Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek tartanak az emberek egy...

Minek tartanak az emberek egy faluban kutyákat?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören a kérdésem alapja: a mi utcánkban maximum biztosan van 14 kutya de nem is ez lenne a lényeg az hogy senki sem foglalkozik velük. Már mint nem látom hogy vinnék őket sétáltatni pedig lenne rá lehetőség van itt rét és erdős rész is. Kapásból ismerem 3 szomszédot is akik egy kis "kockában" tartják az ebeiket és annyi a foglalkozás hogy kap enni és inni és slusz passz. Akkor a három szomszédból az egyik kínoztatja szerencsétlen mert nyáron alig kap enni/inni/ penészes kenyeret adnak neki de a kutya kedveli őket mert mikor elmennek folyamatosan nyüszit utánuk. De ők annyira nem foglalkoznak a pulival hogy mikor ki és be állnak az autoval nem tudnák megfogni/megkötni/bezárni és olyankor az utcán csatangol órákat mert ugye ők már nyuggerek és nem fognak utána menni olyankor azt hallom "hogy gyere ide most azonnal" stb stb de ilyenor mindent leszar mármint az előkertet a bácsinak nevezhető alak meg a a kapával hadonászik hogy jöjjön vissza a puli. A másik szomszéd sem törödik a vadasz tacskojaval: 4 éve lakunk itt és mi rengeteg időt szoktunk a kertben tölteni a 4 év alatt pedig egyszer hallottuk a kutyát nevén szolitani... A lényeg az hogy szerintetek ez normális dolgok???

2023. ápr. 28. 21:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

A kérdés feltevése tényleg kicsit provokatív, ameddig a magyarázatot nem olvassa el valaki.

Én falun lakom és azért azt vettem észre, hogy az utóbbi években kezdenek a régi szokások megváltozni, kezd beszivárogni ide is a felelős állattartás. Egyrészről valamivel kevesebben tartanak kutyát, a fiatalabb generáció már inkább tehernek érzi, mert sokan szépen rendberakták a kertet, udvart és a kutya tönkreteszi, ha elutaznak kell valakit találni, aki eteti, figyel rá stb..., másrészről, aki tart kutyát az többet foglalkozik vele. A mi falunkban már egy egész szép kis kutyás közösség alakult ki, vagyunk néhányan, akik együtt visszük sétálni a kutyáinkat vagy közös programokat csinálunk.

Az ideális állapottól még nagyon messze vagyunk, de azért valami már elindult.

2023. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#11: Ez igaz, falun lakom én is, de már felnőtt fejjel láttam valakit először kutyát sétáltatni, hirtelen azt hittem, elfeledkeztem a kutyaoltásról, mert csak akkor láttál ilyet :-) Vagy inkább :-/
2023. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
MI éltünk falun is meg városban is. Mindig volt kutyának. Amikor falunk laktunk kinti-benti kutya volt, és ugyanúgy foglalkoztunk vele, ugyanúgy családtag volt, mint később a városban.
2023. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%
Kell a kutya falun is.. Jó nem igy hogy kintvan és se enni inni meg nevelni nem kell.. De vannak még olyan falvak ahol a háznál nincs kerítés.. Boldog-boldogtalan bejöhet. Ott a kutya jelez hogy igen jön valaki. Még a mai napig is él a szokás hogy nem zárkóznak be az idősek papám este beköti az ajtót és ennyi nincs se zár semmi de a kutyára fölkell...Haszonállatokat is tart és elég sok a róka meg a sakál el is kapja a kutya ha arrol van szó.. De elég ha ugat már fut is ki az udvarból. Nem azért vannak hogy patyujgatva legyenek hanem egy család része ahogy a munkában is. Van feladatuk bőven a nap 24órájában.
2023. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Mert falun a lakosság többnyire idős, akik egy más korban éltek, olyan korban amikor még ennyit jelentett egy kutya élete.

De ez nem jelenti azt hogy falun senki nem tartja normálisan. Én is faluról származom, de ha minden kutyának csak fele olyan jó élete lenne mint az én kutyámnak akkor semmi gond nem lenne.

2023. ápr. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem esküszöm azért mert a dédszuleik,nagyszuleik,szuleik is tartottak, akkor ök is. Ezt komolyan mondom. Ez a "kell egy házörző" vidéken,de már kertvárosokban is olyan,mint a "kell az ablakba muskátli". Igazából nem kell,de mindig is volt, ezért nem opció,hogy nincs.
2023. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!