Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves kutyánál késő elkezdeni...

7 éves kutyánál késő elkezdeni a komolyabb nevelést?

Figyelt kérdés

Tudom, sose késő, de szegényke bamba és butuska is, tudom mondják nincs buta kutya, de neki egyértelműen gyengébbek a képességei, a szeme is elég rossz már, van hogy azt se veszi észre hogy odajön egy kutya csak mikor már elkezdi szaglászni. Amúgy engedelmes, szófogadó de inkább csak a kajáért teszi meg mintsem azért mert én lennék a főnök. Egy ilyen kaliberű kutyusnál késő már elkezdeni a következetes nevelést vagy érdemes megpróbálni? Amúgy közepes testű, kan kutyáról van szó. Nem igazán kutya kompatibilis sajnos, tehát nem agresszív de abszolút nem játszik más kutyákkal.. Örül nekik, megszaglássza őket, de ennyi pedig kölyökkorától kezdve szoktattam más kutyákhoz. Hogy kezdjek hozzá a komolyabb neveléséhez? Ajtón én megyek ki először, a kaját csak engedéllyel kezdheti enni, ezek megvannak.. Vagy hagyjam az egészet és fogadjam el már ilyennek?


Köszi a válaszokat.


2010. okt. 8. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elkéstél...:S

Hagyd őt, ne stresszeld le, azthiszem ha 7 évig tudtad így szeretni akkor a következő 7et is:D

Bevállalhatsz még egy kutyát persze csak AKKOR HA MEGTUDOD OLDANI HOGY NE LEGYEN TÖBBET FOGLALKOZVA A MÁSIKKAL....

ki kell hangsúlyozom:S

2010. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam arra, hogy az idősebb kutyámat betanítom valamire. De szerintem azt már nem nagyon lehet. Ha gondolod persze megpróbálhatod. Én elfogadtam a kutyámat így. :) Nem változtat semmin, hogy leül e ha mondom neki vagy sem.
2010. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tud ő pár trükköt, Ül, fekszik, marad, forog, ugat stb. Nem is igazán a trükk részére gondoltam, csak szeretném ha jobban tisztelne. Szeretnék úgy sétálni vele hogy láb mellett jön, vagy első szóra visszajön ha elengedem stb. Csak mivel ilyen kis bamba, mindig neki megy mindennek és nem is óvatos, szóval tényleg butuska. Lehet valóban nem kellene már stresszelnem! :) Sajnos másik kutyust nem tudok idehozni, pedig szeretnék! De panelben lakom, meg mondom Ő nem túl nagy kutyabarát és nem szeretnék konfliktust. :)
2010. okt. 8. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 9 éves, mai napig tanítok neki új trükköket. Szóval butaságot ne írjunk. Amúgy szerintem a te kutyáddal sok baj nincs ahogy olvasom. Az nem hiba ha ő nem akar játszani.
2010. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sosincs késő. Akárhány éves is. Csak kicsit nehezebb legfeljebb. De sosem késő!
2010. okt. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te mit szólnál hozzá, ha egész életed a katonás menetelésről szólna? A kutyának a séta szórakozás és nem csak azért kell hogy pisiljen. A gyengébb képességei miatt ilyen nem azért mert nem tisztel. Nem lát, nem hall már elég jól, nem gondolod hogy azért nem jön mindig vissza?
2010. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal, van alapfokos csoportban 12 éves boxer. Tehát mindent lehet. Viszont mivel sok éve beégett viselkedéseket kell megváltoztstni, nehéz dolgod lesz, és nagyon következetesnek kell lenned.


Neked kell eldönteni, hogy ez megéri-e. VIszont az is lehet, hogy segítség nélkül nem fog menni, ugyanis neked is vannak sok éve beégett viselkedéseid a kutyával szemben. Ezeken változtatni pedig ennyi idő után egyedül marha nehéz.


Előző: gondolom pont azért akarja a kérdező, hogy egy szóra behvható legyen, hogy nagyobb teret tudjon neki engedni.

2010. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz komolyabb nevelésen?

Egyébként meg ha engedelmes és szófogadó, akkor mi a baj vele?

Arra nem tudod ránevelni, hogy más kutyákkal játszon, de hát ő ilyen. Az emberek is ilyenek, az egyik barátkozósabb, a másik magának való.

Az én kutyám is ilyen egyébként. Ha odajön egy kutya, akkor csóvál, néha örül, megszagolják egymást. Ez kb. 5 másodperc, utána megy is tovább, soha nem játszik másik kutyákkal.

De nekem az a legfontosabb, hogy engem szeret, hallgat rám, és nagyokat túrázunk, mert azt például imádja, ha kint vagyunk a szabadban, együtt.


Ha rám hallgatsz, semmi baj a kutyusoddal:)

2010. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Igen, azért szeretném hogy behívható legyen, mivel rosszul lát félek hogy neki megy valaminek vagy beesik valahova, mivel nem tud tájékozódni. Amúgy az esetek 90%ban behívható, viszont ha szagot fog akkor először azt megnézi és csak utána jön vissza. Amúgy így szeretem ahogy van, csak jó lenne ha nem lenne ennyire szeleburdi, már csak a saját testi épsége érdekében is! :)
2010. okt. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!