Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viszket sokat a kutyám...

Miért viszket sokat a kutyám füle?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves huskym,aki kb.1 hónapja sokat vakarja a fülét.

Megnéztem a fülét és pici apró viaszos fekete pöttyöket láttam benne,de elég sokat,a füle nem fáj,hagyta hogy megnézzem,nem is nyüszített.

1 hónapja voltunk állatorvosnál,gyomorhuruttal kezelte,akkor még nem volt a fülével ilyen probléma.

Tisztítani nem szoktam a fülét mivel eddig mindig tiszta volt,nem is vakarózott,de most eléggé viszket neki.

Étvágya van,ugyanúgy viselkedik mint szokott csak ez a vakarózás..

Ez minek a jele lehet?

Lehetséges hogy az orvosnál szedte ezt össze?

(Az állatorvos csak hétfőn rendel így akkor tudok időpontot kérni,mert szabadságon van,de eléggé félek hogy valami komoly baja van,mert elég csúnya a füle)



2023. máj. 26. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Atkás a füle. Vidd orvoshoz, amint tudod.
2023. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Haromnegyed 1 van. Nem tudod mashoz vinni? Siman rendelnek meg allatorvosok, nem hiszem, hogy 50 kilometeres korzetben csak ez az egy van. Barkihez viheted, tudjak kezelni, nyugi.


Kibirja amugy hetfoig, nyilvan ebbe belehalni nem fog, de elegge szenvedes ez igy neki, elhiheted.

2023. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fülrühatka, szőrtüszőatka stb.

Én is csak azt tudom tanácsolni vidd orvoshoz. Ő speckó műszerrel meg tudja nézni mi is az pontosan vagy mintát vesz. Addig lehet jó lenne egy másik állatorvost felhívni, hátha tud tanácsolni valamit, amivel enyhíteni lehet a viszketést.

Amúgy a fülatkák rendkívül fertőzőképesek, bárhol összeszedhette.

2023. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,végül elvittük másik orvoshoz aki megerősítette hogy atka,vett mintát,és kipucolta fülét,illetve kenőcsöt is kaptunk a fülére.
2023. máj. 26. 14:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Atka okoz ilyen tüneteket.Orvoshoz kell vinni.
2023. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!