Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csípő diszpláziás a kutyám,...

Csípő diszpláziás a kutyám, hogy tudnék megbírkozni ezzel?

Figyelt kérdés

Egy 9 hónapos kutyáról van szó. A dokik szerint súlyos diszpláziával, ami már látványos a bal lábán. Feltöltöttük a csípő izületeit hialuron savval de 1 hét után is keményen fájlalja a bal lábát(valószínűleg műteni kell).

Azt látom, hogy mivel még kölyök és imád játszani ezért nagyon szeretne menni minden kutyához játszani. De közben nem engedhetem neki mert akkor utána nem tud elaludni, keresi a helyét. Látványosan fáj a lába. Tudom, hogy nem jó neki de közben ha csak sétálgatunk jobbra, meg balra, az iszonyatosan unalmas a kutyának. Nem hiszem el, hogy boldog életet tud leélni egy kutya ha egész életében kontrolláltan kell sétálnia mellettem. Mert ugye azt ajánlják, hogy sokszor, keveset. Tehát akkor maradnak a rövid séták a környéken. Amit nem gondolnám, hogy hosszú távon élvezni fog, egy amúgy is nehezebben leköthető kutyafajta (10-15 évig). Szóval a lényeg, hogy lassan nem tudom mitévő legyek. Nyilván kizárva, hogy menhelyre tegyem vagy elaltattassam. A műtétet is könnyedén tudom állni és már járunk fiziózni is. De mi lesz azután? Mi van ha azután is ennyire oda kell figyelni, hogy póráznyugalmon legyen a kutya egész életében?


De a kérdésem valójában nem is igazán a kutyára hanem rám irányul. Olyan gazdik véleményére vagyok kiváncsi akiknek ugyanebben szenved a kutyusuk. Nagyon rosszul érzem magam emiatt, mert nyilván szeretnék mindent megadni neki de közben azt érzem, hogy a "minden" is csak "semmi" lesz ahhoz képest, hogy milyen nagyokat futni, meg más kutyákkal játszani. És mi marad neki? 2-3 rövid séta minden nap aztán bezárva egy lakásban próbálhatom lekötni ilyen olyan dolgokkal? Csináljuk vele az engedelmességet stb stb... Tudom milyen dolgokkal lehet lefárasztani egy kutyát de élet ez neki ha nem lehet szaladni meg játszani? Hogyan kezelje ezt az ember fejben? Én állandó letargiában vagyok, mert azt érzem, hogy 10-15 évig csak szenvedni fog. Minőségi élet ez? Hogyan lehet megőrizni az épp elmémet egy ilyen szituban?



2023. febr. 3. 15:12
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
A műtét után mik a kilátások?
2023. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
22%
Hát erre nehéz bármi pozitívat írni... kicsit ellentmondásosnak érzem hogy folyton hangoztatod mennyire fontos neked a kutya jóléte, pedig gondolom szapis, tehát tudatában kellet hogy legyél hogy benne van a pakliban a diszplázia meg egyébmás szűrhető betegség. El is tudtad volna kerülni azzal ha tenyésztőtől veszed, mégsem tetted. Erre sajnos nincs jobb válasz minthogy idd meg a levét.
2023. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
A kutya elv tenyésztőnél lett véve. Még törzskönyve is van :) Szép környezetből hoztam el. Szerződéssel. Oltással. Chippel. Ha a törzskönyv hamisított vagy, ugye hamis alombejelentéssel lett igényelve akkor cink. Nem tudom.
2023. febr. 3. 16:20
 4/44 anonim ***** válasza:
83%

Nem fog 15 evig elni, ha ennyire rossz a helyzet, mint ahogy irod.

Gondolom muteni kell, aztan majd meglatjatok. De ha mar ennyire hamar kijott neki, az brutalisan szar helyzet.

Tenyesztot gondolom akkor felkeresed, o mit mondott?

Melyik kennel volt ez? Lehet valojaban papiros szaporitorol van szo? Csak mert diszplaziara kene szurni ugye, meg a szuloknel, mert orokletes.

2023. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
#1 Még nem tudom mert a doki azt mondta, hogy csak 10 hónapos kortól lehet műteni. Tehát kb 1 hónap múlva.
2023. febr. 3. 16:25
 6/44 A kérdező kommentje:
4# A szaporítót hívtam. Hebegett habogott. Elv a kan szűrve van de a szukánál mondta, hogy nincs... De mind1 is most nem egy parázs vitát akartam elindítani a tenyésztő/szaporító témában. Leszarom, hogy mi volt és, hogy hamis e a TK. Ilyenkor egy normális embert a kutya meg az életminősége érdekli...
2023. febr. 3. 16:32
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

De nem mondta, hogy mik a kilátások? Lehet hogy a műtét után sokkal jobban lesz. :)

Keresd fel a tenyésztőt, ilyenkor a minimum hogy visszafizetik a kutya árát, vagy állja az orvosi költségeket.... Szokott garancia lenni. Tudom, ez a szitun nem segít, de azért mégis.... Meg hát tudjon róla, hogy ezekkel a kutyákkal ne hozzon le több almot.

2023. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
70%

A kerdezo belenyult egy szapiba, nem fog neki fizetni semmit. O maga vallotta be, hogy a szukanak nem volt szurese, akkor az fix, hogy nem is tenyeszthetett volna vele.


Igazabol nyilvan utolag visszacsinalni nem lehet. Azert lett volna erdekes, mert engem erdekelt volna pl a kennel, hogy nehogy mas is igy jarjon, a masik meg amit a 7-es mond, ha tenyleg tenyeszto lenne, kapna vissza valamit. Penzt, vagy akar a kutyat visszavenne, mittudomen. Nyilvan te ezt a kutyat szereted, en se adnam vissza, de egy tenyesztovel meg lehet egyezkedni. Ha fizetne a mutetet, az is valami lenne.


De szapival ez felejtos. Cserebe viszont talan fel lehetne jelenteni, ha tenyleg ennyire eljatszotta a tenyesztot, hogy meg kamu torzskonyvet is adott.

2023. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos általában el szokta mondani, a műtét után miként éhet a kutya.

Azért műtik meg, hogy ne legyenek fájdalmai utána.

Combtcsontfej resectiót fog csinálni?

Egy bizonyos ideig kímélni kell a kutyát, majd fokozatosan többet mozoghat. Ezt el fogja mondani a doki. Ajánlani fognak fizikoterápiát és úszást.

Teljes gyógyulás után a kutya teljes életet élhet fájdalmak nélkül. Nem kell bezárva élnie.

Nyilván túl sokat ne ugráljon pl akadályt, Lépcsőzés minimális, a súlyát a lehető legelfogadhatóbb szinten kell tartani. Ajánlatos zöldkagylós terméket is adni neki.

Ezt mind elmondja egy normális orvos.

2023. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
80%

7-es vagyok.

Már csak a tényleges kérdésre nem tudunk válaszolni, nem is nagyon lehet rá, nehéz ügy. :(

Talán annyi, hogy bízz abban, hogy a műtét után sokkal jobb lehet és szaladhat majd. Vannak olyan kutyás sportok is amit csinálhattok ha kicsit jobb lesz a helyzet, pl hoopers, obedience.

Még kölyök, növésben van, lehet később nem is fáj majd neki ennyire mint most. Lehet hogy nem is annyira tragikus a helyzet mint most tűnik. :)

2023. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!