Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nem hús kajákat eszik...

Milyen nem hús kajákat eszik meg a kutya is?

Figyelt kérdés
Egyedül élek és nem nagyon eszek húst a halon kívül, szóval ebből adódóan érdekel.
2023. jún. 6. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségeket, gyümölcsöket is szeretik, az enyém pl almát.

Persze nem mindegy miből és mennyit, és ez nem helyettesít, a kutyáknak húsra van szükségük.

2023. jún. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kutyakaják ettől ugyan úgy játszanak.
2023. jún. 6. 15:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kutyafüggő. Van olyan kutya, ami konyhamalac módjára akármit. Amúgy tök egészséges főzni nekik, vagy ütni egy nyers tojást a tápra, ezeket szakkönyvekben is le szokták írni. De nekem olyan kutyám is volt, akinek a napi kajája mellé ha odaadtam a maradék tésztát+pörköltet, csak a húst volt hajlandó megenni belőle. Egyik volt barátnőm tacskója meg a kígyóuborkáért is sorban állt.
2023. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

A kutyák emésztőrendszerének a legoptimálisabb táplálék a hús.

Ha zöldséget adsz nekik azzal a tápcsatornájuk nehezen avagy sehogyan sem tud megbirkózni.


Kicsit úgy képzeld el azt, hogy a kutyádnak nem húst adsz hanem mást, mintha téged átszoktatnának a falevelekre.

Feltehetően túlélsz de hiánybetegségeid lesznek, nem lesz immunvédelem.


Rengeteg oka van, hogy a kutya miért húsevő és miért nincs másra nagyon szüksége és az is, hogy az ember miért minden evő.

Dióhéjban annyi bőven elég, hogy a kutya simán szintetizálja a saját testén belül a Vitaminok egy részét, míg az ember nem tudja és az embernek ezért kell pld, zöldséget, gyümölcsöket ennie, míg a kutyának nem.

2023. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11665781-ez-..



3-as választ olvasd el, amikor hozzánk került a kutya néhány google kereséssel összeszedtem, mik tilosak, mit szabad/ajánlott, mi a szürkezóna.

2023. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak húst ehet a kutya, és vannak olyan növények, amik kifejezetten jók is, és megfelelően fel tudja dolgozni a szervezetük is. A macskák azok, akiknek ez probléma, a kutyák jobban emésztik a növényeket, DE NEM MINDENT!

Én rá szoktam keresni, ha valami olyannal próbálkoznék, amit még nem kapott, és én sem ismerem a hatásait, és ha kaphat, akkor kap kóstolót. Aztán van, ami ízlik neki, és van, ami nem. Az én kutyám például szereti az uborkát, a sütőtököt, a sült szelídgesztenyét, a sárgarépát, a petrezselyemgyökeret, ezeket kaphatja is, szereti a karfiolt is, de abból csak keveset kap, mert puffaszt, kapott már édesburgonyát, de az drága, így ritka csemege, az alma nem érdekli. Szőlőt nem kap, nem kísérletezek, hogy vajon lesz-e tőle baja, azt mindenhol tiltólistásnak olvasom.

2023. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én mostani kutyám az almát és a répát szereti nagyon, az előtte lévő kutyám mindent megevett a hagymát és a banánt kivéve. Ki kell próbálni mit eszik meg.
2023. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Rizs, tojás, répa, esetleg főtt krumpli. Az enyém odavan a pesto-s tésztáért is mondjuk, de érzékeny belű, így spec tápot kap, meg néha rizst, húsleves levét, répát.
2023. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vegetarianuskent a kutyam minden nap hust kap. Kulon edenyben fozom,undorodok a his szagatol is,de neki az kell. A fott zoldseget ugyanazt esszuk. Neki megy a husleves (csontokat kidobom azonnal belole meg a zsirjat is)
2023. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Zöldség, tojás, sajt, rizs,kevés tejföl, joghurt... ezeket simán eheti. De ha nassoltatod ilyesmikkel, akkor kevesebb tápot adj neki.
2023. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!