Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elpusztul egy kutya,van...

Ha elpusztul egy kutya,van vele adminisztrációs kötelezettség?

Figyelt kérdés
Eddigi állataimat amikor már öregek és betegek voltak, elaltattuk és ugye ott is hagytuk a rendelőben. Az jutott eszembe,mi van akkor,ha otthon múlik ki az állat? Le kell jelenteni,el kell vinni az állatorvoshoz,hogy törölje a nyilvántartásból? Vagy elég hivni egy tetem elszállítót?
2023. márc. 7. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha olyan nyilvántartásba van bejegyezve, mely alapján kutyaadó-fizetésre köteleznek, akkor azt érdemes gyorsan lejelenteni.
2023. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az emberre mondják,hogy elhunyt. Az állatorvosok is az elpusztult szót használják. Életemben nem hallottam még,hogy valaki az elhunytat állatra mondta volna,pedig sok ismerősöm van.
2023. márc. 7. 09:55
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

#3 Ne foglalkozz a 2-es válaszolóval! Valami nincs rendben nála.


Jól írtad, az állatok elpusztulnak, az emberek elhunynak.

2023. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Metionin ***** válasza:
100%
Az állatorvost kell felhívni, hogy törölni tudja a chipjét a nyilvántartásból. A tetemet meg vagy elszállíttatod/hamvaszttatod vagy eltemeted.
2023. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ja,fura. Az elpusztul ráadásul szerintem szép szó, én jobban szeretem,mint pl. hogy "elhullott" vagy "kimúlt",pedig ezeket a szavakat is használják.
2023. márc. 7. 10:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van biztosításod rá, azt lemondod. Van lehetőséged elhamvasztani, eltemetni, kaphatsz egy urnát, vagy van kisállat temető.
2023. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%
5-öst kicsit kiegészíteném. Nem törlik a chip adatait, hanem beírják az adatokhoz, hogy "Állat elhullott". Igen, azzal a szóval, hogy elhullott.
2023. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

#2 Megragadtad a lényeget :) Az elpusztul még elég szép szó (meg amúgy korrekt is), lehetett volna "megmurdál", "kidöglik" vagy "megnyuvad" is. Na, azokra lehet hogy még nekem is felszalad a szemöldököm.


Kérdező, én felhívtam az állatorvost, amikor a kutyám spektrális angyalszárnyakon fellebbent a Mennyek Országába (tessék, #2, így jó?) és módosította az adatokat a chipben, aztán hamvasztást intéztem.

2023. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

#2 #7

elpusztul - tárgyatlan ige

1.c. (választékos) <Állat> megdöglik.

"Szegény öreg kutya elpusztult."

2023. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Nos, amikor édesapám halotti bizonyítványában megláttam az 'elhalt' kifejezést amivel őt illették, kissé szarul éreztem magam. Ehhez képest az elpusztult szép. Én mégis egy kutyára is azt mondom inkább, hogy meghalt.


Amúgy csak jelezni kell a dokinak, aki a chipjéhez regisztrálja az infót

2023. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!