Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire alkalmas a kaukázusi...

Mire alkalmas a kaukázusi juhászkutya?

Figyelt kérdés

nekem van egy aranyos kis"lány" kaukázusim és érdekelne miket csinálhatnék vele! :) pl. otthon az udvarba lehet vele agilityzni?

17/L


2010. okt. 4. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%
kaukázusival? semmit.
2010. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
4%

előző:

szexpartnernek nem. én próbáltam, de el lehet kapni mindenféle csúnya fertőzést.

2010. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
normális válaszokat nem lehetne?
2010. okt. 4. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Üdv,

ahogy a nevében is benne van "juhászkutya" ezért terelőkutyának kiváló.

Üdv

2010. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
pl télen szánkóthuzatni vele vagy ilyenek... lovagolni is lovagolhatsz rajta ha megengedi :D
2010. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

,,ahogy a nevében is benne van "juhászkutya" ezért terelőkutyának kiváló. "


Inkább ne szólaltál volna meg. Ha nem értesz hozzá, minek beszélsz hülyeséget?


A kaukázusi, nem terelő kutya volt, hanem a jószágot védte vadállatoktól, tolvajoktól, ebből következően őrző-védő sportra alkalmas.


agility-re, meg más effélékre, a termete miatt nem alkalmas, egyébként is, kissi önfejű fajta, nem arra tenyésztették ki, hogy sok trükköt megtanuljon, hanem hgy ha kell, megvédje az embereket, a jószágot, a házat.

2010. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem németjuhászom van, az egyik ismerősünknek volt kaukázusija.

Egy embert fogad el a családban igazi falkavezérnek.

Védi a területét, igazi házőrző, mivel itt nem arra tartjuk, amire teremtve lett.

Idegenekkel tartózkodó, gyerekekkel óvatosan kell összeereszteni.

Biztos hogy tudod otthon tanitani, de kutyaiskolába is viheted, ha van rá időd, és pénzed. Nem fog egyik sem kárára vállni, mivel hatalmas ereje van.

2010. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
súlyhúzást, vagy szánhúzást-fogatozást kipróbálhatsz vele. nagyon jól lefárasztja a kutyákat, és erősíti a kutya-gazdi viszonyt. Sok örömet talál benne az ember :)
2010. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló,a súlyhúzás tetszik,lehet kirpróbáljuk :)

köszi a normális és kedves válaszokat! :)

2010. okt. 4. 21:25
 10/13 anonim ***** válasza:
A súlyhúzást meg ilyesmit csak akkor csináljátok, ha előtte átesett egy csípődiszplázia szűrésen, mert ha nem teljesen mentes, akkor kár lenne feleslegesen terhelni!
2010. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!