Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg/rágja le a...

Miért eszi meg/rágja le a virágot a kutya?

Figyelt kérdés

Más kutyája is csinálja ezt? Tavaly megette a rododendron összes virágát. Aztán lerágta a fele levendulát. Pedig annak erős illata van, gondoltam nem nyúl hozzá.

Nem is ültettem tavaly többet olyan helyre, ahol eléri.

Idén véletlenül kint maradt egy edény muskátli. Reggelre lelegelte az összeset.

Ezt miért csinálhatja?


2023. jún. 10. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Arra figyelj hogy ne mérgező virágokat ültess.
2023. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Kivétel nélkül az ÖSSZES dísznövény mérgező. Az nem mindegy, hogy milyen mértékben. Jó lesz leszoktatni az ebet a legelésről, mielőtt olyat kóstol meg, ami végzetes lesz számára.


Egyébként már annak is örülhetsz, hogy a rododendron virága után életben maradt...

2023. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Bodza virágot adnék neki de csak mértékkel mert sok benne a cukor.
2023. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Ja, és hogy a kérdésre konkrétan is válaszoljak...

Minden rendben az emésztésével, kakijával? A legelés általában azért van, mert valami nem oké, és természetes módon hánytatnák magukat fűevéssel. Van bárhol a kertben fű, amit legelhet, ha szeretne, vagy csak a dísznövények? Tapasztalatom szerint a vetett fű nem jó, megfigyelésem szerint a taracknak a levelét szokták előszeretettel fogyasztani hányás céljából. Persze, ha nincs más, a fű is jó lehet. Ha esetleg nagyon "patika" kertetek van, ahol mindenhol azonos 5 cm-es fű van, akkor legalább 1-2 félreesőbb helyen hagyjátok meg neki hosszúra, ha szükség lenne rá.


Ezen kívül próbálkozhattok zöldség-gyümölcs adásával neki, hátha amiatt legel, mert enne ilyesmit. Almát, kimagozott meggyet, cseresznyét, dinnyét kaphat, eper, málna is mehet, vagy banán. A miénk imádja magában a répát is elrágcsálni (időnként le isnyúlja a spájz zöldséges polcáról, ha nyitva felejtem az ajtót. Téli időszakban a narancs-mandarin gerezdek felét is vele kell megosztanom, amikor én eszem. Ezen kívül mehet neki cékla, az egyébként nagyon jó is nekik, kígyóubi hámozva, salátalevél, meg hát van egy csomó féle ami adható nekik biztonsággal, olvass utána, ha a felsoroltakon kívül adnál neki valamit.

2023. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fű nem sok van, inkább az a gazos, tarackos fajta. De ő nem szokott füvet enni, csak a másik kutyus.

Ő csak a virágot rágja le. Most megette azt az egyet, ami véletlenül lent maradt, így már nincs virág.

De tavaly a tulipánfán volt 1 szem virág, azt is leszedte. Nem tudom, miért csinálhatja.

Kap zöldséget, gyümölcsöt is.

2023. jún. 10. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Akkor érdemes lenne tettem érni, és alaposan lecseszni, amikor épp ezt műveli. A saját érdekében lenne fontos. Azért egy nálunk, válaszadóknál okosabb (állatorvos) véleményét kikérném. Hátha valaminek a hiánya ingerli erre a kutyát.
2023. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!