Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenség valakinek úgy...

Felelőtlenség valakinek úgy magához venni egy kutyát, hogy annak a várható élettartama nagyobb mint a gazdié?

Figyelt kérdés
65 éves, két infarktuson átesett nagyapa akinek most halt meg a kutyája a fejébe vette, hogy újra szeretne egy kutyát. Hiába mondjuk, hogy egy középkorú vagy egy idősebb kutya lenne jó neki, ő hajthatatlan. Kinézett egy kölyköt. Nem érti meg, hogy felelőtlenség odavenni egy kutyát amely várhatóan 12-15 évig él, nagyapámmal meg bármikor történhet valami. Erős dohányos és iszik is, ráadásul nem a reformkonyha kővetője.
2023. máj. 7. 09:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%
65 évesen nem olyan öreg és bizonyára nem esik jól neki ha azt mondjátok hogy már nincs 10 éve hátra!
2023. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
59%
Az öreg megfiatalodna a kiskutyáról való gondoskodástól. Azért elég nagy bunkóság hogy előre temeted, miért ne élne még 10 évet?
2023. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
54%

Én csak azt nem értem idős ember miért nem képes elfogadni egy felnőtt vagy idősebb kutyát? Mi ez a kölyök mánia náluk? Ez olyan mintha helyette is inkább kölyköt akárnának, mert az cukibb :D


Kölyköt biztosan nem adnék neki, 4 év feletti, nem nagy mozgásigényű kutyát igen.

2023. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem azzal van a baj igazából, hogy lehet, hogy a kutya túléli a gazdáját.

Hanem, hogy nem hiszem, hogy egy ennyi idős ember, főleg, ha vannak eü problémái, tudná gondoskodni megfelelően egy kölyökkutyáról.

"Megfelelő" alatt nem azt értem, hogy napi 2* dob neki valami szalámivéget, kenyérhéjat, meg néha eldobja neki a labdát.

Elhiszem, hogy hiányzik neki a kutyája és szeretne valakit szeretni, de egy menhelyről kihozott felnőtt kutya is tudja legalább azt a szeretetet nyújtani, amit egy kiskölyök és vele is kell bőven foglalkozni, szerintem az is bőven elegendő egy idős embernek, egy kölyök szerintem sok lenne.

2023. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért piszok álszent ez a kérdés. Mert leszarja mi az öreg érdeke (egy háziállat, pláne a kutya mozgásra, kimozdulásra ösztönöz, mivel törődni kell valakivel, a depresszión is enyhít, ha más kutyások is vannak a környékan nagyon jó szocializációs mód a sétáltatás.. A kutya se érdekli a kérdezőt, (de ha érdekli is: az idős ember érdekét előtérbe kéne helyezni) De igazából csak az a kérdés lényege, hogy nehogy törődni kelljen majd esetleg a kutyával az idős halála után. Az megvan hogy egy 65 éves bőven aktív, sokan dolgoznak ebben a korban, ha nem is nyolc órában?
2023. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%
Engedjétek meg neki! Nem felelőtlenség! Amúgy is felnőt ember!
2023. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem tudom egy felnőtt, önálló ember miért szorulna bárki engedélyére...
2023. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

Figyeljetek már egy kicsit…

-65 éves

-két infarktuson átesett nagyapa

-erős dohányos és iszik is, ráadásul nem a reformkonyha követője

Itt nem CSAK a bácsi, de a KUTYA igényeit is figyelembe kell venni!!!! Senki se mondta, hogy NE LEGYEN KUTYÁJA, hanem hogy ne kölyök legyen!!

2023. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%
Az infarktus nem halálos ítélet. Senki se mondta mennyit iszik, és mennyit cigizik. Az meg kit érdekel hogy nem a hülye refomrkonyha szerint kajál? Öreganyám testvére húst evett szalonnával, bagózott egész életében, 98 évesen halt meg. És még mindig az ember4 érdekének kéne az elsőnek lenni, akkor is ha egyesek szerint dögöljön meg az öreg, csak a kutyikával tervezzünk húsz évre... Azt egy fiatal se tudja megtenni.
2023. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyen idegesítő vagy, remélem nem hagy rád semmit :D Rokononaim között haltak meg 38, 53,63 évesen is,meg 89 évesen is. Akkor 20 éves korod után ne fogadj örökbe kölyökkutyát?
2023. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!