Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám minden mozgó autónak,...

A kutyám minden mozgó autónak, biciklistának neki akar menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pontosabban a szüleim kutyája, csak én fogadtam örökbe, elég spontán sztori volt... Lényeg, hogy a szüleimmel van, mert nálam a 35 nm-es albiban nem érezné jól magát, ráadásul a szüleim home-office-ban dolgoznak így szívesen bevállalták.

Egy pitbull-labrador keverékről van szó, szuka, fél éves múlt.

Nagyon atletikus, emiatt a mozgásigénye iszonyat nagy. Hiába van kert és hiába viszik el a szüleim majdnem minden nap 6 km-es sétákra, nem elég neki. Egész nap pörög. Még nincs ivartalanítva, de tervben van, hogy minél hamarabb túl legyünk ezen is. Egyébként nem rossz a természete, barátságos (néha tulságosan is), lehet fegyelmezni, de tény, nem lesi minden utasításunkat. Amikor sétálni viszem mindig legalább 10kmt megyünk. Ilyenkor leviszem az ártéri erdőbe, illetve a Dunaparton sétálunk végig, ahol kedvére kirohangálhatja magát, fölmászik a folyóparti füzesekre, úszik... Ilyenkor általában szót fogad: ha hívom, akkor jön, szóval ezzel nincs baj. Viszont valahányszor egy forgalmasabb helyre megyünk (ilyenkor pórázzal megyünk !!!) meglát egy mozgó autót, vagy egy biciklistát, akkor neki akar menni. Mintha prédának nézné őket. Volt olyan, hogy amikor megláttam egy közeledő autót, akkor leültettem, és megfeszítettem a pórázt, és volt mikor sikerült hogy nem ugrott neki a kocsinak (a szüleim is ezt csinálják), de a 600. autónál már elfáradok rendesen és utána már a kutya is elviselhetetlen. Mit lehetne csinálni, hogy erről leszoktassam.



2023. jún. 6. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuli, trener.

Sajnos a reaktivitasrol nem annyira egyszeru leszoktatni es nagyon egyeni is, hogy mit kell alkalmazni a kutyaval. De az jarjon vele suliba majd aztan trenerhez, aki tobbet foglalkozik vele es akivel napi kapcsolatban van a kutya.

2023. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkepp vidd kutyasuliba. A pitek önfejű kutyák, erélyes és határozott nevelés nélkül nem mész semmire sem, sajnos. Tudom, sokan ellene vannak az elektromos (kiképző) nyakörvnek, mi használjuk és nagyon jól bevált. Mára már csak a hangjelzést kell használni néha. Minden egyes alkalommal, ha biciklis vagy bármi más után akarna rohanni, erősen rántsd vissza a pórázt, ültesd le (ha tudja a parancsot), és addig ültesd ott, amíg le nem nyugodott. Ahányszor "bekattan", annyiszor el kell játszani vele, ha pedig jól viselkedik, meg kell dicsérni, jutifalat. Nagyon időigényes, de megéri.
2023. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
És ami még nagyon fontos:a pitbull tipikusan egygazdás kutya, el kell döntenetek a családban, kinek a kutyája lesz, de akié lesz, az legyen a falkavezér, főnök, neki szót fog fogadni, másnak már kevésbé. De még egyszer hangsúlyozom: erélyes és határozott nevelés szükséges.
2023. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Miért nem szocializáltátok eddig?

A napi séta az alap. Egy ösztönerős kutyád van. Miért nem fárasztjátok le agyban, ösztönszinten is? Dolgozni kellene vele!


"leültettem, és megfeszítettem a pórázt", gratulálok, ezzel még inkább arra ingerelted, hogy befeszüljön és nekiinduljon. Ezt miért tetted, ha egyébként le akarod szoktatni erről?


Keress fel kutyaiskolát még most, mielőtt magában vagy másban kárt tenne a kutyád! Látszik, hogy neked ennek a megoldása nem megy, sőt, még alap dolgokat sem ismersz a nevelésből. (Lásd póráz feszegetés.)

