Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ilyen fajta...

Mit gondoltok az ilyen fajta kutyaeledelekről?

Figyelt kérdés

Lehet úgy etetni a kutyát hogy száraztápot keverve adom ezzel az eledellel?


[link]


2023. máj. 29. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Petchef túl van àrazva.


Egy darabig etettem az öreg kutyámat csak ezzel,végül inkább elkezdtem főzni és a töredékebe kerül mint ha ezt adnám,meg legalább tudom mi van benne amit én főzök.



Másik kutyámat etettem vele kevertem tappal.. Jó pár hónapig. Nálunk nem okozott gondot. Mármint nem volt hasmenés vagy ilyesmi..



De mióta főzök az öregnek azóta a másiknak is szinhust,zöldséget rakok a táphoz.


Sajnos valamiért hosszú tavon csak főtt vagy nyers kaját nem bírja a gyomra.

2023. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Hát én magam főzök, általában sűrű leves szerű vacsorát a kutyáknak.

Csirke, pulyka, sertés hús vagy hal van benne, zöldségek, tojás, kefir, kis gyümölcs és köretnek tészta vagy rizs, néha egy kis főtt krumpli is jól esik nekik.

Kapnak minden 3.hónapban egy hónapig kutya multivitamint meg zöldkagylóport meg lenmagolajat.

Rágni kapnak kéthetente egy nagy velőscsontot.

Aztán ennyi.

Nálunk a cicák esznek csak tápot, mert mást nem esznek meg. Vagy nem bírja a gyomruk, pl az ilyen alutasakos truytis macskakajákat, attól szérhányják, fossák a lakást. Főtt kaját meg nem szeretik.

Táp egész nap ott van előttük, kiszolgálják magukat. Reggelente kapnak egy kis másfél decis kávéscsészényit merek a 3 macskának egy szélesebb tálba, aztán még másnap reggel is van pár szem az alján, azt kiöntöm, kitörlöm a tálat és kapnak frisset, ennyi.

2023. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Ezek a túlárazott kaják kb negyed annyiból kijönnek mint amennyiért adják.
2023. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

En is fozok a kutyagyerekemnek. Es en nem adok neki szenhidratot, hanem színhúst kap es abbol kevesebb is eleg. Es igy nem dragabb mint barmilyen bolti, kitapasztaltam. Meg tojast is kap. Kutya macska husevo allat, szoval nem js ertem h terjedt el h rizs krumpli meg ilyenek. En is adtam neki regen meg bolti kajat is es allandoan hol hanyt, hol hasmenese volt. Ezek teljesen megszuntek, tiszta furcsa h sose kell feltakaritanom.

Semmi bolti nem jo! Az ilyen agyonarazott dolgok meg mint a petchef max annak eri meg aki dolgozik non stop es egy vagyont keres es tenyleg nincs ideje fozni es penzben is belefer neki. De heti 1 fozes elore mindennapra nem olyan megerolteto szerintem, megeri.

Amugy az az elmeletem, hogy akar ember, akar allat, ha valakihez hozza kell a gyomornak szoknia, az nem termeszetes. Pl ha a kutyanak nem adnal hust honapokig es aztan meg igen, nem kene ujbol hozzaszoknia a gyomranak. De kb fel evig nem adtam neki rizst es egyszer adtam neki fel ev utan, az egeszet kihanyta. Nyilvan hozzaszokna a gyomra ujra, ha mindennap kapna rizst, de nem erzem termeszetesnek. A farkas se, meg semmilyen vadon elo kutyafele sem eszik se rizst, se krumplit.

Nem muszaj egyeterteni, csak gondoltam leirom, hatha valakinek segit.

A bolti tapok felejtosek. A “csirke allergia” nem letezik, hanem a bolti eledelek vannak tele olyan vackokkal amitol aztan vakarozik a kutya. Adjatok neki szín csirkehust, erdekes modon semmi baja nem lesz, csak a bolti csirkes vacaktol.

2023. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
*valamihez
2023. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!