Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet hozzászoktatni a...

Hogyan lehet hozzászoktatni a kiskutyát az új otthonához, úgy, hogy minél kevesebbet ,,sírdogáljon,, ?

Figyelt kérdés
2 hónapos labrador kiskutyát fogunk hozni, nagy kertes ház várja, kényelmes kutyaházikóval. Kizárólag kint élne. Tisztában vagyunk vele, hogy az első napok, hetekben sokat fog sírdogálni a családja, testvérei után. Hogyan tehetnénk ezt könnyebbé és rövidebbé neki ?
2023. ápr. 12. 23:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
37%
vigyetek egy tesot is, egyedul a kutyak/cicak amugy sem tul jok. tarsaslenyek, az a legjobb nekik ha kapnak egy baratot, vagy eleve egy tesoval viszitek el
2023. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

Egyedul nem teszunk ki egy kiskolykot. A kutya alapbol tarsas leny igenyli a gazda tarsasagat!!!! Egesz nap! Foleg,ha kicsi es vedelemre szorul…..


Nektek nem valo semmilyen elo allat,csak faragott elettelen fa kerti torpe. A kutya nem kerti disz.

2023. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
Múltkor hallottam az állatorvost egy nagyon jót tanácsolni: ki kell menni, mintha elmennél és akkor benyitni amikor pont elhallgat. Mert ha akkor nyitsz be amikor sír, akkor azzal asszociálja hogyha sír akkor te mindig visszamész, mint egy hívószóra, de ha tudja hogy nem sír és úgyis visszamész akkor hozzászokik, hogy nem kell bömbölnie, ahhoz h visszamenj.
2023. ápr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Amíg nagyobbacska nem lesz, addig le kell fárasztani, előbb-utóbb úgyis alább hagy, mit vársz tőle? Egy kölyök kutya, legyetek türelemmel.
2023. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
És ahhoz minek kell labrador, hogy állandóra ki legyen cseszve a kertbe? És melyik tenésztő adja így oda?
2023. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
60%
Honnan menjen ki, 3-as? A kutyaházból? Maga nem olvasta a kérdést? Amellett, hogy még benti kutyánál is micsoda kegyetlenség lenne kimenni, amikor a kutya épp szenved a magánytól. Ahhoz az állatorvos-állathoz biztos nem vinném az állatomat!
2023. ápr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az első és a második Dogommal semmi probléma nem volt.Az első pár hétben benn voltak velünk,aztán fokozatosan kiszoktattuk őket.A második Dogomnak ugyan kellett kb.1 hét, míg teljesen felodódott,de Ő sem sírt.A Jáde tavaly áprilisban ment el.Augusztusban hoztuk el a Gordon szetterünket...hát, mint egy kisgyerekkel...1 hétig kb.2 óránként keltem hozzá, mellé ültem a szobakennelhez tök sötétben,beraktam a kezem pár perc,elaludt, kivettem mentem én is aludni tovább...Nappal is ha nem voltunk itthon, nyüszögött, sírt....aztán szép lassan leszokott róla...sok türelem kellett hozzá, pláne, hogy nekem nem volt ezzel problémám az előző 2 kutyámnál.Amúgy utána olvastam, ez nem szeparációs szorongás, egyszerüen egyedül van, szokatlan neki, hogy nincs tesó, anya stb.Vegyetek neki egy egy kb. akkora(vagy egy kicsit nagyobbat) plüst mint a kutya amikor elhozzátok.2 hónaposan nagyon kicsi, 10. hét alatt el sem szabadna hozni...pláne rögtön kirakni egyedül...És ezt úgy mondom, hogy nem vagyok egy tutujgatós típus, (a gyerekemmel sem)....

Sok türelmet és leljétek örömötöket a kiskutyában :-)

2023. ápr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Kedves kettes....nem értem hogy jössz te ahhoz, hogy elítélj ismeretlenül. Én feltettem egy normális kérdést, ezzel a megnyilvánulással csak saját magadat minősíted.

Nem gondolnám, hogy mindenki úgy született, hogy mindent tud a kutyákról és kutyatartásról.

Kedves 1-es, köszönöm a hasznos hozzászólást, cicus fog hozzá érkezni, de csak pár hét múlva. Pár hetet egyedül lenne.

2023. ápr. 12. 23:47
 9/31 anonim ***** válasza:
46%
#5 Neked sem volt még labradorod, csak magas lovad, ahonnan beszélsz. :) Mifelénk a labrador valóban retriever, versenyre jár, tréningelve van, és nem hal bele abba, ha kint alszik. Az nem kicseszés, hanem a helye, akkor is, ha a magadfajta rózsadombi zsúrpubi nem tudja elképzelni.
2023. ápr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
37%
#7 8 hetesen nyugodtan el lehet hozni, a plüss meg arra jó, hogy széttépi, és a vatelin a torkára akad. Gratula, nem vagy tutujgatós típus, de az a típus sem, aki aggódna azon, hogy esetleg megfullad a kutyája.
2023. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!