Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túl sablonos, de szép,...

Nem túl sablonos, de szép, egyszerű és jópofa lány kutyanevek?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok olyan szuka kutya neveket, amik frappánsak, jól hangzanak, nem túl hosszúak, szépek, jópofák, és egyediek, nem sablonosak.
2023. ápr. 6. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Már nem csak embereknél, hanem kutyáknál is ez a szempont?
2023. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánkat Aliznak hívják.

Én Alíziának, vagy Lizának hívom.

2023. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lány kutyámat Candy neve.
2023. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Amira

Zamunda

Tara

2023. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Miért baj, ha ez fontos szempont?

Agyvérzést tudok kapni attól, hogy minden második kutya Mimi meg hasonlók. Nem szeretem a közhelyessé vált Bodri, Folti stb. neveket sem, sőt most már a Bella, Luna, Liza, Lucy és társai is elcsépelt nagyon. A környékünkön van pl Pixar, Hóka, Betyár, Chili nevű kutya, ezek sokkal jobban tetszenek. hasonló rövid és mégis szép meg jópofa neveket keresek.

Ahogy embereknél sem bírom, hogy például csak az én osztályomban volt a 24 gyerekből 3 Bence, 3 Dani és 2 Olivér.. pedig szép nevek, de midnenkit így hívnak. Nyilván ettől még nem akarom valami hülyén hangzó furcsaságnak hívni a gyerekem sem, nem lesz belőle Leonidasz meg Zebadiás meg egyebek, de vannak szép és kicsit ritkább nevek, mint pl. Hunor, Lénárd..

2023. ápr. 6. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többre mennél egy netes kereséssel. Azt sem tudjuk, milyen fajta kutya, magyarosabb vagy pl. angol nevet keresel, pláne, hogy mi neked a szép, van-e bármilyen preferenciád pl. -a-ra vagy inkább -y, -ie végződő neveket kedvelsz, szempont-e az, hogy ne legyen embernév (pl. a Bella, Luna, Liza, Lotti, Fanni stb. ma már embernevek is)... stb, stb. :)

Meg mi az, ami nem elcsépelt szerinted. Pl. a Nala név szép is, rövid is, de kapásból hármat ismerek ÉN, de lehet, hogy te még sosem találkoztál ilyen nevű kutyával.


Szóval én beírnám az interneten, hogy kutya nevek, vagy pl. girl names, ha angol jellegű neveket keresel, azon belül lehet szűkíteni a keresést, rengeteg ilyen oldal van, főleg ha a külföldi is játszik.


No de hogy írjak is egy példát, szerintem pl. a Cassie egy ritka, de kedves, jópofa kutyanév. Akár Kessy alakban is használható, kiejtésre ugyanaz. 30 év alatt egy ilyen nevű kutyát ismertem.

2023. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
anali
2023. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Boomer
2023. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem a márkaneveket állatoknak adni, pl Pepsi, Fanta, Milka (Milka az egyik tehenünk).

De az angol ételneveket is szeretem, pl Lollipop, Candy, Chips (Mr. Chips az egyik kutyám).

De szeretem a hírességek neveit, pl Mozart.

És természetesen a mesefigurákét, pl Daisy, Mickey, Micimackó (becézheted Micinek, Mekinek [kecskénk neve], Macinak, Mancinak, Mackónak).

2023. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!