérzik plusz rosszul is van a kutya néhány napig mikor vérzik.


Sajnos egyre több helyen nem távolítják el a mehet pedig kompletten kéne szerintem annak van értelme.


Ismerős kutyáját újra fogják műteni sajnos. :/

2023. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
OSS-nek hívják az eljárást, ilyenkor a méhet veszik csak ki, a petefészket nem. Félévente ugyanúgy tüzel a kutya, de csak minimális vérzéssel és nem fogamzóképes, a legnagyobb egészségügyi veszély a méhgyulladás is letudva vele (petefészekciszta és emlődaganat nem). USA-ban nagy divatja van neki, mert ott az a mentalitás, hogy a nemi hormonokra szükség van, így a petefészket bent hagyják. Nálunk is csinálják már, az én orvosom is, pedig kis vidéki doki, de meglepve láttam nála az árlistán. Én mondjuk nem ivartalanítok amúgy se.
2023. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!