Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mitől lehet shar pei-emne...

SOS! Mitől lehet shar pei-emnek csomó szerű valami a cicijében?

Figyelt kérdés
Eleinte szoptatás után lett neki tojásnagyságú az egyik, ezzel igazából nem is fogalakoztunk, őt sem zavarta, egyáltalán nem bántotta. Kb. egy éve volt kiskutyája, ma reggel még mindig ez a tojásnagyságú csomója volt, délután ötre pedig már akkora, hogy a két tenyeremmel alig tudom megfogni teljesen. Nagyon aggódom érte. Sajnos senki nem volt itthon napközben, ezért fogalmunk sincs mi történhetett. Igazából nembiztos, hogy ez csomó, de elég kemény és most kb. négyszer akkora lett neki, mint volt. És csak ez az egy cicije, megtapogattam a többit is, de egyiken sem vettem észre semmit. Más is tapasztalt már ilyet? Mitől lehet ez szegénykének? Míg nem viszem el állatorvoshoz, tudok tenni érte valamit?
2010. okt. 4. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nagyon csinálj semmi csak figyelj rá.Ezzel a problémával inkább az orvos foglalkozzon mivel nem lehet tudni mitől van.
2010. okt. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

menj az orvoshoz, mert ha véletlen daganat, később már nem tudjátok gyógyíttatni.

De valószínűbb hogy egy tejmirigy gyulladt be és keményedett meg, ezen is orvos tud segíteni.

2010. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Orvos!
2010. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy éve ott a csomó: emlőrák.Kellett nektek kiskutya.
2010. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de most csaknem rák... hát az nem olyan, hogy egyik pillanatról a másikra négyszeresére dagad... ugye nem?
2010. okt. 4. 20:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
emlőrák. Rossz és jóindulatú is lehet. Dokihoz vidd el meg kell műteni!
2010. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni!
2010. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Több olyan ismerős kutya halt meg ilyesmiben mostanában,akik nem voltak ivartalanítva.

Az az egy megoldás lett volna a megelőzésre.Lehet,hogy most azért fog meghalni a kutya,mert annyira kellettek nektek a kiskutyák.

Legjobb esetben is emlőgyulladás,ami fájdalmas és nehezen gyógyítható.

2010. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, a kiskutyák nem voltak senki számára betervezve! amikor láttuk, hogy a kutya tüzel rögtön elválasztottuk el másiktól: hol egyik volt bezárva, hol a másik, mégis összejött a kiskutya. Ráadásul keverék volt mindegyik, amiket ingyen adtam olyan helyekre, ahol tudom, hogy szeretik őket és gondolskodnak róluk. Szó sincs kutyatenyészetről vagy bármi hasonlóról!
2010. okt. 4. 21:28
 10/13 A kérdező kommentje:
Még talán ami fontosabb információ lehet és eddig kimaradt: a kutya továbbra sem letört, ugyan olyan élettel teli és kedves, mint eddig. Viselkedése semmilyen formában nem változott, ugyan úgy eszik, iszik, csóválja a farkát és állandóan nyalogatja a kezet és felugrik, szóval tényleg semmi változás ilyen téren. Csak a csomó nőtt meg....
2010. okt. 4. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!