Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmirigy probléma. Mit tegyek?

Bűzmirigy probléma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 3 alkalommal voltunk orvosnál emiatt. 2 éve kinyomta a kutyám bűzmirigyét. Azt mondta, vigyem többet sétálni, én meg hogy ennél többet nem tudok vele menni. (Napi 7-15 km.)


Adok neki útifűmaghéjat beáztatva, de az sem segít rajta. Folyton csordogál neki, nyalja, néha szánkázik…


Egy hónapja is kinyomta neki, de mivel ideiglenes megoldás, megint jön neki elő a probléma…

Nem tudom, hogy ki kéne-e műttetni.


2023. jún. 13. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én direkt ilyen kutyáknak való csontokat szoktam adni neki, ilyesmit: [link]

Hetekig elrágódik egy ilyenen. Jó keméyn lesz a kakija, és így könnyebben tisztul a bűzmirigye. Ha egy ideig nem adom neki, akkkor látom hogy elkezdni nyalogatni meg rágni a fenekét, és akkor nyomni kell. De ha rendszeresen kap csontot, akkor nem. Nem mmuszáj amúgy ilyet venned, nyerc marhacsontot is kaphat.

2023. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kiműttetés itt nem olyan egyszerű. A gyógyulás pedig ebből kegyetlenül nehéz.


Vidd el gyakrabban, hogy nyomják ki. Vagy kérd meg, hogy tanítsanak meg téged, hogyan tudod pár hetente kinyomni.

2023. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1# Minden csontot kihány… :( Igen, még a marhalábszárcsontot is.


2# Elvileg nem tesz jót neki a sok nyomkodás sem.

2023. jún. 13. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni tojáshéjort, én BARF shopban vettem. Ugyan azt a hatást éri el mint a csont, jó kemény lesz tőle a kaki. Próbáld ki.
2023. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!