Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öt hét telt el az előző...

Öt hét telt el az előző szívférgesség gyógyszer (Nexgard) óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 hetes mentett kutyus 7 hetesen kapta meg először a gyógyszert, miután először állatorvoshoz vittem és elvégezték a szívférgesség tesztet. Egy félreértés kapcsán úgy írtam be a naptáramba, hogy 5 hetente ismétlés, ami ma aktuális, viszont most olvastam utána, hogy ezt egy héttel korábban kellett volna megtenni. Ebben az esetben újabb tesztre lesz szükség? Sajnos az állatorvosunk szabadságon van, ahol élünk 30 km-es körzetben nincs más, aki kutyákkal normálisan foglalkozna és meg tudnám kérdezni. Kérem szépen hozzáértők véleményét! Köszönöm szépen!

#szívférgesság
2023. júl. 14. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mi havonta szoktuk adni a kutyának. Szerintem a teszt nem árt, de egy hét csúszás miatt nem feltétlenül szükséges.
2023. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ennyire azert nem kell tulparazni

Nem kell teszt, a 7 hetesnek se volt szukseges (4 honapos kortol kell szűrni a mi allatorvosunk szerint), a szivferegnek 7 honap kell, mig kifejlodik. 1 het csuszas semmi. En amugy is 6 hetente adom csak allatorvos javaslatara (Milprazont), mert bar azt nem reklamozzak, de ezek a kutya szamara is ugyanugy mergek, csak nyilvan kisebb dozisban. Kuraszeruen erdemes melle adni maj meregtelenitesre mariatovismag olajat.

2023. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Olyan helyen élek, ahol sok a szúnyog (vízpart) és sok a felelőtlen kutyatartó is sajnos, akik egyáltalán nem kezelik a kutyákat... (szomszédságban is...)

Beadom neki ma és jobban odafigyelek ezután!

2023. júl. 14. 09:16
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom, hogy 6 hónapos kor alatt felesleges szüretni, mert nem tudnak annyi idő alatt kifejlődni a férgek és így nem is feltétlen szükséges minden hónapban adni a szívféreg elleni gyógyszert. A kullancs viszont már nagyobb para, egyszer én már megjártam vélhetően a néhány napos csúszás miatt.
2023. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

5 hónapos kor alatt nem kell teszt. (És ennyi idős kor alatt nem is kell szívféreg elleni védelem, minthogy mint már írták többen is, a féreglárvából 6 hónap alatt lesz kifejlett féreg. Azért általában a veszettség elleni oltással el szokták kezdeni, hiszen a Nexgard Spektra is sok más élősködő ellen is véd)

1 hét csúszásból nem lesz baj (de máskor azért próbáld meg pontosan adni). A lényeg, hogy folyamatosan add, és ha min. 3 hónapig szünetet tartasz (pl. sokan télen nem adják), akkor mielőtt újra adnád, kell teszt.

2023. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Én is alapból 6-8 hetente adom.

Max 8 hét, amíg biztonsággal be lehet adni.

Havonta nem mérgezem.

2023. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkapta a kutyus. Nagyon terjed ez a betegség, inkább a megelőzés, mint a kezelés, ami már nagyon kétesélyes...
2023. júl. 14. 15:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Szívféreg szempontjából nem gond az egy hét csúszás, sőt (halkan mondom) akár 1-2 hónap csúszás sem probléma.

Ehhez ismerni kell a szívféreg kifejlődésének stádiumait és a tabletták hatásmechanizmusát. A szívférget szúnyogok terjesztik, amik lárvákat juttatnak a vérbe, amiből szívféreg lesz, ezek pedig kifejlett állapotban, kb. 6 hónapos korban ismét úgynevezett mikrofiláriákat termelnek, amit egy újabb szúnyog továbbadhat.

A Nexgard és hozzá hasonló tabletták nem a csípést előzik meg, hanem a vérbe esetlegesen bekerülő néhány lárvát ölik meg azonnal, így azokból nem tud féreg fejlődni. A használatuk azért veszélyes szívférges kutyáknál, mert ha a már említett kifejlett férgek által termelt lárvákat tömegesen pusztítja el a tabletta, akkor a kutya szervezete ettől sokkot kaphat és ez halált is okozhat. Különbséget kell tenni a szúnyog által terjesztett néhány és a szívféreg által tömegesen termelt lárvák között.

A többi élősködő miatt fontos, hogy időben legyen beadva a tabletta, ott a hatás valóban csak általában 4 hét, a szúnyog által terjesztett szívféreg lárváknál a tűréshatár ennél szélesebb. Azért igyekezz minél pontosabban beadni a gyógyszert, de ettől az 1 héttől nem lesz szívférges a kutyád.

Nagyon jól gondolod, hogy a megelőzés a legfontosabb. Én szívférges kutyát fogadtam örökbe és a kezelés hosszú, költséges és veszélyes volt. Szerencsére mi már gyógyultak vagyunk.

2023. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az alapos választ!
2023. júl. 15. 10:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, én alapból is 5 hetente adom a tabit. És 6 hónapos kor előtt nem kell teszt előtte, hisz addig még ki se fejlődne a szívféreg.

[link]

2023. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!