Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Traumás kutyát hogy kell...

Traumás kutyát hogy kell orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 6 éves Staffim. Sose szerette az orvosokat de nem volt vele nagy probléma.


Tavaly begyulladt a füle és altatásban tisztították ki. Ahhoz ugye injekciót kellett kapni, amit utál. Az orvos csak úgy tudta neki beadni hogy az ajtóval hozzá nyomta a falhoz. Ez nyilván traumatizálta.


Most sehogy se tudjuk elvinni, pedig kéne. Kocsiba nem ül be, mert tudja hova megyünk. Az orvos azt mondta hogy adjuk neki nyugtatót és úgy sétáljunk el vele, de félek hogy akkor sem fog engedni mindent. Egyáltalán nem agresszív, inkább csak menekülne.


2023. ápr. 4. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat mondjuk a kocsit lehetne siman gyakorolni naponta anelkul, hogy mennetek valahova.

Ezt miert nem csinaljatok? Minden egyes nap, szepen lassan megbaratkoztatod vele. Eloszor csak alldogaltok mellette, kinyitod az ajtot, jutalmazod a kutyat. Nem eroltetsz semmit.

Aztan szepen-lassan kajaval elered, hogy magatol szalljon be. Aztan egyszer egy szep napon elindultok, de csak egy korre, meg ilyenkor se mentek konkretan sehova. Es igy tovabb.


Lehet ez hetek, honapok, igen, de nem art, ha autohoz szokik, mert ha menni kell valahova, mi lesz? Akarmi miatt. Akar ejszaka ugyeletre.


Az allatorvosra nincs otletem. De az mar fel siker, ha egyaltalan valahogyan el tudod hozza vinni.

Azt is lehetne, hogy beneztek hozza parszor, amikor nem tortenik semmi, csak gyakorlas celjabol, es ilyenkor jutalmazod. Esetleg az orvos is adhatna neki kajat, ha benne van.


Fontos a megfelelo, motivalo jutalomfalat. Valami nagyon budos es nagyon finom dolgot talalj, ami tenyleg erdekli a kutyat. Ilyen ingergazdag kornyezetben, mint pl a kocsi, a sima kis zacskos juti nem biztos, hogy erdekelni fogja.

2023. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó amit első írt, viszont ez hosszú hónapokba, akár egy évbe is telhet.

Ha most sürgősen orvoshoz kell vinni, akkor kérj a dokitól Sedalin gélt, ha szerinte is jó ötlet. Ez finom, lenylaja a kutya a kezedről, bebódul tőle. Így is fog tudni ellenkezni, de már bel fogod tudni tenni a kocsiba és el fogja tudni látni az orvos. Nyilván ez hosszú távona nem megoldás, mihamarabb el kell kezdeni tréningezni, hogy legközelebb már ne kelljen gyógyszerezni. De ha most beteg és hirtelen kell, akkor ez lehet egy megoldás.

2023. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Próbáljuk kocsihoz szoktatni de az orvossal köti össze így nehéz. Sétál se tudunk arra menni, inkább a másik iraly


Nem s.o.s, de orvoshoz kéne vinni. Mi nem gélt kaptunk hanem gyógyszer, de gondolom akkor az is hatásos. Remélem működik.


Néztem már neten technikákat csak az hosszú folyamat.


Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 4. 11:44
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hoszzú-hosszú, de a egyszer elkezded, előbb utóbb jó lesz. :) Tényleg nagyon apró lépésenként, ahogy első írta. Először csak annyira közelítitek meg az autót, amikor még nem fél. Jutalmazás. Aztn napról napra kicsit közelebb tudtok majd menni hozzá. Aztán ha mondjuk hónapok múlva már hajlandó beszállni az autóba, akkor egy ideig még orvoshoz ne vigyétek vele, hanem valami kellemes élményre, amit szeret. Nagy erdei kirándulások, úszás, vagy ilyesmi. :)

Igen, elismerem hogy nagyon macerás és rengeteg idő, de szerintem megéri próbálkozni vele. :) Most meg még marad a bódítószer. :(

2023. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Most itt a kirándulóidő, esetleg beiktathatjátok, hogy nem csak állatorvoshoz kocsikáztok, hanem valami kellemes túrahelyszínre, nem tudom, merrefelé laktok. Stafival amúgy is kellene mozogni, nem egy öleb. Az én kutyám is parázik amúgy állatorvosnál, neki volt rossz élménye, legutóbbi oltást úgy kapta meg, hogy gallért kapott, ezzel leszűkült a látótere, és könnyebb volt tartani, nem kellett 3 ember lefogni, csak az asszisztens fogta, én meg étellel tereltem a figyelmét. Viszont rendszeresen sétálunk doki felé, és már addig eljutottunk, hogy bemegy az utcába, és esetleg a rendelővel szemközti oldalon végigsétál, volt idő, hogy az utcába sem volt hajlandó bemenni. Még a rendelőbe nem lép be magától, de ha féreghajtót veszek neki, jön velem.
2023. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
De jo, hogy egy diszno meretu harcikutyat tartasz es annyira nincs kezben tartva hogy meg setalni se tudsz vele arra menni, amerre te akarsz. Majd ha egy kiskutyat vagy egy kereket akar menni megölni, akkor is ráhagyod, ugye? Idiota szar…
2023. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6.


Jé. Itt egy kioktató, okoskodó kommentelő aki nem tudja értelmezni a mondatokat és csak azért jött ide hogy kiélje magát valahol.

2023. ápr. 4. 20:38
 8/16 A kérdező kommentje:

A többieknek akik normálisan válaszoltak azoknak köszönöm.


Folytatom a kocsiba szoktatást, addig marad a nyugtató.

2023. ápr. 4. 20:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha mar beszall a kocsiba, ne az orvoshoz vigyetek rogton, hanem kirandulni egy kicsit, hogy jo elmenyekkel kosse ossze az autot, akar tobbszor is. Allatorvos nem tud kimenni hazhoz esetleg? Szajkosarat tudsz ra addig adni, amig pl. beoltja. Aztan sok simi, dicseret, ha megvan. Az en kutyam is megbolondul mar a rendelo elott, tudom mirol beszelsz, en probaltam masik rendelobe is vinni, de ugyanugy erzi hogy az is orvos.
2023. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

Megfogod, berakod és viszed... Igen, tudom, hogy miről beszélek, menhelyen így viszem/hozom a kutyákat a dokitól, mikor önkénteskedem (nő vagyok amúgy és igen, a nagy bull és nj keverékeket is, de vittem már kaukázusit is). 2 mp-ük van eldönteni, hogy maguktól mennek-e, ha nem indulnak meg, akkor én emelem be őket, nem szabad elkezdeni b"szakodni.


Azt én is ajánlom, hogy 3x vidd el úgy, hogy kirándulni mentek valahova, negyedjére már ő fog beugrani. Ez a szoktatgatás teljesen felesleges, minden idimmel a fent leírtakat csináltam, semmi bajuk nem lett és még akkor is pattogtak be a kocsiba, mikor nem mentünk sehova.


A hatos válasz meg igaz, hogy ide irreleváns, de van igazságtartalma...

2023. ápr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!