Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van dobermannja, mi a...

Akinek van dobermannja, mi a tapasztalata, mennyire jön ki más kutyákkal, esetleg macskákkal? Számít a nembeli különbség, tanácsos inkább egynemű kutyusokat tartani?

Figyelt kérdés
Elméleti egyelőre a kérdés, mivel nincs még kutyám, előreláthatólag néhány éven belül tudunk biztosítani kertes házat a kutyusoknak (panelba semmiképp sem szeretném vinni és a házunk megcsináltatása még pár év munkája lenne), de nagy álmom, hogy több kutyám/macskám legyen, a dobermann pedig régi "szerelem" (kicsi koromban cane corsonk volt). Sokat olvastam a nagy mozgásigényéről, vadulós játékosságáról, ezért is félek attól, hogy akár játék gyanánt véletlenül kárt tesz a macskákban. Ezért is szeretnék minél nagyobb felkészültséggel rendelkezni, és gondoltam,itt biztosan van olyan, aki el tud látni ezzel kapcsolatban tanácsokkal. A válaszokat előre is köszönöm!

2023. máj. 29. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két dobermannt ismerek kutyasuliból, kb egyidősek, az egyik a megtestesült nyugodtság, a másik pedig a megtestesült hiperaktivitás :D


Erről a fajtáról nem tudok sokat, de a németjuhászokról tudok mesélni, látom az is bekerült a hashtag-ek közé :D


"Számít a nembeli különbség, tanácsos inkább egynemű kutyusokat tartani?"


Számít a nembeli különbség, inkább különböző neműeket ajánlott tartani. Az ugyanolyan neműek között folyik a rivalizálás, ha agresszívabbat fogsz ki, annak nem lesz jó vége. Az én kutyám majdnem mindig támadóan lép fel más kutyákkal szemben (pedig kiskora óta nálunk van, amint megkapta az oltásokat rendszeresen van kutyák között, soha nem támadták meg) ezért mindig figyelnem kell, nehogy baj legyen. Kutyák között mindig pórázon van. A kevés kivétel akikkel jól kijön azok a nála idősebb, ellenkező nemű kutyák és a kiskölykök.

2023. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Ugye nem kint akartok tartani rövid szőrű kutyát?
2023. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm a választ, magam is félek a rivalizálástól, de úgy gondoltam,hátha nagyobb "spanok" lennének egyneműként.

2-es eszemben sincs, eddig minden kutyánk bent lakott velünk, mikor még szüleimmel laktam, de fontosnak tartom,hogy legyen kert, ahová kitud menni, ne egy társasházba legyen bezárva.

2023. máj. 29. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes úgy, hogy előbb legyen a macska és amikor ő már felnőtt, nem törékeny, akkor hazavinni a kutyát.

Ha pedig több kutya, akkor dobermannál ajánlott inkább ellentétes neműeket vállalni. Viszont ott nyilván ivartalanítással. És nem árt, ha van köztük 2-3 év különbség. Már ha nem otthonról dolgozol és nincs rengeteg szabadidőd, hogy teljesen külön neveld, szocializáld, foglalkoztasd a kutyákat.

2023. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!