Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány napig tüzel egy kutya?

Hány napig tüzel egy kutya?

Figyelt kérdés
Augusztus 7-én megyünk nyaralni és most kezd tüzelni, elmúlik addigra? Tüzelt már párszor, tudom hogy kb 3 hét. De vihetjük már más kutyák közé? Nyaralás már rég le volt foglalva és szeptemberre "vártam" csak a tüzelést. 🫣 Eddig ilyen nem volt, szépen itthon biztos helyen volt amikor tüzelt. Mondjuk le a nyaralást?
2023. júl. 11. 17:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Addig 4 hét. Indulás előtt 1 héttel adjál neki klorofill tablettát. Az szagtalanít, ha még nem ment volna le a teljes tüzelés.
2023. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Miért nincs ivartalanítva? Így folyton tüzelni fog, akár 2 hetente (!), annak meg gennyes emlő és méhgyulladás lesz a vége.
2023. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
#2 Már hogy tudna kéthetente tüzelni? Nem macska. Évi 2 a nagy átlag, vannak kistestűek, amik 3-szor, meg nagytestűek, amik 1-szer, de kéthetente???
2023. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
A 2es jó hülyeséget ír...
2023. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás,hiszen ha máskor is mentek valahová akkor nem fog gondot okozni az állat tüzelése.


A klorofill tablettát egy héttel az indulás előtt,én is ajánlom.

2023. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan viheted augusztus 7-én nyaralni, addigra lemegy a tüzelés. Egyébként a szuka a tüzelés középső hetében veszi csak fel a kant, akkor megtermékenyíthető, az pedig a jóvő héten lesz, és még ebben a hónapban letelik, úgyhogy agusztusra már semmiképpen nem lesz fedezhető, még ha találkozna is kannal. De addigra abbahagyja.
2023. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettes egyáltalán nem mondott hülyeséget, mert eddig akárhány orvossal beszéltem mindegyik ezt ajánlotta. Nekem is volt lány kutyám, ő még álterhes is volt, rendesen teje volt. Azt mondták, hogy idősebb korára melldaganata lehet és még vagy 6 féle betegsége emiatt. Jó páran nem ivartalanítottak, mert jajj, szegény, de aztán idősebb korára baj lett belőle.
2023. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

De ez a kérdés most nem az ivartalanítás vs nem ivartalanítás témáról szól, hanem arról, hogy egy most kezdődő tüzelés befejeződik augusztus 7-re.

Befejeződik. Augusztus 7-én már semmiképpen sem lesz befedezhető az a kutya, aki most kezd tüzelni. Nyugodtan elviheti nyaralni a kérdező. Szuka kutyáim voltak, most is van, tudom.

Az ivartalanítás ajánlott, de most a kérdező úgyse tudná ivartalanítani a kutyáját, hiszen tüzel, illetve mindjárt tüzel, ivartalanítani pedig a tüzelés után 2 hónappal szoktak. Amúgy meg a kérdezőre tartozik, hogy ivartalanít-e vagy sem. Nem ezt kérdezte.

2023. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
#2 vagyok. Nem igazán értem ezt a letámadást. Kb 6 hónapos kortól tüzelhetnek a kutyák, onnantól kezdve fogamzóképesek. Az évi 2-3 átlag tüzelés nem reális, főként hogy ez átmehet nem normális szintre, ebből adódhat olyan, hogy szinte folyamatosan tüzel a kutya. Van csendes tüzelés is, ami nem jár vérzéssel, észre sem vehető, de felveszi a kant és vemhesül. Az ivaros, folyamatos vemhesülés nélküli tüzelésnek kitett szukánál meg megnő az álvemhesség esélye, ezenfelül meg az ivarszervi gyulladások, daganatok esélye. Az meg egy dolog, hogy nem ezt kérdezte a kérdező, de nem árt, ha tisztában van vele, hogy mire számíthat, ha ivarosan hagyja a szukát.
2023. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#9 Ez mind baromság.
2023. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!