Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell Kertes házból...

Hogy kell Kertes házból lakásba szoktatni a 6 éves kutyát?

Figyelt kérdés

Hat éve él egy kutyus kertes házban, ott született és két másik kutyával nőtt fel. Most úgy alakult, hogy el kell onnan költöznie egy földszinti lakásba.

Eddig csak udvaron lakott, kisebb termetű (kb Spániel, mert az anyja tacskó- Spániel keverék és ráütött). Az valószínűleg tetszeni fog neki,H bemehet a házba,főleg,H kisebb, de tartok tőle, hogy nehéz lesz a megszokás,H nem tud bármikor pisilni,hogy nem lesz mellette mindig valaki.

Milyen tippet tudnátok adni, hogy megkönnyìtsem a beszokást?

(Szerencsére nem egyik napról a másikra kell beszoktatni, ìgy az megoldható,H először csak 1 órára viszem a lakásba, majd fokozatosan növelem)

Kutya iskola látogatása ilyen esetben is segítség lehet?



#Kutyaszoktatása
2023. máj. 16. 06:45
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Egy ismerősnek volt egy tacskó kutyája , őt nem lehetett a lakáshoz szoktatni , szó szerint mindent kipróbált, végül el kellet ajándékozni. Szerintem próbáld meg ha egy nap többször leviszed pl 1nap/5x aztán minden héten legyen 1 nappal kevesebb majd végül legyen az, hogy 1 nap leviszed 2x vagy ha úgy adódik 3x , hogy hozzászokjon a szobatisztasághoz.
2023. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

#1

” majd végül legyen az, hogy 1 nap leviszed 2x vagy ha úgy adódik 3x”

Napi MINIMUM 3 seta egy kutyanak. De inkabb 3-4.

2023. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem kb ennyi, ahogy az első írja, csak szobatisztasághoz kell szoktatni. Amúgy ha jó idegrendszerű kutya, más baj nem nagyon lehet. Gondolom a kertben sem volt mindig mellette valaki. :)

A legtöbb kutya szerintem a gazdája mellett szeret lenni, ezárt nem gondolom hogy olyan nagy bajok lehetnek. Ha benti kutyát akarnál kiszoktatni a kertbe, na az drva lenne....

2023. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
6 eves? Fu hat nehez lesz az biztos!
2023. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Bőven meg lehet oldani a dolgot, 6 éves kutya nem öreg és nem buta, megtanulja, ha egyértelmű és következetes vagy!

1. Kutyát bent pisilés-kakilás esetén csak tetten érve szabad leszidni, nem utána 5 perccel, mert nem tudja miért kapja. Látod, hogy éppen bent pisil, leszidás: egyszerű, határozott, hangos NEM, és kiviszed. Ne nyomd bele az orrát meg ilyenek, az nettó hülyeség, csak megalázod, de nem neveled.


2. Ha elintézi odakint, ÜGYES VAGY, simogatás, tegyél úgy mintha a gyereked felvették volna a Yale-re. És kapjon jutit, mondjuk egy falat virslit, de legyen különleges a jutalom.

3. Legyen megszokott menetrendetek. Az elején törekedj arra, hogy mindig ugyanabban az időpontban vidd le.

4. Ha esetleg sietsz, és odalent elintézte a dolgait, ne forduljatok azonnal vissza, hanem sétálj vele legalább 2-3 percet, mert megtanulják, hogy amint megvolt a pisi-kaki, vége a sétának, és direkt vissza fogja tartani, hogy hosszabb legyen a séta.

2023. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

#3


Nem érted a lényeget, akkor hogyan írjam, hogy vigye le Pi/2+1.43 szor vagy mi...

2023. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb kutya alapból szobatiszta, és szívesen van a gazdájával, szóval nem feltétlen kell nehézségbe ütközni a beszoktatásnál. Persze fontos, hogy egészséges legyen. Ha szereti a simit, akkor örülni fog, ha este egy film megnézése erejéig bejöhet kezdetben. Utána már húzni fog befelé, ha teheti.

Az egyedüllét nyilván neccesebb, hiszen a lakás egészen ingerszegény környezet, és azt nem szokta. De egy nyugis, érettebb kutya azt is viselheti jól. Fontos, hogy te ne aggódd túl, mert azt nagyon átveszi a kutya. Én az egyedüllétet ketrecelve csinálnám, de ki hogy. Általában sokkal könnyebb a ketrechez szoktatott kutyát otthon hagyni, és amikor már megszokta, hogy el szoktunk menni, és olyankor csak szunya van, akkor lehet szabadon is. A ketrec a szobatisztaságban is segítheti.

A kutyasuli mindig jó, és mindenben tud segíteni, mert együtt csináljátok. Ha oda is szállítóketrecben utazik, akkor pedig már meg is van oldva annak megszerettetése.

2023. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Az enyem is 6 volt, amikor örökbe fogadtam. Mindig kinti kutya volt kistestű létére. Az első pár nap ott pisilt, ahol épp rájött. Főleg a szőnyegre. De ha láttam, hogy guggolna, akkor futottam is le vele. Ha lent pisilt, nagyon megdicsértem. Az első hét arról szólt, hogy vagy én, vagy a szomszédom nagyjából óránként levittük (a nyugdíjas szomszéd bácsi vállalta az első pár napi pisilős sétát, amíg dolgoztam) Tényleg nagyon sokat voltunk lent eleinte. Fokozatosan növeltem a két séta közötti időtartamot. 1 hét után már nem volt pisi bent. Este 10 körül van az utolsó pisilés-ez pár perc és reggel fél 7 körül az első. Imád bent élni. Élvezi, hogy mellettem lehet. A szobatisztaság volt az egyetlen nehézség, de az is hamar megoldódott.
2023. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem kell szoktatgatni, annyi, hogy az első napokban 2-3 óránként vidd ki, hogy elvégezze a dolgát és nagyon figyeld bent, hogy ne jelölgessen, aztán fokozatosan növeld az időt.

Voltam többször ideiglenes és fogatam is már örökbe felnőtt kutyát, mindegyiknél így csináltam és semmi bajuk nem volt, sőtt örültek, hogy végre az ember mellett és az ő közvetlen lakóterében lehetnek. Sokan visznek haza kutyát a menhelyről lakásba, ott sincs nagyon probléma.

2023. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!