Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mások is szoktak beszélni a...

Mások is szoktak beszélni a kutyáikhoz?

Figyelt kérdés

A kérdést amúgy úgy akartam feltenni, hogy "ti is szoktatok beszélni a kutyáitokhoz?", csak úgy nem engedte. :))


Nem csak parancsszavakat, meg amiket ismer (séta, kaja, stb), hanem egész mondatokban. Pl. séta közben megmondod neki, hogy valamit meg akarsz nézni, ezért most átmentek az út túloldalára, mesélsz a napodról, kommentálod ahogy főzöl stb.


Illetve ha igen, akkor publikus helyen, séta közben is, vagy csak otthon?



2023. júl. 13. 18:58
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen, de csak otthon
Igen, séta közben is
45 szavazat
1 2
 1/12 bbenjoe ***** válasza:
94%

Nincs kutyám, de a nővéremnek, és a főbérlőmnek is van. Én szoktam hozzájuk beszélni, mert valamennyi szót megértenek, és a hangnemből pedig tudnak következtetést levonni.


Szerintem ez teljesen okés. Egy adott szintig.

2023. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A nagy Levin ***** válasza:
92%
Persze. Már csak azért is, mert a nagy részét megértik.
2023. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ki nem?
2023. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Az értelmesebbek figyelnek is arra amit mondasz. Látszik, hogy figyel és tanul. A mi kutyánknak soha életében nem lett semmi tanítva de jobban érti a beszédet és jobban szótfogad mint egy 3-4 éves kisgyerek. Több játéka van, név szerint ismeri mindet és bárhol vannak megkeresi és hozza amelyiket kérjük. Pedig sosem tanítottuk rá, csak játék közben beszélgettünk a kutyával hogy tetszik az új kis gumikacsád stb. Be is szokott jönni a lakásba néha. Nemrég ebédnél is bent volt. Ott volt ismerősünk is, aki nem tartja nagyra a kutyákat, és nem akarta elhinni milyen okos. Ennyit mondtam a kutyának: Megkeresnéd a frizbidet és idehoznád? Azzal a kutya kiszaladt az udvarra és behozta. Nem a többi 10 játékából bármit, hanem azt amit kértem. Mindig azt hozza. De ha súrolok és nyitva van az ajtó annyit mondok hogy ne gyere most be. Leül a küszöb előtt és vár addig amíg nem mondom hogy bejöhet. Szóval ha sokat beszélsz a kutyához nagyon okos lesz tanítás nélkül is. Ül, fekszik, piti, ugrik, marad stb. Minden vezényszót tud úgy, hogy egyikre sem tanítottuk soha.
2023. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
egy állat nem rendelkezik értelemmel ,az hogy bizonyos hangokhoz kapcsol valamit az nem több mint pl a MI ami mögött szintén nincs tényleges értelem és tudás csak programozott válaszok , sokan ruházzák fel emberi tulajdonságokkal kedvenceiket mert normális emberei kapcsolatokra képtelenek
2023. júl. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én néha csak úgy beszélek hozzá, pedig biztosan nem érti, amit mondok, de mindig nagyon figyel. Erre irányult a kérdésem, nem arra, amikor kifejezetten hozzájuk beszélünk, hanem csak nekik, akár magunkról. :)


#5, utoljára ekkora f*szágot mondani a hetedikes hittantanáromat hallottam, az se most volt.

2023. júl. 13. 20:58
 7/12 anonim válasza:
66%
Azért tartják a kutyákat. Társnak.
2023. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Olyat, ami rá vonatkozik, igen, mondom neki, hogy "gyere, itt a kajád", "most erre megyünk", meg ilyenek, de a munkámról, napomról nem mesélek neki, az már szerintem tényleg az emberi kapcsolatok hiányának a jele.
2023. júl. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Mindent megert. Es a foztomnek is orul. Ertelmesebb,mint a pasim. :D
2023. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Én a kvantumelméletről szoktam értekezni vele; látom rajta, hogy megérti, mert olyan okos a kis drága!
2023. júl. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!