Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is utál emiatt kutyát...

Más is utál emiatt kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Városban lakom.

Mivel nem egy hatalmas városról van szó, és napi 5-10+ kilométert megyek a kutyámmal, így gyakran megyek a megszokott útvonalaimon.


Azt leszámítva, hogy néha kicsit unalmas, szeretek sétálni a kutyámmal. Az emberekkel van a baj.


A legközelebb lévő útvonal elején egy olyan csávó lakik, aki folyton mindenféle csontokat kirak az utcára a háza elé és tukmálósan mondja, hogy engedjem már oda a kutyámat, hadd egye meg.

Oké, valahogy lerázom. Az elmúlt 2 hónapban 3x mentem el előtte és mindig összefutottunk, sőt egyszer az utcán is megállt, lehúzta az ablakot és dumálni kezdett, felét nem is értettem.


Oké, nem megyünk oda, nincs kedvem ehhez.

Onnan 300-400 méterre van egy focipálya ahol egy csávó elengedi a bull típusú kutyáját, aki ráadásul nem behívható és folyton odajön kötözködni hozzánk. (Pár karcolást ejtett az enyémen.)

És egyszer én fogtam meg a kutyáját, mert az nem ment vissza hozzá.

Oké, oda is félve megyek, szerencsére nem futunk össze túl gyakran…


Egy másik útvonalon pedig egy öreg nő rohangál be az udvarára, mert retteg a kutyámtól, ezért rohadt kellemetlen ott elmenni.

Óvoda, iskola mellett sem a legjobb sétálni, mert a gyerekek folyton dögönyözik a kutyámat, ami tök jó, de annyit beszélnek hozzám, hogy 5-10 percre lekötnek. Azt is kerülöm.


Panelok fele nem jó menni, mert egy agybajos nőszemély köztudottan U szögeket rak bele a felvágottakba és szétszórja a környéken. Ráadásul ott van egy kutyafuttató, aminek a vizét is elvileg mérgezi, hashajtózza…


Maradt az erdős terület, ahol szeretek sétálni, de néha sok a kullancs, esős időben pedig nem túl kellemes arra menni.

Illetve maradtak még a lakóövezetes utcák, ahol minden háznál kutya van és mintha sintértelepen lennék, végig ugatnak, aztán még ha a zajt nem is számítom, kíváncsian néznek az emberkék, hogy ki merészel arra sétálni. Szerencsére nagyon ritkán szólnak be emiatt.


Titeket is folyton ennyi negatívum ér, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?


2023. jún. 20. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nincs sajnos időm napi 5-10km-t sétálni a kutyával így nem. En valszleg nem állnék meg beszélgetni az emberekkel (se gyerek se felnőtt) szóval valszleg azt az utat választanám ahol ember a zavaró tényező és nem azt ahol a másik vagy tobbiz kutya vagy a kullancsok.
2023. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem irigyellek...

Bpn lakom, de engem ennyi “akció” egy év alatt összesen nem ér, szerencsére.

Próbálj felfedezni új útvonalakat, hátha.

2023. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Én kertvárosban nem szeretek sétáltatni az általad is említett őrjöngő kutyák miatt (akiket feltehetően nem sétáltatnak, nem farasztanak és halalra unják magukat)

Paneles részen én szeretek, de ahova én megyek, ott nincs mérgezős elmebajos. Parkba, mezőre, erdoszelre szívesen megyek. Nexgard Spectrat adok a kutyának havonta, nincs kullancs probléma.

2023. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

Nekem szerencsére nagy a kert. Nem sétáltatom.

A falunk tele van kóbor kutyákkal, a többségük nagy testű. Falu szélén, földúton pedig mások is sétáltatják a kutyáikat, természetesen póráz nélkül. Nem lehet sehova se menni.

2023. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Bp-en szerencsere nincs ilyen a belvarosban. Teljes nyugalomban setalok. Nem tapadnak rank szerencsere.
2023. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Melyik ez a szuper város? Csak hogy elkerüljem. Azt meg jelentsd fel aki szöget tesz kutyakajába. Ilyen körülmények közt tényleg szar kutyát sétáltatni.
2023. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Ezért járok csak és kizárólag erdőbe sétálni. Nincsenek emberek.
2023. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha tippelnem kéne, ez Mosonmagyaróvár, legalábbis errefelé is hasonlókat hallok :D
2023. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Te is tehetsz róla, hogy ez van ott, ebből 3 bűncselekmény, amit köteles volnál jelezni a rendőrségen és a jegyzőnél, de persze szrsz bele...
2023. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Ezek velem kutya nélkül is megtörténnek. Imádok egyedül csak úgy sétálgatni, lenni valahol, de folyton megtalálnak valami hülyeséggel.

Az egyetlen megoldás amit találtam hogy késő este vagy kora reggel megyek. Bár amikor volt kutyám vele is ugyanígy sétáltam, kiszámoltam mikor van a többi kutyás munkába vagy mikor alszik már/még, olyankor több órás sétákra mentünk. A fullos időben ki se tettük a lábunk

2023. jún. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!