2023. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem fajtiszta pitbull. A labrador jellemvonásai is kiütköznek rajta.

Alapvetően a szüleim a gazdák, elsősorban az apám. Nincsen a közelben kutyaiskola, a szüleim pedig sokat dolgoznak.

Alapból sokkal több van ebben a kutyában. Nagyon szép a járása, szépen fut-ugrik, mászik (!!!). Volt már olyan hogy egyszer bementem vele egy erdősebb helyre ahol voltak kidőlt fák, annyira beindult, hogy felmászott az egyikre és átugrott a másikra, mint egy párduc. Meg valahányszor a Dunaparton elmegyek vele egy fa mellett, ami ferdén nő, fölmászik rá, utána pedig le és megy a következőre, mintha valami drog lenne ez neki xd.

Egyébként foglalkoznak a kutyával, de szegényben túl erősek az ösztönök és valahogy ezt kéne kordában tartani.

2023. jún. 6. 14:30
 6/20 A kérdező kommentje:
#szocializálva van. Találkozik napi szinten más kutyákkal. De olyan helyen laknak a szüleim, ahol nincs forgalom, azaz a járókelő autó gyakorisága messze nem olyan mint egy városban.
2023. jún. 6. 14:33
 7/20 A kérdező kommentje:

"Keress fel kutyaiskolát még most, mielőtt magában vagy másban kárt tenne a kutyád! Látszik, hogy neked ennek a megoldása nem megy, sőt, még alap dolgokat sem ismersz a nevelésből. (Lásd póráz feszegetés.)"


Miért jobb lenne ha lazán tartanám a pórázt és hagyjam hogy nekiugorjon a kocsinak? Bocs, hogy készenlétben állok mielőtt még bekövetkezne a baj. És azért jöttem hogy tanácsot kérjek, mert látom hogy ez a módszer nem működik nála.

2023. jún. 6. 14:36
 8/20 A kérdező kommentje:
Egyébként bármilyen hasznos linkre nyitott vagyok.
2023. jún. 6. 14:41
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

A leirtak alapjan nagyon tehetseges kutya, de pokol lesz vele az elet, ha csak setalni viszitek. En ertem, hogy erre van ido, nekem is csak ennyire van, igy tudatosan valasztottam olyan fajtat, akinek ez eleg.

Olyan gazdat kene neki keresni, akinek vannak sportolasi ambicioi. Mivel meg fiatal, igy talan menne…hatha valaki pont ilyen kutyat keres.


De ez igy nagyon keves lesz neki, plusz kutyasuli es trener nelkul vegetek. Nem veletlenul kell latni a kutya es gazdi mukodeset egyutt, nincs olyan youtube video vagy link, ami megoldana ezt a dolgot egy szakember helyett.

Sajnalom.

2023. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Alapból az volt hogy egy szakadt figura próbálta mindenkire rásózni, amikor pici volt, én meg megsajnáltam, mesélte hogy a bátyja hobbiból szaporította az anyukáját és elég rossz körülmények közt van, az anyuka frusztrált én pedig megsajnáltam. Amúgy nagyon érdekes személyisége van, ha fegyelmezzük akkor olyan vigyázban ül mint egy rendőrkutya, ha el akar érni valamit akkor képes elhitetni másokkal, hogy egy angyal, szóval nem egy átlagos kutyáról van szó. Máskor meg olyan idétlen hogy lepkéket kerget a réten, vagy elront egy ugrást és fejest ugrik a homokban. A macskával úgy-ahogy kijön, ha felpfozta, akkor visszavesz magából. Meg néha úgy viselkedik mint egy vaddisznó, rumlit csinál, VISZONT a kaját megdöbbentő finomsággal veszi el. Előtte még egy kutyánk se csinált ilyet. Szóval nagyon fura szélsőségek egyvelege a drágám, az járókelő autónak nekimegy de a kaját hihetetlen óvatossággal veszi el tőled. Na meg a gyerekekkel is nagyon óvatos.
2023. jún. 6. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!