Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pedigree kutyatápról vélemények?

Pedigree kutyatápról vélemények?

Figyelt kérdés
2023. jún. 8. 11:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

4% állati eredetű termék (ez nem hús! Hanem toll, szőr, csont, bőr stb) és tele van gabonával.

Akiben felmerül, hogy ilyennel etet, az az élet más területein is hasonlóan nulla felelősséggel van a kutyája felé.


Azért minimum 40% hús (hús!) legyen a tápban, de inkább több!

2023. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Maya Bunnyheart ***** válasza:
76%

Röviden annyi a véleményem a Pedigree (és hasonló tápokról) hogy túlárazott sz@r.


Tele van felesleges dolgokkal pl gabona, színezék.


Ami a legfontosabb lenne az nincs benne, HÚS! Helyette hús és állati származék - az minden ami már az emberi fogyasztásra nem alkalmas pl toll,inak,pata stb.


Ha ilyen táppal akarsz etetni akkor jó ha tudod ezeket:


- Sokkal többet eszik belőle a kutya mint a prémium tápból.

- A gyomra ugyan tele lesz de a szervezete éhezni fog mert nem kapja meg a kellő tápanyagokat. Ez a minőségi éheztetés.

- Egyenes út a gyomor és bélgyulladáshoz. A gabona gyulladást okoz a kutyában, illetve mivel nem tudja megemészteni ezért 💩 formájában távozik.


Saját tapasztalat:


A saját kutyám BARFos (de a prémium tápoknak is hasonló hatásuk van, amennyiben a kutyának az adott táp jó)


Napi max 2x 💩 és keveset,keményet,és nem annyira büdöset, hasmenése nagyon ritkán van.


Az ideiglenes kutyám ilyen rossz minőségű tápot és konzervet eszik.

Naponta 3-4x nagy mennyiséget 💩,ami puha,kenhető állagú, de van hogy nyálkás is, és olyan büdös hogy majdnem elhányom magam amikor szedem össze utána.


Na melyik 💩-t szednéd össze szívesebben? Ha más nem akkor csak ezen gondolkozz el.


Na jöjjenek a tápok.


Középkategória: Brit Premium, Orlando Pure Taste (Lidl), Happy Dog NaturCroq, Premiere (fressnapf), Select Gold (fressnapf), Purina ProPlan, Eukanuba, Josera, Bosch, Royal Canin.


Prémium: Happy Dog Sensible, Brit Care, Acana, Orijen, N&D, RealNature Wilderness (fressnapf), Wolf of Wilderness, Platinum

2023. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

Túlárazott vacak - mármint az ár- (hús)érték arányt tekintve.


Csak a márkát fizeted meg, de tápanyagot nem kapsz cserébe.

2023. jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%

Nekem Pedigreen nőtt fel a németjuhász kan kiskutyám. Reggel maxi junior száraztápot kapott, délben konzervet, este nyers csirke farhátat.

Egy gyönyörű szép, nagybundás, 43 kilós erős, egészséges kutya lett belőle.

Másfél éves korától Pedigree Maxi Adultot kapott reggel, este pedig konzervet és farhátat.

Onnan tudom, hogy egészséges volt, hogy tavaly halt meg 14 évesen, egész életében 3* voltunk dokinál betegség miatt, de az se kaja miatt volt, hanem kullancs, toklász meg kutyaharapás miatt.

És egész öreg koráig sétált, nem sántikált és a végén is simán csak elaludt.

2023. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#14 akkor lehet csak szerencsétek volt. A szüleim is Pedigree-vel etették a kutyákat, egyik daganatos lett, másik a végére már süket, vak, majdnem béna is, akkor altattuk el. Nekem nem lenne lelkiismeretem ilyen szeméttel etetni a kutyámat. Annál azért sokkal jobban szeretem. Szuperprémium tápot kap (Bravery és N&D váltogatva). Nyilván lehet, hogy így is lesz beteg az élete során, de legalább nem lesz bűntudatom, hogy nem adtam meg neki mindent.


Amúgy meg kutyavásárlás előtt kell mérlegelni, hogy lesz-e pénz a prémium etetésre, ha nem, akkor kistestű kutyát kell venni, mert nekik nyilván sokkal olcsóbbra jön ki, vagy nem kell kutyát tartani. Ne rajta spóroljon az ember.

2023. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!