Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz ez a fajtajellem...

Mennyire igaz ez a fajtajellemző Amstaffnál? (lent)

Figyelt kérdés

Amerikai staffordshire terrier (Hogy nem hívják: stefordsír, stedforsir, stadforshir terier)


Lakásban tartható: igen, de sok mozgással


Kertben tartható: ha nagy, és sokat mozoghat, de mellette sokat lehet a gazdival is


Házőrző : nem kifejezetten


Más állatokkal való viszony: összeszoktatható


Más kutyákkal való viszony: nem egyszerűen, de összeszoktatható. Bár nem kezdő gazdinak, és felügyelet nélkül ne hagyjuk őket együtt


Szőrgondozás: általános rövid szőrűek ápolása


Ugatós: nem túl ugatós (bár van, amelyik igen, és van, aki szó szerint üvölt, de ritka)


Mozgásigény: nagy mozgásigényű kutya, szeret hatalmasakat futni, úszni, és kell neki a kutyasuli, a feladatok.


Gyerektűrés: gyerek mellé csak felügyelettel


Kezdő kutyásnak: nem ajánlott, határozott kéz kell hozzá


Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók:

mindenképpen érdemes minőségit venni, mert a szaporítók gyakran nem foglalkoznak a szűrésekkel, a küllemmel, gyakran pitbull keverékeket, vagy pitbullokat sózak a gyanútlan kutyásra. Az meg tényleg nem való kezdőnek. Mindenképpen szakértőtől, komoly tenyésztőtől vegyünk.


Főleg a más kutyákkal való viszony meg a gyerektűrésre lennék kíváncsi. Ugyan is nekem van egy másik (kis testű) kutyám és nem szeretném ha baja esne. Illetve van egy öcsém is aki 9 éves (10 lesz).


2010. okt. 9. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nála kisebb kutyával nem nagyon ajánlatos együtt tartani, mert durván játszik, esetleg prédát lát benne...

nekünk csau-csauval van együtt, a staffi fiú, a csau lány. A hölgyemény a domináns, így nincs semmi probléma.

2010. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen kutyám, aki fiú. A többi fiú kutyákat nem bírja, de a lány kutyákkal jól kijön. Az embereket nagyon szereti. A rémhírekkel ellentétben szerintem ez az egyik legaranyosabb, legjámborabb fajta.
2010. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha teljes mértékben (100%-ig) én vagyok a falkavezér? Akkor is lehetnek gondok? Vagy ha alapból úgy nevelném, hogy a kiskutya felette áll?
2010. okt. 9. 13:12
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van, kistestű kutya mellé nem ajánlatos. De nem értelek, ha nem szereted hogy a másik kutyusodnak baja essen, miért akarsz ilyen erős kutyát? Csak a látszat miatt?
2010. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a rangsort nem te neveled beléjük, hanem ők alakítják ki.

és nem nehéz kitalálni, hogyan dől el.

2010. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert nagyon szeretem a fajtát. Kinézetét, temperamentumát egyaránt. Viszont például eddig azt olvastam a fajtáról, hogy nagyon család centrikusak. Meg nem értem, hogy a tenyésztők akkor hogy tartanak egyszerre több kutyát is ha ennyire nem jön ki jól más kutyákkal. Ez a fajtaleírás most össze zavart. Eddig nem ezeket olvastam róla pedig már egy ideje olvasgatok.
2010. okt. 9. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:

ők ugyanolyan kutyákból tartanak többet, nem pedig egy csivava-staff párosítást... mondjuk...

én tuti, hogy nem erőltetném ezt a dolgot.

a miénk a sünt és a macskát is 2perc alatt kivégzi, pedig csak "játszik" velük, mert nem eszi meg vagy ilyesmi...dobálja, harapdálja őket...


te döntessz.

de ne tegyél majd fel olyan kérdést, kérlek, hogy "megölte a staffim a másik kutyánkat, mit csináljak most vele?"

2010. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni, hogy ennyire vérengzőek lennének. A kutya a másik kutya mellett nőne fel. Nekem egyik ismerősömnek dobermannja és csivavája van. A dobi kezes bárány egyáltalán nem bántja a csivavát. Sőt Ő a főnök. Meg ha egyszer én vagyok a falkavezér milyen indokból támadja meg a falkatársát?
2010. okt. 9. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Az 1 dolog, hogy te leszel a falkavezér, de mi lesz akkor, ha te nem leszel otthon és senki más sem, és aközben történik meg a baj?
2010. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

minek teszel fel kérdést, ha saját magadnak megmagyarázod utána?

nem veszed észre? próbálod magadnak bebeszélni, hogy nem lesz semmi baj. ezt nem te döntöd el. egyszer, ha nem leszel otthon történhet olyan, aminek nem kellene.

mondtam már, te döntésed, csinálj amit akarsz.

2010. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!