Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya hány, hasmenése van...

A kutya hány, hasmenése van tápváltás óta. Mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy tacsi keverékről van szó, váltottunk eukanuba tápról julius-k9 hypoallergén tápra hirtelen. Elsőnek megette, szokásosan behabzsolta. Először annak tudtam be a hányást hasmenést, hogy hirtelen váltottunk. De azóta nem eszik belőle (kb. 2 hete már) egésznap kint van hagyva nagyon ritkán beleeszik ha màr nagyon éhes de akkoris keveset. Inni iszik, jókedve van, minden ugyanolyan. A saját kakiját megeszi sokszor. Nemtudom mitől lehet, szüleim nem akarják állatorvoshoz vinni így én tehetetlen vagyok sajna. Mi lehet a gond? A táp miatt van ez?
2023. jún. 19. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Igen, a hirtelen tápváltás miatt.

A kakievés pedig vitamin és makrotápanyagok hiányát jelzi.

Legalább telefonon próbálj az állatorvossal beszélni, ha olyenek a szüleid.

Jobbulást a kutyusnak!

2023. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Úgy írod a tápváltás óta és eltelt közben 2 hét. 2 hete van hasmenése és hány is?


Ha így van muszáj volna orvoshoz vinni.


Amíg nem sikerül elvinni orvoshoz, adhatsz neki Gastroferm Pet-et, ez probiotikum és vitamin.


Tápváltást pedig legközelebb fokoztosan.

2023. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, a tápváltás óta telt el 2 hét. Nem mondanám hogy folyamatosan hány és hasmenése van, változó inkább a széklete (van hogy normális, van hogy teljes hasmenés, van hogy csak hígabb mint a megszokott). Hányni pedig az elején hányt kb 1.-2. nap, majd ma is, de ma lehet csak kint az udvaron valami rosszat evett. Egyébként minden mást szívesen elfogyaszt, pl. jutalomfalat, vagy vacsiból leesett husidarab. Csak a tápot nem.
2023. jún. 19. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És nem kaphatná a megszokott tápot?


Tudom erre sokan mondják ha éhed megeszi amit kap. Másik fajtát ette is, nem is volt baja tőle , ezért kérdem.

2023. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*éhes
2023. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, itthon a többiek pontosan így vannak vele sajna hogy ha éhes,megeszi ami van, nem vesznek még egy ideig újat. Lassan melozok, első dolgom lesz venni neki.
2023. jún. 20. 00:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell váltani tápot.Az nem jó ha egyik nap még ezt a tápot eszi másnap már a másikat.Fokozatosan kell keverni a tápot ez kb 1,5-2 hét.Ha nem tetszik neki az a táp akkor inkább adjátok neki a régit.
2023. jún. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!