Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok két féle tápot egyszer...

Adhatok két féle tápot egyszerre a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Keverve szeretnék adni neki két tápot. Dog Chow-ot meg Friskies juniort. Lehet?
2010. okt. 5. 21:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Elvileg adhatsz neki ha nem érzékeny a gyomra.

De ha már vettél Dog Chowt akkor ne keverd azzal a sz*rral..

A Friskies egy vacak táp.

Egyébként táp váltáskor is keverni kell a tápokat különben az érzékeny gyomrú kutyusok hasmenést kaphatnak...

2010. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sokan szidják a Friskies-t, összetevők alapján sem túl csodás, a kutyáim viszont évekig ezt ették és jobb erőben voltak, szebb szőrük volt, mint most, amikor Acanát és Royal Canint kapnak. Ezzel nem azt mondom, hogy másnak nem válhatott be, de elég sok mindenkitől hallom, hogy a prémiumtápoktól pl. hasmenése lett a kutyájuknak.

Kérdező, inkább egyféle tápot adj a kutyának, jobb az emésztésének. A Dog Chow szerintem teljesen jó, nekünk bevált, főleg a lazacos.

2010. okt. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne adni neki kétféle tápot. És az aki mindennap mást főz a kutyájának? Az is változatosan eteti a kutyát, mégsem lesz semmi baja. Van, hogy én is egyszerre három féle tápot adok egyszerre: Acana Adult, Pacifika, és Grasland tápokat szoktam keverni. Az állatorvosunk is mondta, hogy tévhit az ha azt mondják, hogy a kutyának árt, ha többféle tápot adnak enni.

Amúgy volt már, hogy Acana adultot adtam keverve Orijen halas táppal, de kevertem már mindemellé házilag elkészített ételt is, vagy ha épen maradt Eucanuba, akkor Eucanubát kevertem a többi táppal. Semmi gond nincs.

2010. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az Acana, Orijen tápokat azért is lehet keverni, mert nagyon hasonló összetevőik vannak. Szinte ugyanaz, csak más hús van bennük. És lehet a te kutyádnak nem volt baja, lehet a kérdező kutyájának sem lesz, de minek megkockáztatni. Persze súlyos betegsége nem lesz, de azért az emésztésnek, gyomrának tényleg nem jó. A te emésztésednek se tesz jót, ha szalonnát eszel, mellé tejet iszol, utána még cukros kaját.
2010. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy azért szeretnék kettőt adni mert nagyon szereti a friskies junior tápot. Imádja. Viszont nem szeretném neki csak azt adni, hogy azért jobb tápot is egye ezért szeretném neki keverve adni . Olyan fele-fele arányba gondoltam. Vagy a dog chow-ot nagyobb arányba adni neki. Meg persze nem minden nap tápot eszik. Egy héten max 3x van hogy csak azt eszi.
2010. okt. 6. 16:16
 16/16 A kérdező kommentje:

Én szalonna mellé mindig iszok tejet :D És változó mit eszek még mert bírja a gyomrom :D

Na de ha nem jó akkor tényleg nem adom neki keverve. De gondolom akkor úgy se lehet hogy egyik héten ezt másik héten meg azt. Lemondanék én a friskies junorról de annyira szereti :) Viszont csak avval meg tényleg nem akarom etetni.

2010. okt. 6. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!