Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni kutyatámadás...

Mit kell tenni kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés

Sógornőm tegnap sétáltatta a kutyánkat és egy póráz nélkül sétáló kutya odajött, körbeszagolta, majd nekiesett a kutyának. A sógornőm felkapta a saját kutyánkat, közben próbálta elzavarni a másikat. Mivel a másik gazdi odaért, legalább annyi történt, hogy már szét volt egymástól választva a két kutya. A sajátunkon lett pár seb, szerencsére nem komoly. Két szemtanú volt. Ők nem tudtak közbelépni, mert a saját kutyájukat fogták vissza. Tőlük tudom, hogy a vén fószer elnézést sem kért, csak elvonult a kutyájával, miközben pórázra tette.

Mi a teendő egy ilyen esetben? Ijesztő az eset, mert komolyabb baj is lehetett volna. Nekem sem jutott volna jobb eszembe, mint hogy felkapjam, pedig az állítólag nem helyes.



2023. ápr. 24. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Hmm..legyen nála paprika spray.
2023. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem szabad engedni, hogy odaérjen a kutya. Már ha távolról elindul felétek egy szabadon lévő kutya, már akkor el kell zavarni. Jellemzően amíg csak 6-8 m-re van egy kutya, még elég könnyen elhajtható, megfélemlíthető. Ha már nagyon közel van, sokkal nehezebb elzavarni, sokkal könnyebben ki is cselezi az embert. Ha pedig neki ment a kutyádnak, abból az ösztönszintből leállítani a támadó ebet baromi nehéz.


Még kamasz koromban az első kutyámmal voltam hasonló helyzetben, hogy egy önsétáltató amerikai bulldog keverék nekünk jött. Azóta soha, egyetlen ismeretlen kutyának sem hagyom, hogy az enyéimhez oda menjen.

Ha látom, hogy indul felénk egy idegen kutya, utasítom a gazdáját, hogy azonnal hívja vissza. Ha ezt nem tudja vagy nem akarja megtenni, a kutya pedig közelebb ér, a sajátjaimnak szólok, hogy maradjanak, én pedig elzavarom, felrúgom, ami a kezemben van azzal megdobálom azt a kutyát. Volt, hogy az idegen kutya az elzavarásomra átrohant a parkon, el a gazdi szeme elől, az meg csak sipítozott, hogy én bántom a kutyuskáját. De persze amikor szóltam, hogy ne engedje hozzánk, akkor képtelen volt behívni... (Persze szereztem már így harapást is, de az enyéimnek nem tudott neki menni az a kutya.) Ha a sajátjaim biztonsága a tét, pont nem érdekel a másik, neveletlen kutya épsége.

2023. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én a paprika spray-től csak azért tartok, mert abból kap a saját kutyám is és én is, ha rosszul sül el a helyzet.
2023. ápr. 24. 22:35
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 8, de ha én nagy városban sétáltatnám a kutyám nálam lenne.
2023. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap mi is hasonlóan jártunk. Szerencsére ott "csak" hátulról beleharapás volt, bunyó nem és annál a kutyánál működött, hogy visszafordultam és rákiabáltam, erre visszább ment. Még kétszer megpróbált közel jönni, akkor megismételtem, végül a gazdája visszahívta a kertjükbe. Ha bunyó van, ott nem tudom, mi a jó megoldás.
2023. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es! Én alaphelyzetben bizalommal vagyok más kutyák, gazdik irányában, de ez a tegnapi eset kicsit megváltoztatta a véleményemet.

Az én kutyám nagyon szívesen barátkozik, csóválja a farkát azonnal, ha másik kutya közelít. Kicsit megszaglássza, köszön és halad is tovább.

Ezt igyekszem majd fejben tartani, hogy ha póráz nélkül jön felénk egy kutya, azt elzavarom. Az az igazság, hogy nem szeretnék bántani egy kutyát sem. Szerintem ha én lettem volna ott, én sem rúgdostam volna el a másikat. Nem tudom hogy reagáltam volna. Ezen kattogok és közben most csak annak örülök, hogy nem lett baj.

2023. ápr. 24. 22:47
 7/19 A kérdező kommentje:
4-es, van paprikaspray-m, vidéki kisvárosban lakunk. Ha egyedül vagyok este és meg akarnának támadni, gondolkodás nélkül telibefújnám az illetőt. Kutya ellen használnám nehezebben, mert tartanék tőle, hogy a sajátom is kap belőle.
2023. ápr. 24. 22:52
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Én úgy vagyok vele, hogy ha a gazda nem tudja visszahívni a saját kutyáját, tehát a kutya egyáltalán nincs kontroll alatt, akkor egy ilyen eb ne jöjjön a közelünkbe sem. Ha látszik, hogy a gazda maximálisan tudja kontrollálni a kutyáját, akkor adnék esélyt arra, hogy kölcsönösen összeengedjük a kutyáinkat. Így esélyes, hogy gond esetén a gazda azonnal ki tudja hívni a kutyáját.


Ha meg a gazda olyan bunkó, hogy az én felszólításomra sem hajlandó visszahívni a kutyáját, sőt meg sem próbálja, akkor valószínűleg egy balhé esetén is pont ilyen leszarom hozzáállása lesz. Akkor pedig azért nem adok esélyt sem a találkozásra.

2023. ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Alap a paprikaspray!!! Ha félted a sajátod, közelről fújj a támadó FÜLÉBE!
2023. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elmentem egy ÖV kiképző ismerősömhöz, hogy adjon tanácsot. 2 lehetőséged van, ha a kutya már rákapott a tiedre és nem engedi. A számodra legbiztonságosabb, ha hordasz magadnál egy fojtónyakörvet, vagy láncot, hátulról beszorítod a kutya vállait a lábaid közé és megfojtod. Elég annyira, hogy elájuljon, tedd jó magasra a láncot. A másik, hogy megfogod a hátsó lábait, és felemeled (adrenalintól felvértezve fej fölé emeltem egy 40 kilós kutyát a 60kg súlyommal, és nő vagyok). Paprikaspray-el a sajátodban is kárt tehetsz
2023. ápr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!