Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba költöző kutyának mit...

Panelba költöző kutyának mit érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 24. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Hat, nem tom. Egy jo porszivot, a szor miatt..:D

Benti kutyam van, de semmi kulonlegesebb dolga nincs. Van poraza, ruhaja, mert rovidszoru es telen fazik, meg egy fekhelye, de inkabb a kanapen alszik.

Vagy mire gondolsz?

2023. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy benti box hasznos lehet, ha hozzá van szoktatva.

Nyakörv, póráz, hám, fekhely. Ha eddig kinti, vagy kinti-benti kutya volt, és most lesz kizárólagosan benti, akkor olyan játékok, amivel elfoglalja magát (lickymat, kong például). Butorokhoz kutyaszor leszedő, mosogepbe kutyaszor összegyűjtő.

2023. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Eddig kinti benti volt kertes házban. Egy nap hány séta javasolt egy amúgy beteges kutyusnak? Wc-nek mit érdemes venni? Párom home office-ban dolgozik, én egyetemre járok, hibrid oktatásban, illetve 6 órás részmunkaidőben dolgozom.
2023. febr. 24. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Le kell vinni a kutyat setalni es akkor nem kell otthonra “wc”, azaz pelenka, mert azt szoktak leteriteni.

Bar nem tudom mit ertesz betegseg alatt. Mi baja? Szerintem amig nem muszaj, tehat nem inkontinens mondjuk es tud jarni, addig ne hagyjatok bent pisilni, vigyetek ki, mert nem tom, en speciel annyira nem szeretem, ha bent urit a kutya. Nyilvan attol fugg, hogy mi a problema. Idos, beteg kutyaval mar lehet jobb a pelenka egy ponton tul, de amig nem muszaj, addig ne eroltessetek.


En, vagyis mi, mert nem csak en, de napi negyszer szoktuk levinni a kutyat, nagyjabol ugy 6 orankent, nekunk ez valt be. A negybol 3 seta csak 5-10 perces, egy nagy, 1,5 oras seta van delutan.

2023. febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pelenka akkor kell, ha amúgy van inkontinenciaproblémája (van inkontinenciapelenka is célzottan, ami idős, beteg kutyáknak egyáltalán nem haszontalan dolog), vagy olyan betegsége, ami miatt nem szobatiszta. Egyébként szoktassátok szobatisztaságra teljesen. Eleinte valószínűleg gyakrabban kell kimenni vele, mire kialakul egy rutin. Nem csak a szobatisztaság átalakítása miatt, hanem amiatt is lehet baleset, hogy új a hely.
2023. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy hányszor kell levinni azon múlik, hogy eddig mihez szokott. Bármikor jöhetett-mehetett kedvére? Vagy néhány óránnként engedtétek ki, vagy hogy volt? A sétában is ezt az ütemet kéne tartani, aztán szép lassan lehet ritkítani. Mert ha mondjuk eddig napi 8x kimennt, az hosszú távon feleslegesen sok séta, viszont eleinte még igényelheti. Egyébként egy felnőtt egészséges kutyának 3 séta bőven elég. Wc-nek nem kell semmi, hacsak nem inkontinens.

Ha kinti-benti volt, akkor gondolom mindene van ami bentre is kellhet, pl fekhely, nem gondolom hogy külön kéne vásárolni dolgokat.

2023. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szívelégtelenséget állapítottak meg sajnos nála. Egyelőre keveset mozog, de reméljük azért lesz rá később jobban igénye. Gyakorlatilag nappal végig kint volt. Most a kezelések miatt jön fel hozzánk elsősorban, de megoldható a maradása véglegesen a panelban.
2023. febr. 24. 13:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha keveset mozog, akkor elég egyelőre ilyen gyors pisikre levinni, de azt minél többször. Ha ahhoz szokott hogy bármikor pisilhet, akkor én olyan 3-4 óránként biztosan levinném eleinte, de majd kitapasztaljátok hogy mennyit bír. Aztán lehet ezt szépen ritkítani. Szerencsés, hogy a párod otthonról dologozik, gondolom ilyen 10 percekre fel tud állni hogy levigye. Viszont pelenkára semmiképp ne szoktassátok.
2023. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyilván még előtte konzultálunk az orvossal is, hogy ő mit ajánl, csak mivel hirtelen történt ez az egész, jó egy nagyjábóli képet kapni fejben, hogy mit vegyünk. Köszönöm szépen a segítséget.
2023. febr. 24. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom most akkor kie ez a kutya, de nem kene kint tartani, amig beteg egyaltalan. Igy nem lehet gyogyulni. Maradjon inkabb nalatok, jobb, ha van lehetosege bent pihenni nappal is.
2023. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!