Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűntudatom van. Szerintetek...

Bűntudatom van. Szerintetek rendben van ez így?

Figyelt kérdés
Sajnos már vagy 8 hónapja vesztettem el a kutyusomat, el kellett altatni egy betegség miatt. 14 éves volt, és nagyon rosszul érintett az elvesztése. A kérdés viszont egy másik kutyusról szól. A munkahelyem körül mindig lófrál egy kis puli keverék, nincsen gazdája. Azt gondoltam hogy haza viszem egy szerető családba de mindig az jut eszembe hogy ez rettenetesen sértő az előző kutyusommal szemben, főleg hogy fél éve vesztettem el. Mit gondoltok erről?

2023. máj. 16. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Kit sértesz meg azzal, hogy egy kóbor állaton segítesz?
2023. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy sértő, ne viccelj! Azt a szerető gondoskodást, amit a másik kutyádnak már nem tudsz megadni, most megadhatod ennek a kis kóbor, gazdátlan ebnek!

Attól, mert magadhoz veszed, még nem leszel hűtlen az előző kutyád emlékéhez!

Kapd csak a hónod alá, és irány a szerető család 😅

Boldog kutyás éveket 🥰❤️🥰

2023. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy lenne sértő! Az előző kutyád már nincs itt. Ha itt lenne is azt akarná, hogy boldog legyél, vidd haza azt a kutyát.

(Azért állatorvosnál nézesd meg, hátha van benne chip!)

2023. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ebből ekkora lelkiismereti kérdést csinálni.


Ha szeretnél kutyát és tudsz róla gondoskodni, akkor legyen, ha nem, akkor nem.

2023. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel mindig úgy vagyok, hogy az elhunyt kutyámnak jó élete volt, és biztos ő is azt akarná, hogy segítsünk egy másik kutyának is olyan jó életet biztosítani, mint amilyen az övé volt. 8 hónappal a kutyám halála után egy fajtamentéstől hoztunk egy csonka lábú kutyust, aki már évek óta gazdikereső volt.
2023. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz róla gondoskodni, fogadd be!

Sajnos a kutyák csak ilyen rövid ideig élnek, és minden alkalommal, amikor magunkhoz veszünk egyet, fel kell készülnünk rá, hogy el is kell temetnünk egyszer... Azzal, hogy másik kutyád lesz, magadon is segítesz, és rajta is, az elhunyt kutyádnak pedig jó élete volt, nem neheztelne rád.

2023. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

#5, kolléganőm - ugyanilyen analógia mentén - egy három lábú, epilepsziás kutyát vett magához az elveszített kutyusa helyett. Ez a kutya se kellett senkinek.

Sokan megszólták, hogy találhatott volna kevésbé sérült jószágot - valóban! -, de ők ketten így boldogok.

2023. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
nem ártana inkább innod valamit hátha helyre jön a fejed
2023. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább fogadd örökbe, minthogy az úttesten lásd viszont elütve, vagy agyonverve egy másik "ember" által. Veszélyes neki kint, ha úgy gondolod hogy tudsz róla gondoskodni akkor irány az állatorvos vele, majd haza
2023. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi két hónapot bírtunk ki kutyus nélkül. A halála utáni első pár napban mi se akartuk "lecserélni", de idővel megértettük, hogy ez nem erről szól. Azt a sok szeretetet és törődést, amit neki adtunk volna, ő már nem kaphatta meg. Rettenetesen fájt, mert nagyon szerettük. De el kellett engednünk.


Valahol a nagyvilágban viszont várt ránk egy másik kutyus, akinek szebbé tehetjük az életét. Szóval viszonylag gyorsan magunkhoz vettünk egy másik ebet. A lehető legjobb döntés volt, amit abban a helyzetben hozhattunk. Legalábbis nekünk.


Az új kisállat lefoglalt minket, segített túllépni a gyászon. Bár a fajtája ugyanaz, ő teljesen más természet, és magáért szeretjük. Négy éve van már velünk, és imádjuk egymást. Számtalan csodaszép emlékem volt az előző kutyusommal, amire szívesen gondolok vissza. Viszont mindent megteszek azért, hogy ez a jelenleginek is megadasson.

2023. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!