Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan chipezika kutyákat?

Hogyan chipezika kutyákat?

Figyelt kérdés
A legjobb lenne ha valahol lenne videó ahol látszódik hogy néz ki. Ez nem fáj a kutyának?

2023. febr. 21. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Tű, végén a chip, az állatorvos pedig egy mozdulattal beszúrja bőr alá.

A magasabb fájdalomtűrésű kutyák észre sem veszik. Az egyik kutyám anno végig csóvált közben, fel sem tűnt neki az egész. Meg van persze olyan kutya, amelyik úgy visít, mintha ölnék.

2023. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És nem fáj neki vagy kellemetlen ha véletlenül pont ott simogatom ahol van neki a chip?
2023. febr. 21. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem. El is felejti utána, hogy bármi is lenne ott neki.
2023. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rövidszőrű chivava kutyánknál könnyen kitapintható a chip és ha akörül simogatod, akkor az kellemetlen neki. Más kutyánál nem vettem még észre.
2023. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4:30-nál van a chipezés maga, de érdekes az egész videó, és nagyon cuki az alany. :)


https://www.youtube.com/watch?v=Eh0KQiJOnPQ

2023. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol de, ez fajdalmasabb, mint egy sima oltas, pontosabban a mi allatorvosunk azt mondta, hogy szerinte nagyon csip. Ettol fuggetlenul persze nem feltetlenul veszik ezt se eszre.


Az en kutyam rendesen sirt kozben mondjuk, amikor megkapta, pedig utana egyik oltasat se vette eszre.

Viszont termeszetesen hamar elfelejtik, ez nem okoz nekik traumat es nem faj, ha ott simogatod. Igazabol en azt se tudom, hol lehet a chip, nem is figyeltem, hova adja be pontosan. Erezni kezzel nem erzem sehol, kistestu, 5 kilos kutyus.

2023. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó: szerintem viccnek szánta az állatorvas amikor az mondta, hogy nagyon chip :D
2023. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem fáj.

Természetesen vannak kutyák akik érzékenyebbek, nekik fájhat, de legtöbbször meg sem érzik.

2023. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Amelyik kutya oltasnal is visít, az chipezesnel is fog. Van amelyiket meg nem erdekli. A rovidszoru kutyamban tapinthato a nyakaban, nem maga a chip, hanem a kicsit kemenyebb tapintasu szövet, ami körbenőtte a chipet, de nem fajdalmas neki tapintasra.
2023. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

9!


Ez nem igaz. Mudi kanom van. Már 13 éves, 1 oltásnál se sírt soha.


De a chipnél ordított szegény...Mondta a doki (és én is láttam), hogy kb 3-4mm vastag a tű,hogy a chip beleférjen.

Azt mondta a doki,hogy eléggé fáj a kutyáknak a beadása.

2023. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!