Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon egy puli szenvedne...

Vajon egy puli szenvedne panelban?

Figyelt kérdés

Egyfelől gazdicentrikus, kistestű, meg lehet nyírni a bundáját és ha eleget mozgatják és foglalkoznak vele, nem lehet gond.

Másfelől egy ősi terelőkutya, akinek a szabadság a lételeme.


2023. febr. 13. 21:32
A kérdező szavazást indított:
puli kutya lakásba nem való, kint a szabadban a helye, bent csak szenvedne
szereti a gazdi közelségét, elegendő mozgatással, foglalkozással, rövid szőrben kitűnő lakáskutya
41 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem, ha ki tudtok alakítani egy mindkettőtöknek megfelelő napirendet, akkor boldog lesz. Kell neki a mozgás, de ha ezt megkapta, akkor bármilyen kis helyen tud pihenni.
2023. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%
Állatdoki haverom szerint a lakásba tartott kutyáknak van a legkirályabb életük. Ha sokat viszed naponta foglalkozok vele miért ne? Mennyivel jobb az mikor sokan kidobják a kertbe őket és le vannak szarva?
2023. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
21%

2-esnek:

[link]

2023. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%
Én ismerek egy csomó városi pulit, kiegyensúlyozott, jólnevelt kutyák.
2023. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
27%
A 8. emeleten lakom. Két komomdorom van. Boldogak.
2023. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
71%
Boldogok.
2023. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
71%

Nem a szabadság a lételeme, hanem a gazda és a munka.

A kertbe kicsukva egyiket sem kapja meg.

2023. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%
Minden kutyát lehet lakásban tartani a gazdán múlik minden. Ha szereted a fajtát úgyis venni fogsz egyet és letojod ki mit írogat itt.
2023. febr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Hát így már inkább tűnik egy bozontos kis keverék szobakutyának, mint egy rideg prériről származó csaholó vad terelőebnek:


[link]

[link]


Van amúgy bőven kutyás tapasztalatom és bár kutyasuliba nem tervezem hordani, de itthon nevelném és szívesen megtanítanám sokmindenre, meg szeretnék vele kijárni sokat a zöldbe sétálni, frizbizni, labdázni.

2023. febr. 14. 00:06
 10/36 A kérdező kommentje:

Inkább az a kérdés, mennyire alkalmazkodó. Azért manapság nem sok helyen vannak terelhető állatokkal teli tanyák, farmok, biztos máshol is tartanak pulit, nem csak kicsapva a kertbe házőrzőnek.

Mert eddig én csak olyat láttam.

De pl #4-es meg látott sok városi, jólnevelt, kiegyensúlyozott pulit.

Akkor ezek szerint ők is tudnak ilyen élethez alkalmazkodni.

Tudom, hogy a mudit manapság már sokan tartanak kedvencként, agility versenyekre stb.

A puli se sokban különbözik.

Megkérdezek majd állatorvosokat, tenyésztőket.

És ha minden klappol, akkor egy nyugodtabb, családi kedvencnek való egyedet választok majd.

2023. febr. 14. 00:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!