Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kutyája van,az tud...

Akinek kutyája van,az tud rendesen aludni?

Figyelt kérdés

A kutya rosszabb esetben ugat. Hajnalban már kimenne, éjszaka pedig fel-alá trappol. Ti tudtok aludni tőle? Mennyit alszotok,hánykor keltek? Hogy neveltétek,hogy tudjatok aludni?


(Nekem nincs saját kutyám,akkor volt,amikor a szüleimnél laktam,de ők eleve hajnalban kelő típusok, és nagy házunk volt,szóval ott nem zavart.)


2023. jún. 28. 15:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Van kert, de bent alszik a ket kutya, pont ezert hogy ne ugassanak feleslegesen ejjel (macskak, vadak), igy tudunk aludni. Este 11 utan fekszem le szinte mindig, akkor kimennek elvegezni a dolgukat, aztan siman alszanak 9-10-ig is. Ha munkaba megyek reggel fel 5 korul, az egyiket alig lehet kikönyörögni pisilni, aztan szalad is vissza aludni. Nappal aktívak, amikor mi is, így szokták meg.
2023. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! És az miért lehet,hogy legtöbb ismerősöm kutyája hajnal 5kor kel? És olyankor nyüszögnek, hogy ki akarnak menni. Lefárasztott kutya mind. Főleg kis/közepes termetű kutyák (ha ez számít valamit).

Engem ez nagyon visszatart a kutyavállalástól.

2023. jún. 28. 23:57
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem ebredek fel meg az ebresztore se meg a nagytestu ov kutyamely hangos ugatasara se. Ritkan es keveset ugat. 😂 Ennek is van hatranya….😂
2023. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
21%

12-es: kistermetű kutyák nem tudják olyan sokáig visszatartani a vizeletet/székletet, mint egy nagyobb testű, de azért kb. 6-7 órát ki kellene bírniuk (közepes-nagy testűek 8-10 órát). Ha mondjuk este 10kor viszik ki utoljára, akkor lehet, hogy reggel 5-6kor-kor már megint pisilni/kakilni kell. Ilyenkor meg lehet próbálni tolni az esti utolsó sétát, mondjuk éjfél előtt még leszaladni vele egy 5 percesre, és akkor bírja 7-8-ig talán. Vagy éjszaka is felkelnek és isznak, pl. ha túl meleg van a lakásban. De ezt az ismerőseidtől kérdezd, ők ismerik a kutyájukat, időbeosztásukat.


Miénk közepes termetű, 25 kg, 23-24 óra körül visszük és reggel 8-10-ig teljesen jól bírja.

2023. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttek eddig nálam mindig aludtak, mint a bunda, régebben is, mikor csak az előszobában vagy nappaliban lehetettek és most is, hogy a hálóban alszanak. Néha előfordul, hogy benyelnek valami vírust, vagy bármi más miatt gyakrabban kell kimenniük, de ez nagyon ritka. Volt olyan kutyám, akivel már szinte veszekedtem reggelenként, hogy kelljen már ki az ágyból és menjen pisilni :)

A kölyök, az valóban szívás... Most is van egy, szobakennelben van, mert amúgy nyüszít kettőt és ha nem kelek fel rá, lazán rápisil a szőnyegre. Őt amúgy 3-5 óránként ki kell hordani.

2023. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#14 a kistestűek is bírják. Nekem este 10-es utolsó sétával is simán bírják reggel 8-ig, és akkor is én keltem őket.
2023. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
16-os: akkor passz, a kérdező összes ismerősének összes kutyája pacsirta típus :D Vagy túloz. Vagy idősebb kutyával lehet még gond a gyakoribb pisilés. Vagy nincsenek is annyira jól lefárasztva.
2023. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én kutyám alszik éjjel. Reggel is én keltem általában. Igényeinek megfelelően le van fárasztva és meg van nevelve.
2023. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"És az miért lehet,hogy legtöbb ismerősöm kutyája hajnal 5kor kel?"


Az ismerőseidet nem ismerem, de amikor dolgozom, akkor 5-6 között kelek a kutyával együtt, hogy munka előtt meglegyen a reggeli séta. Amikor nem dolgozom, és semmi miatt nem kell ilyen korán kelni, akkor simán tovább alszunk. Ha a kutyámon múlna, elkésnék munkából.

2023. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!