Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírással kirakhatják a...

Aláírással kirakhatják a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Tömblakásban lakunk ahol a szembe szomszédom utálja az állatokat. Most aláírást gyűjt a kutyáink ellen. Valaki aki jártas ebben ez hogyan működik. Ha a lakó közösség több mint fele aláírja akkor érvényes lesz a papír? És ha esetleg érvényes akkor mennyi idő van arra, hogy a kutyáknak helyet találjon valaki, mondjuk a mi esetünkben költözés lesz, mert nálunk a kutya is család tag, de mennyi időnk van rá?

2023. júl. 10. 00:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Ismerősöméknél volt egy ilyen sztori de náluk a szomszéd kutyája ugatott és a lakók elvitették a kutyát.

Indok nélkül nem vehetik el, az nem indok hogy utálják a kutyákat.

2023. júl. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem vihetik el, nem tilthatják.

[link]


De én azért aláírást gyűjtenék a szomszéd ellen.

2023. júl. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Darius- ***** válasza:
80%
Igen, ha megszeged valamelyik szabályt
2023. júl. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Indok nélkül nem rakhatják ki, viszont ha már aláírást gyűjtenek, akkor van valamilyen indok. Valószínűleg az, hogy a kutya ugat, a szomszéd pedig hallgatja az ugatást. Ez a kérdésben úgy jelenik meg, hogy a szomszéd utálja az állatokat.
2023. júl. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%

Hatósági eljáráshoz kell az aláírásgyűjtés, a hatóság pedig simán elveheti, ha mondjuk a kutya ok nélkül 2-nél többet ugat.

Tiszta ügy, ez birtokháborítás, zavaró hanghatással.


Az 5-ös ötlete jó, ezzel nagyban meggyorsítanád az eljárást, hamarabb lezárulna az ügy. Mondjuk akkor már a kutya lenne a legkisebb problémád.

2023. júl. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Hány "kisgugyát" tartasz a lakásban? Mit mondtak eddig, mi a bajuk a kutyákkal?

Én szeretem a kutyákat, de nálunk is van egy problémás, múlt héten két éjszakát is átugatott, mert a cuki gazdája nem volt otthon. Ott is érik a birtokvédelmi eljárás.

2023. júl. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%

Elvitetheti, persze, elég, hogyha ugat, amit a szomszédoknak miért is kellene hallgatniuk?


Nekem is volt ilyen szomszéd, ahol az összes többi lakó az ő idióta idegbeteg Fifikéjének a csaholását hallgattuk egész nap. Aztán elvitettük. Bocs, engem nem érdekel, hogy Fifike nem szocializálódott, az viszont igen, hogy napi 24 órából 18-ban ugat.

2023. júl. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Maya Bunnyheart ***** válasza:
82%

A társasházi házirend (szmsz) nem tilthatja és nem korlátozhatja a kutya tartást, meg hogy mennyien vannak és milyenek (ésszerű keretek között). Főleg nem ilyen utálom a kutyákat indokkal.


Jelenleg az állatvédelmi törvény és a város (önkormányzati szabály) szabályozza a kutya tartást.


Akkor van gáz, ha a kutyád(id) ok nélkül sokat ugatnak, vagy neveletlenek/veszélyesek stb.


A végére csak annyit hogy ne engedelmeskedj az ilyen embereknek, hanem menj velük szembe (amennyiben biztos hogy nincs igazuk)


Ez személyes tapasztalat, nálunk is van néhány érdekes lakó, aki nem szereti a kutyákat és akarná hogy eltűnjenek.. nos ez nem fog menni. Okuk nincs az utálatra. A kutyáim közepes testűek, csendesek, nem veszélyesek, és jól neveltek (bárcsak több ilyen eb lenne)

2023. júl. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

Atjelentkezel ,ha te vagy a kutya gazdaja,masik allando es ideiglenes lakcimre es lejelented az allatorvosnal a valtozast. Igy ott nem talalhato kutya ahivatal szemszogebol.


Amugy meg ilyennel sehol nem foglalkoznak,h kutyaugatast szamolnak.


Hagyd nyitva a haz kapujat rendszeresen ,h legyenek betoresek es akkor majd orulnek,h van kutya a hazban…..

2023. júl. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

10es, ha elindul az eljárás, kimennek az önkormányzattól, meg ha úgy van, akkor a rendőrség, és a helyszínen tartanak szemlét.

Pont leszarják, milyen ideiglenes lakcím van a lakcímkártyán, bemennek a lakásba, és szétnéznek ott is!


És de, pont foglalkoznak a kutyaugatással, kapaszkodj meg, pont ezért mennek oda, erről szól a birtokvédelmi eljárás.


Amit a házról meg a kapuról zagyválsz, nem tudtam értelmezni, ez egy társasház, ahol a zárt lakáson belül van a kutya.

A társasházak ajtaja magától bezáródik. De ha vaklaki be akar menni, az bármilyen univerzális kóddal be tud menni. Onnantól viszont, egy másik szinten lévő, zárt lakásban lévő kutya, erős fantáziával se tudom elképzelni, mi a fenét tudnak kezdeni egy betörővel.

Röntgen szemmel átnéz a falakon, majd szellemként átsuhan rajtuk, és legyilkolja őket?

Milyen betörésről fantáziálsz?

Szerinted a betörők egy 20 lakásos társasházba járnak betörni?

Oda a reluxás, meg hevederzáras csalók járnak, tanyasi barátom!

2023. júl. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!