Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívféreges kérdés.Kinek,...

Szívféreges kérdés.Kinek, hogy gyógyult meg a kutyája?

Figyelt kérdés

Aki az injekciós módszert választotta van olyan akinek a kutyája nem kapta meg mind a 3 injekciót csak 1-et pl?

Akik a lassú módszert választotta mennyire mozgott mellette a kutya? Mennyi idő volt a gyógyulás?



2023. máj. 29. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Lassu modszerre eskuszom, nem az en kutyam volt szivferges, de a menhely,ahol onkenteskedtem, ott ezt alkalmazzak.


A sikeressege persze nagyban fugg a kutya allapotatol, van olyan eset, ahol mar nyilvan semmi nem segit.

De ez elegge nagy szazalekban sikeres szokott lenni 😊

A kutyat kimelni kell, tehat nem most kell vele futni jarni, de a mindennapi seta oke. Illetve nyilvan ez is allapottol fugg. A kezeles elejen, mivel meg szarul van a kutya, nyilvan jobban kell kimelni, de aztan ahogy telik az ido, mar tobb mozgas ferhet bele.

De allatorvost kell kerdezni minden esetben.

2023. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Az ideiglenes kutyám az immiticide injekciós kezeléssel lett kezelve.


Januárban derült ki hogy szívférges, volt szív ultrahangon.


A kezelése így zajlott:


1 hónap gyógyszerezés - hogy gyengüljenek a férgek.


Utána az első injekció.


Majd megint 1 hónap

gyógyszerezés.


A második és a harmadik injekció (a két injekció között 12 óra telt el)


Majd megint a gyógyszerek, és a fokozatos leállás a gyógyszerről (szteroid)


A kezelés alatt mozgáskorlátozás van, ez minden kutyánál más hogy mennyire kell. Én az első hónapban nem korlátoztam, de az injekciók után 1-1 hétig szigorúan csak dologvégzős séta volt, és az utolsó két hétben amikor már a gyógyszert csak két naponta kapta akkor kezdtünk visszatérni a normális sétákhoz, most meg már hagyom szaladgálni.


Ő nagyon jól viselte a kezelést, nem látszott rajta semmi, illetve ő már idősebb kutya aki már nem rohangál ész nélkül, de játszani szeret.

2023. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most az a protokoll, hogy 1 honap antibiotikum, 1 hónap pihi, utána 1 injekció rá egy hónapra a 2. rá 1 napra a 3.
2023. máj. 29. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mentett kutyám szívférgesen került hozzám, előtte rossz körülmények között tartották, nehezen viselte a bezártságot. Mi a lassú protokollt választottuk, mert nagyon aktív a kutya és a ketrecnyugalom nagyon megviselte volna, a bezártság okozott volna neki nagy stresszt, ami szintén veszélyes.

Tünetmentes volt, csak rutin tesztelésnél derült ki, hogy pozitív. 30 nap doxiciclynt, szteroidot és Advocate cseppet kapott, utána már csak az Advocate ment neki havonta. Így a 6. havi tesztje már negatív lett és utána az 1 éves is. Napközben a lakásban volt, ott szabadon mozoghatott, amikor kiengedtem az udvarra, akkor figyeltem rá, hogy ne rohangáljon ész nélkül, próbáltam úgy lefoglalni, hogy minél kevésbé mozogjon, inkább csak szaglásszon, keresgéljen, de szigorú ketrecnyugalmat nem tartottunk.

A kezelést mindig a kutya állapotához és viselkedéséhez kell igazítani, ezért fontos, hogy olyan orvost válassz, akinek van tapasztalata a szívféreg kezelésben.

2023. máj. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!