Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxernek tényleg azért...

A boxernek tényleg azért vágják le a farkát, hogy ne törjön el?

Figyelt kérdés
nemrég hallottam, hogy a boxerek farkát azért szokták levágni, mert könnyen törik nekik. oké tudom, hgy jobban néz ki, de emiatt is vágják neki? az előbb végig simítottam a farkát, és éreztem ilyen puklikat. azok a tökések lennének? vagy minden kutya farka ilyen? és ha törések, akkor mit lehet vele csinálni? vagy neki összeforr magátol? mert a kedvém semmi változás nem látszik, ugyanolyan lökött kiskutya mint volt. ugyanúgy eszik, iszik. most 4 hónapos amúgy
2010. okt. 6. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség! nem azért kurtítják meg a farkukat, hanem korábban a fajta kialakult külleme miatt, mert igy jobban tetszett az embereknek! de van ahol már ezt törvény tiltja ahogy a fülkupírozást is! a puklival érdemes lenne felkeresned az állatorvost!
2010. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de elég sokszor be is veri a farkát mindenhova ahogy csóválja, és mikor a lábamnak csóválja, akkor érzem, hogy mennyire erősen csinálja. nem lehet, hogy mégis eltört?

és a puklik akkor mik lehetnek?

2010. okt. 6. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Azok a puklik nem egyenletes sorrendben vannak ott? Mert akkor azok ott teljesen odavaló csontok :)
2010. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kb egyenló közönként vannak, de az egyik kisebb egy picit a másik nagyobb.
2010. okt. 6. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Régebben a boxerek vadászkutyák voltak. Medvére vadásztak velük és ugyebár előfordult h harcolniuk kellett a medvével. El akarták kerülni h elkapja a kutyát a medve, így a farkukat csonkították. Ugyan ez volt az ok a "haricikutyák" csonkításának is. A harc közben ne lehessen sérülést szerezni.

De am olvass utána.

Ma már nem engedélyezett a csonkítás, ennek ellenére elég sokan megoldják.

2010. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
mi? egy kutyafarok el tud törni?
2010. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azok csigolyák :)
2010. okt. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hálistennek. azt hittem már valami baja van.
2010. okt. 6. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
hát a farok csóválja :) azzal nem tudsz mit kezdeni, de ezért nem kell levágni/levágatni.
2010. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hell-ikon ***** válasza:

"mi? egy kutyafarok el tud törni?"


El hát, elvégre az is csont.

(+izmok, +idegek)

Miért olyan meglepő ez?:)

2010. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!