Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek körülbelül...

Mennyibe kerülnek körülbelül egy nagytestű kutya oltásai fél éves koráig?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ahol élek városban egyre több kutyát látok és felmerült bennem a kérdés,hogy ebben a gazdasági válságos időben az emberek mernek kutyát vállalni mégpedig nem is ilyen kicsi kutyákat.A felszerelés ára nem is annyira érdekel,mert azt nyilván mindenki maga dönti el melyiket veszi meg a drágabbat vagy az olcsóbbat viszont az oltások kötelezők.

#kutya #oltás #pénz #nagytestű #Válság idején
2023. febr. 5. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Nekem az oltások darabja 10.000 FT. Kölyök korban a tenyésztőtől úgy hozod el (legalábbis úgy kéne), hogy fél éves korig ne is keljen oltatnod a a kutyát. Ponosan ezért én már nem is tudom, hogy hány oltás kell egy kölyöknek.

Remélem így is tudtam segíteni

2023. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted, hogy miután kicsenget valaki 350-800 ezret egy kutyára, utána az a maradék 2-3 darab 10 ezer ft-os oltás fog neki fájni a legekevésbé. :)
2023. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kolyokkori oltasokat igy kell elkepzelni:


[link]


Nyilvan attol fugg, hogy honnan es mekkora kolykot vagy epp felnott kutyat veszel/fogadsz orokbe es neki hany oltasa van.


Pl en 2 eves kutyust fogadtam orokbe anno, de nem volt egy oltasa se. A menhelyen kapott kettot, aztan amikor hozzam kerult, vittem is a harmadikra. Utana pedig 6 honap mulva kellett neki egy veszettseg elleni ismetlo es innentol kezdve evente oltatom.


Evente van egy veszettseg elleni, ami kotelezo es ezen kivul van a kombinalt, ami nem kotelezo, de ajanlott beadatni. Tehat ez evi 2 oltas, ez anyagilag a legkevesebb szerintem. En alapvetoen 12 ezret szoktam ezert a kettoert fizetni, de 2022-ben ez mar 15 ezer volt, mennek fel az arak.


Nyilvan a kutyatartasban nem ez a legdragabb dolog. Es hat most oke, valsagos idok vannak, de en mi a fenet csinaljak a 10 eves kutyammal? Rakjam ki az utcara, mert minden draga? Ha mar egyszer bevallaltam, becsulettel gondoskodom rola.

Nem lehet mindig elore tudni, hogy mi tortenik az eletben :D

Ugyanez a gyerekkel is. Ot se rakom ki, mert draga a kenyer.

2023. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák oltásai nem kilóra mennek. Ugyanazt kapja a kicsi és a nagy méretű is.
2023. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Aki nagytestű kutyát vesz, az gondolom tudja, hogy nem két fillér a tartása. Csak a kajája havonta lehet 50 ezer is. Akinek erre futja, az biztos nem esik hanyatt attól a havi egy darab 10 ezres oltástól.
2023. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az évenkénti veszettség elleni oltás kötelező, szóval nem jó irányból közelíted meg. Egy kutyában az oltások kerülnek messze a legkevesebbe. Ami számodra elhanyagolhatónak tűnik, a felszerelések többe, a kaja még többe, kutyasuli/sport messze többe kerül, de tény, hogy ez sem kötelező. Ha meg beteg lesz, na az is tud kisebb vagyon lenni. Sőt, igazából a szívféreg, kullancs elleni védekezés a legdrágább, hiszen az havi 3-5 ezer fixen, testsúlytól függően (ellentétben az oltásokkal, amelyek kicsinek és nagynak ugyanannyiba kerülnek).

Leghamarabb 8 hetesen, két oltással hozod el. Kap még kettőt, mondjuk 10-10 ezerért, plusz egy kölyökkori veszettség elleni, az gondolom kb. 5 ezer. Nem annyira tudom, mert az évenkénti kombi+veszettségit egy állatorvos ismerősöm szokta adni, az potom pénz szokott lenni (kb. 3-4 ezer) nekem, de amúgy gondolom, az is tízes. Ezen kívül érdemes kennelköhögés ellenit is adatni évente, az is párezer.

2023. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek előzőkkel.
2023. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi és nagy kutyák tartása közötti különbség a költségekben szinte csak a kajánál jelenik meg, a kullancs-bolha-szívféreg elleni védelemnél átlag 20% a különbség, a féreghajtó meg elég olcsó. Azt már írták, hogy az oltások nem kilóra mennek, a suli, oktatás is hasonló.


Szerintem hazánkban a többség a legolcsóbb tápokkal etet, a nagyobb testű kutyák meg valahogy jobban is bírják a rossz minőségű kaját, így igazából az sem feltétlen egy hatalmas tétel... (de nem jelenti azt, hogy ez egy követendő példa)


"Szerencsére" azért nem 3. világ beli állapotok vannak (még) itthon, inkább úgy jelentkezik a válság, hogy a nyaralásokról, drága szabadidő eltöltésről és néhol a minőségi kajáról kell az embereknek lemondani, az éhezés kevésbé fenyeget.

2023. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát,ment a zöld pipa!
2023. febr. 6. 10:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!