Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl védelmező agresszív...

Túl védelmező agresszív kutyával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Haverom kutyákat ment egy alapítványtól és adja tovább, ez amolyan hobbi nála. együtt lakunk. Volt már itt ezen kívül kutya a házban, de ez akit most hozott, nagyon dili.

Nincs bajom az állatokkal, de kezdek kikészülni. A kutya ugat és morog engem, mindig közbe kell lépnie hogy leállítsa. Ott tartunk, nem bírok bemenni a saját lakásunkba. És ez már nem csak velem esett meg, egy másik barátunk aki átjött, őt is így "letámadta" ha a közelébe ment például.

Lehet én vagyok a rossz zsaru, de mivel látom rajta is a befogadón, hogy tiszta stresszbe van, már fél áthívni valakit, mondom jó kész ennyi, írjon az alapítványnak, hogy nem bírjuk vállalni, vagy adják tovább/vegyék vissza, mert tiszta, hogy valami baja van az ebnek.

Le se szarják a helyzetet kb. Nem intézkednek, pedig nem örökbe lett fogadva az állat.


Ilyen helyzetben mégis mi a fenét lehet csinálni? Már nem érzem magam biztonságban, az eddigi állatokkal kutyával macskával nem volt semmi ilyen gond... Szerintem ezt már tréner tudná csak orvosolni.



2023. ápr. 16. 03:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Akkor csinálja ezt, ha a szóban forgó haveromat meg akarják közelíteni, tehát ilyen védés/féltékenység.

Ugyanazt csinálja pedig mint a többivel, tanítja meg neveli, vannak szabályok. Hallgat is rá minden másban, de ez borzalom.

2023. ápr. 16. 03:54
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem a helyzetet.

Mi az, hogy kutyákat ment egy alapítványTÓL? Egy mentéstől menti a kutyákat? Ennek semmi értelme. Sintértelepről szoktak menteni, mert ott altatnak is. Alapítványoknál ideiglenes gazdinak lehet menni, de akkor nem mented, csak áveszed a kutyát. Ilyen esetben jelezni kell, hogy a kutya túl magas igényű és nem megy. Ha az alapítvány le se tojja, akkor egyrészt másik mentéshez fordulnék, ezeknek meg nem segítenék többet, mert iszonyat megbízhatatlanok.

Ilyen kutyákat amúgy nornális helyen ki se adnak csak úgy, max a helyzetet ismerő és tapaszhalt idiknek.

Szerintem ne várjátok meg, hogy a kutya megtámadjon valakit. Valószínűleg traumatizált az állat, annak több időre és speciális körülményekre van szüksége a gazdásításhoz.

2023. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#3

Bocsi én ebben nem vagyok járatos, de úgy van, ahogy te írtad. Ilyen ideiglenes.

Mondta is, hogy ezt már köteles jelezni nekik. Jelezte vagy egy hete, még itt az állat. Semmit nem sürgettek meg.

Ő meg nem egy tréner, hogy tudjon ilyen szitut mindig kezelni és szerintem jogosak a félelmeink. Még ő volt szemétnek előszedve, ki volt hangosítva, hallottam hogy beszélt vele az illető...

És az a baj, nem kis helyről van szó, nagy követő bázissal rendelkező menhely.

És mielőtt valami nagy túlbuzgó állatvédő ide ír: nem kamu a kérdés. Vannak ilyen menhelyek.

Csak le akarják passzolni minél gyorsabban az az érzésem.

De már azt mondtam nem érdekel hogyan, tegyen valamit.

2023. ápr. 16. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Haverod mondjuk csinálhatná "okosabban", hogy a környezetét ne terhelje a hobbijával pl a kutyát tartsa a szobájában vagy kennelben, amíg nem megbízható, akkor vigye csak a közös terekbe, mikor képes rá koncentrálni, meg persze a szervezetnek is szólhatna határozottabban, hogy ő kevés ehhez, segítsenek neki, mutassák meg, hogy kell vagy adjanak másik kutyát vagy ő is hívhatna trénert.


Ha te is szeretnél aktívan résztvenni ebben az egészben, foglalkozz te is a kutyával, vidd sétálni és mindig nasiztasd finom falatokkal (miután megkérdezted a haverod, hogy szabad-e). Az is jó lenne, ha egy ideig te raknád le elé a vacsoráját.

2023. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez roppant kellemetlen szitu... Alapból azt mondanám hogy hívjatok trénert, de az egy kisebb vagyon, ő meg nem saját kutya... Vigye akkor el a menhelyre és hagyja ott, ha tényleg ennyire nem foglalkoznak vele. Ilyen viselkedéssel még örökbe sem lehet adni, hát elmegy valaki megnézni és megmorogja.
2023. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak akkor van közös térbe, ha ott van ő is. Folyamatosan figyeli, ez nem az ő hibája. Láttam hogy bánik kutyákkal, teljesen jól kezeli őket.

Mindent probáltunk, amit leírtál. Nem zárhatsz be egy kutyát fél napokra egy szobába.

Vagy 5x vette fel a kapcsolatot, nem hagyta annyiban. Semmi. Nem tudnak ezzel mit kezdeni, várjon gazdára.

Tréner? Kinek a pénzén? Amikor így fogadnak be kutyát, az nem a te tulajdonod, hanem a menhelyé, még az orvosi költségeket is ők fedezik. Nem fognak trénerrel szórakozni. Ennyit már én is tudok erről.

Szóval szerintem nehogy már mi legyünk hibásak ezért.

Bocsi úgy meg nem nagyon veszel részt ebben, ha ugat engem mint a fába szorult féreg, ha lehajolok finoman is simizni, nem tűri. Ez van.

2023. ápr. 16. 10:05
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Igen, te jól látod a tréneres szitut, ez így működik sajnos. Nem állja azt senki.

Hála égnek nem minden egyes emberre ilyen, de nem egyszeri eset ez és nem csak velem. Hogy miért? Passz.

2023. ápr. 16. 10:06
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem veszik vissza, mert sok az állat így is.

Annyit mondtak keresnek rá valakit, de ennek már nem tudom hány napja, hogy mondták.

Haverom imádta ezt csinálni, de most picit beleroppant ebbe még ő is. Ezért nem teszek rá nagy nyomást, de nekem nagyon nem oké a szitu.

2023. ápr. 16. 10:11
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

6 vagyok.

Az én kutyám is utal néhány embert és kutyát, minden ok nélkül. Nem sokat, 2-3 környékbeli kutya, 1-2 ismerős ember. Holott soha nem ártottak neki. Végül amúgy szép lassan megszokta őket már nem ugat-morog rájuk, de továbbra is láthatóan bizalmatlan, elhúzza a fejét ha hozzányúlnának, folyamatosan követi őket a a szeme sarkából.... Másoknak meg bújik az ölébe és cukul. Nem találok magyarázatot a dologra.

2023. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mar inkább kerüli vele a helyzeteket barátom, de most ahogy feljöttek sétáról zengett a lépcsőház, egy nénit ugatott eszeveszettül az épületben. Már az lesz jó, ha ránk mozdul valami szomszéd alig várom.. iszonyú kellemetlen.

Azt mondta most már nem tudott jobbat, felkapta és kiemelte a szituból.

2023. ápr. 16. 11:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!