Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a kutyáim...

Mit csináljak hogy a kutyáim ne mennyenek el a birtokomról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körbekerített területen foglalkozom állattartással bővíteni szerettem volna a telket ezért vettem egy 3 hektáros területet. Körbe keríteni nem tudom mivel a drótkerítés lenne a legmegfelelőbb csak hát a kutyák pillanatok alatt tönkretennék ha valami felkeltené a figyelmüket a kerítésen túl. Másfajta kerítés nem jöhet szóba mivel az anyagilag elég megterhelő lenne. Baj még az is hogy elég sok a túrista és mivel itt nem szobakutyákról beszélünk hanem 6 70 kilós közép ázsiairól ezért így ez elég kockázatos. Gondolkoztam elektromos nyakörvön csak hát azoknak is van egy bizonyos hatótávjuk ami 2000 méter alatt van ami ugye elég kicsi. Szerintetek mi lenne a megoldás? (Kérlek csak olyan ember írjon aki tényleg tud segíteni) A válaszaitokat előre is köszönöm!

2023. máj. 30. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Villanypásztor.
2023. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk szerintem így felelőtlenség volt megvenni azt a telket, hogy még normálisan körbekeríteni sem tudod.

Talán a villanypásztor lehet a legolcsóbb, de azt is megtanulhatják a kutyák, hogy át lehet rajta ugrani/át lehet alatta mászni. Az emberek miatt meg én inkább atombiztosra mennék egy rendes drótkerítéssel. Ha megsebesít egy embert nemcsak a kutyát altathatják el, hanem téged is börtönbe dughatnak.

2023. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanez jutott eszembe, mint a 2.válaszolónak: ha nem tudod körbekeríteni, miért vettel ekkora területet?

Villanypásztor, esetleg a kutyáknak kell (de akkor sétálni kell vinni stb, hogy ne bolonduljanak meg), esetleg válassz le nekik egy akkora területet, amit biztosan el tudsz keríteni.

2023. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ha meg tudtál venni 3 hektárt, akkor legyen pénzed a sokszáz méter kerítésre is.
2023. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Helyesen: "menjenek"
2023. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Mielőtt megvetted a telket miért nem gondoltál a kutyáidra?
2023. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

A kis edeseket ovnod kell keritessel.

En is gondolkoztam ilyen kutyan. ❤️


A drotkerites jo pedig villanyoasztorral. Lehet gyengebbre allitani: fajjon nekik,de ne legyen bajuk tole!!!!


A figyelmuk lekotese fontos: vegyel par birkat,amivel tudnak dolgozni. A munka koti le oket egyedul. ❤️


Szereltess automata locsolorendszert. Ami mozgatja a vizsugarat meg ki be kapcsol itt ott!!! Azzal az en ov kutyam is sljatszik!! Siman megtanithsto,h ne tegye tonkre.

2023. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ha sok a túrista,kutyasétáltató akkor elég veszélyes. Mivel a káj eléggé terület védő , sokan is vannak. Egy falka káj rámegy a turistákra vagy kutyára annak nem lesz szép vége!


Ez így felelőtlenség!


Plusz szép kis büntetés vár rád,mivel portán belül kell tartani a kutyáidat, a tieid meg szabadon vannak. Te jó ég eszembe nem jutna így kutyákat tartani,hogy akár veszélyt jelenthet másokra!


Válassz le egy részt a kutyáknak,nem kell az egész területen bóklászniuk.



Vilanypásztorral is az a baj,hogy ha nagyon ki akarnak menni fognak kisérletezgetni vagy átugorják vagy átkusznak alatta.

2023. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem fegyveres őrök kellenének. Ha szökik a kutya akkor lő!
2023. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek csoda megoldások. Vagy normális kerítést csináltatsz, vagy láthatatlan kerítést szerzel be (de emellé is kell ekkora területen kerítés, hogy a túristák ne járkáljanak be, ne legyen esetleges támadás, vagy villanypásztort húzol ki. Mindegyik nagyon drága.

Vagy nem engeded ki a nagy területre a kutyákat, csak ha ott vagy és kontrollálni tudod őket.

2023. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!