Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudunk már paracsoln...

Miért nem tudunk már paracsolni a 8 éves kutyánknak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudunk rá hatni, pedig 7,5 évig sikerült, az utóbbi fél évben meg szarik a szavunkra. Ha rászólunk csak csóválja a farkát, szinte örül annak ha rászólok, apukámmal is így van akinek eddig egy komoly szavára vigyázba vágta magát. Többször kell erélyesen rászólnom, mire megteszi pl hogy a helyére megy de amint azt hiszi nem látom fél uton vissza fordul, vissza megy oda ahonnan elküldtem és úgy tesz mintha ezután nem hallana. Csak rám és apura hallgatott eddig, de már ránk sem.


Sosem volt problémás, balhés kutya, családcentrikus ember szerető állat, soha nem volt agresszív, mindig hallgatott az erélyes, komoly parancsszóra, de kedvesen is szólhattam neki és egyből jól viselkedett. Most egyedül az hat rá, ha ostort lát, mert egyszer szilveszterkor durrogtattunk vele + fél évente egyszer hobbiból is előveszem, de attól aztán szót fogad, amint meglátja. Lobogtassam előtte az ostort vagy mit tegyek? Mitől néz szinte levegőnek ezekben az utóbbi hónapokban? Ismétlem még apukámat is, akinek egy csettintésére megtett bármit. Változás nem történt a nevelésében egyébként, de hathat rá az, hogy a süket és vak kutyánkra már nem tudunk hatni? Hogy látja, hogy afelől a kutya felől nincs hatalmunk, mert süketvakon megy a feje után?



2023. jún. 26. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Hallásvizsgálatot javaslok, mert nagyon gyanús.
2023. jún. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én is hallásvizsgálatot javaslok, és tanítsátok meg kézjelekre.
2023. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincsen neki a világon semmi baj a hallásával! Egész nap teszteltem és minden apró nesze felkapja a fejét, akárhonnan suttogtam neki leghalkabban egyből meghallja és abba az irányba is néz ahol vagyok. Ez a kutya mar szarik a számunkra és tudni akarom miért. Nagyon elegem van ebből mert szinte már játszik a türelmemmel, az utóbbi napokban pl beül az ablakom alá ugatni és ha szólok neki csak megfeszített a fülét és abbahagyja 5 percre, de addig nem fejezi be amíg ki nem megyek és be nem hajtom. Egyszerűen leszarja mit mondunk neki az utóbbi időben és kezelhetetlen lett
2023. jún. 27. 01:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Régen ha raszóltam elment egész éjjel a helyére most meg vissza jön és ignoralja a parancsait és tudom hogy hallja, mert megfeszített a füleit és amint szólok neki már nem is néz rám, mintha levego lennek
2023. jún. 27. 01:14
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Rájött, hogy nincs következménye a szavadnak, hogy nincs mögöttes tartalom. Nem vagy következetes. Ráhagyod, hogy alkalmi süketet hagyjon. Nem vele van a baj, hanem a nevelés nem jó.
2023. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem viszed mozogni eleget,igy all bosszut? Ha nem valtozott a vele valo foglalkozas mozgatas mennyisegexes gyakorisaga,akkor nem ez a baj.

Nincs uj csaladtag? Kisbaba? Vagy nem terhes vki kozuletek ?


Az szamit,akikkel egy haztsrtasban eltek!


Nem koltozott el csaladtag?

Nem halt meg haziaatotok?

Nincs uj haziallat?


Nincs vki ,aki titokban eteti?

2023. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mozgásban nincs változás, kisbaba van 7 hónapos, más nem eteti és egy új macskát idehoztam 1 éve kb. Viszont ugye említettem a süket másik kutyát és egyre többen gondolkodok azon, hogy mivan ha miatta ilyen, mivel ugye a parancsokra az a kutya nem hallgat, csak arra ha odaállok elé és mutogatok neki
2023. jún. 27. 10:20
 8/8 A kérdező kommentje:

De mindenképpen megpróbálok vele 2x annyit foglalkozni, mozogni mégtöbbet és a nevelésébe is viszek változást.

Köszönöm a válaszokat!

2023. jún. 27. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!