Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennelből vett fajtatiszta...

Kennelből vett fajtatiszta kutyáknak van nevük, vagy ugyan úgy én adom neki mintha a tesco előtt dobták volna ki?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adnak nekik nevet, ami rakerul a torzskonyvre, de te ugy hivod, ahogy akarod, nem kell megtartani.
2023. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tk-i név, de te adhatsz neki egy hívónevet, amire hallgatni fog.
2023. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha még nem született meg előre be lehet nyújtani, vagy ez nem így megy?
2023. jún. 11. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet, általában a tenyésztő választ nekik nevet. Vagy ABC sorrendben mennek az almok, vagy valamilyen tematika köré épülnek általában (pl.egy sorozat szereplői)
2023. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Használhatod a törzskönyvi nevét is hívónévnek, ha tetszik és hallgat is rá (persze, nem a teljeset szokták, mint a brazil szappanoperákban), de a hívóneve lehet más is. Ha valaki viszi mondjuk kiállításra is, ott tudtommal a törzskönyvi nevével fog szerepelni, a mindennapokban meg akárhogy hívhatod. Ami nekünk van oltási könyv, ott egy elég kis mező van, ahova ezt be lehet írni, nincs külön rész a törzskönyvi névnek meg a hívónévnek. Nekem örökbefogadott kutyám van, nála ez nem probléma, de a hosszú törzskönyvi nevű kutyáknál nem tudom, hogyan írják be az egészet.
2023. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van tenyésztő, aki felajánlja, hogy adhat nevet a leendő gazdi, és az lesz a törzskönyvi név, mint mondjuk a Baráthegyi Vakvezetőknél is van névadó, és azokból választanak neveket, amiket a követők kommentelnek. Az ABC alomjelöléshez sem szokott mindegyik tenyésztő ragaszkodni, de az a gyakorlat, mert úgy egyszerűbb nekik is, de láttam már olyat, aki ezt nem alkalmazta.
2023. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban vagy a tenyésztővel, beszélhetsz vele erről. De általában abc sorrendben haladnak az almokkal.
2023. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!